Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Televizoare MicroLED

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#91
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,942
  • Înscris: 25.04.2016

 dba, on 06 ianuarie 2023 - 15:34, said:

But many HDR TVs produce only 100 to 300 nits, really not enough to deliver an HDR experience.[/i]"
Pe multe cutii scrie HDR.
E bataie de joc, insa cati clienti stiu....

 dba, on 06 ianuarie 2023 - 15:34, said:

Am fost prin magazin si ma uitam la Sony A80K - nu citesem recenzia FlatPanelsHD, dar impresia lasata la vizionare in magazin a fost ca TV se lupta - la propriu - sa impresioneze in HDR. Maximum ce poate sa scoata fiind 634 niti.
L-am vazut si eu. 634 nits pe hartie.... Dar oricum, otb vine naspa si mai are la pachet un black crush.... Nici modelele anterioare nu erau diferite....

#92
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 07.10.2006
După părerea mea comparația se pune prost. Puneți in balanță TV 1 cu x nits + DV și TV 2 cu aceeași x nits (sau cât de apropiat posibil) dar fără DV. Evident TV 1 și TV 2 pot fi doi producători diferiți.

#93
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,942
  • Înscris: 25.04.2016
La numar de nits putini, ce sa compari ?....

Un tv capabil cu nits suficienti pentru HDR si unul cu acelasi numar de nits dar pe DV este o comparatie. Exista astfel de comparatii pe youtub.


#94
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 07.10.2006
Eu personal nu vreau nicio comparație dar o poți face, sau cine e interesat o poate căuta pt. orice nr. de nits.

Am menționat-o pt. că vine tovarășu' cu S95B și scoate în față că el are nșpe mii de nits, ce-i trebuie DV, pe când plebea are DV dar pe TV-uri cu 200 nits. Asta pt. că n-ai puterea să recunoști o mizerie (faptul că n-ai implementat DV pe un vârf de gamă al unui producător consacrat).

Așa ce comparație vrei să faci, TV cu DV și 300 nits vs. TV fără DV și >1000 nits ? Ce rezolvi cu asta ?

#95
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,942
  • Înscris: 25.04.2016

 5had3, on 06 ianuarie 2023 - 20:17, said:

Am menționat-o pt. că vine tovarășu' cu S95B și scoate în față că el are nșpe mii de nits, ce-i trebuie DV, pe când plebea are DV dar pe TV-uri cu 200 nits. Asta pt. că n-ai puterea să recunoști o mizerie (faptul că n-ai implementat DV pe un vârf de gamă al unui producător consacrat).
Cand ziceam de o astfel de comparatie, exact la S95B ma gandeam. Dar exista concurent si exista si comparativ pe youtub cu LG G2, care nu sta rau deloc pe DV fata de Samsung S95B pe HDR.

ON : cat despre noile microled de la Samsung, vorba lui Vincent Teoh :
"Don't ask about the price".

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate