Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Ce este sufletul?

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
268 replies to this topic

#37
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostFluk3, on 16 septembrie 2020 - 16:23, said:

1. Dragule nu te mai stresa, esti pe langa subiect de mult... adica "ce este sufletul"

2. In rest esti doar o gargara ieftina, nu stii sa argumentezi ceea ce spui si astfel te legi de orice greseala ar face cineva... pueril si lamentabil.

3. Tu te legi exact de ce-ti convine, indiferent ca are rost sau nu... gramatica limbii romane se discuta pe alt topic capisci ?

4. Pai clar, tot ce vezi se datoreaza imaginatiei si mai mult unor nevoi primordiale mascate sub forma de necesitati, dorinte samd. Problema nu era cu ceea ce vezi ci cu ceea ce nu vezi..

5. pps... tu ar trebui sa ierti indiferent de varsta sau alte treburi sau ca ai tu chef sau nu... am zis ar trebui, pt ca stim ca practica ne duce in niste ipostaze lamentabile.

6. Asa ca dragule, eu nu-ti sunt dator cu nimic, ba mai mult, am si uitat ca m-ai facut analfabet.

1. Nu sunt pe lângă subiect din două motive, în primul rând, faptul că am corectat gramatical un semi-analfabet pe acest topic, n-are nicio legătură cu subiectul în discuție, în al doilea rând, mi-am exprimat opinia legat de natura umană pe unde am apucat, sunt zeci, dacă nu sute de postări de-ale mele în care mi-am exprimat opinia în legătură cu natura umană...

2. Neparticipând la discuția voastră, nu eram obligat să intervin (din motivul exprimat la punctul 1 partea a doua)... văd că devii cam obraznic!

3. Atâta timp cât folosești limba română pe acest topic, oricine te poate corecta! Punct!

4. Ești praf... imaginația are legătură cu ceea ce nu vezi, nu cu ceea ce vezi...

5. Faptul că tu ești semi-analfabet, nu e vina nimănui, decât a ta... vrei iertare, ok am înțeles... însă asta se aplică doar în cazul unor fapte reprobabile, după o căință în prealabil, bineînțeles, nu la limba română! Sorry!

6. Nu față de mine ești dator, ci față de limba ta maternă! Da da! :yes:

View PostXlander, on 16 septembrie 2020 - 17:06, said:

Din pacate, nu aprob continutul si nici maniera asta de a fi permanent nazi-grammar, asa c-am dat like la "dujman".

Nu ai nici umorul lui Mario, sa fiu sincer...ma e-ner-vezi !

Nu Xlandere, nu ai dreptate, eu nu sunt un grammar nazi, cum sugerezi tu... însă când vezi un ipochimen ca Fluk3 care ne dă lecții de cultură generală și ne ține morală, în timp ce el nici măcar nu știe să se exprime bine în limba lui maternă... apăi scuză-mă, da' tu cu cine ții, cu dușmanul?!

Și nu e prima oară când greșește elementar...

Edited by heart_of_ice, 17 September 2020 - 00:09.


#38
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019
1. Esti total pe langa subiect, gramatica se discuta in alte topicuri dar vad ca iti place sa te bagi in seama.

2. Clar ca nu erai obligat... dar te-ai simtit.. din nou lamentabil

3. Doar ca unii prefera sa discute subiectul si nu orice virgula, fapt care arata de fapt ce te intereseaza pe tine .. sau ma rog... cam la ce nivel conversational te aflii.

4. Esti varza !  Nu stii sa faci diferenta intre sensul cuvintelor.

5. Pot sa fiu si total analfabet, din nou nu are nici o legatura cu subiectul pe care il discutam iar faptul ca tu te bati cu capul de asta e chiar problema ta... bate-te in continuare :)

6. Limba materna nu are nici o treaba, tu ai, de ce ... Singura explicatie e ca frustrarea...

7. Cand o sa inveti sa discuti pe subiect probabil ca o sa primesti si raspunsuri ca atare, pana atunci opiniile mi se par la nivelul unei cepe degerate...

View Postheart_of_ice, on 17 septembrie 2020 - 00:08, said:


Și nu e prima oară când greșește elementar...
Si banuiesc ca altfel nu ai cum sa ma contrazici in ceea ce priveste subiectul in discutie decat daca gasesti vreo virgula... :))  
Frustrare la maxim...

#39
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostFluk3, on 17 septembrie 2020 - 09:10, said:

1. Esti total pe langa subiect, gramatica se discuta in alte topicuri dar vad ca iti place sa te bagi in seama.

2. Clar ca nu erai obligat... dar te-ai simtit.. din nou lamentabil

3. Doar ca unii prefera sa discute subiectul si nu orice virgula, fapt care arata de fapt ce te intereseaza pe tine .. sau ma rog... cam la ce nivel conversational te aflii.

4. Esti varza !  Nu stii sa faci diferenta intre sensul cuvintelor.

5. Pot sa fiu si total analfabet, din nou nu are nici o legatura cu subiectul pe care il discutam iar faptul ca tu te bati cu capul de asta e chiar problema ta... bate-te in continuare :)

6. Limba materna nu are nici o treaba, tu ai, de ce ... Singura explicatie e ca frustrarea...

7. Cand o sa inveti sa discuti pe subiect probabil ca o sa primesti si raspunsuri ca atare, pana atunci opiniile mi se par la nivelul unei cepe degerate...


Si banuiesc ca altfel nu ai cum sa ma contrazici in ceea ce priveste subiectul in discutie decat daca gasesti vreo virgula... :))  
Frustrare la maxim...

Hai s-o lăsăm baltă, ai devenit deja penibil...

#40
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019
K domnu

Attached Files



#41
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostFluk3, on 17 septembrie 2020 - 09:10, said:

Pot sa fiu si total analfabet, din nou nu are nici o legatura cu subiectul pe care il discutam...
Ba cam are, nu te supăra.
Am înțeles că fizică nu știi, matematică nu știi, logică nu, dar dacă nici limba maternă nu o stăpânești, devine clar că orice discuție cu dumneata este inutilă.

#42
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Postmario_bril, on 17 septembrie 2020 - 14:08, said:

Ba cam are, nu te supăra.
Am Ăźnțeles că fizică nu știi, matematică nu știi, logică nu, dar dacă nici limba maternă nu o stăpĂąnești, devine clar că orice discuție cu dumneata este inutilă.

:roflmao:

#43
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019

View Postmario_bril, on 17 septembrie 2020 - 14:08, said:

Ba cam are, nu te supăra.
Am înțeles că fizică nu știi, matematică nu știi, logică nu, dar dacă nici limba maternă nu o stăpânești, devine clar că orice discuție cu dumneata este inutilă.
Din pacate am constatat ca nu prea ai capacitatea sa intelegi exact ce se intampla in jurul tau sau in cel mai bun caz intelegi ceea ce vrei.
Dupa ce ti-am explicat de ce 99.9999999% vid se simte totusi plin imi spui ca nu inteleg fizica...ok. Se pare ca mi-ai explicat tu de ce ...pana in ziua de azi...ioc.

Poti sa te iei de mana cu astalalt si sa corectati tot forumul de greseli Posted Image) ...cu siguranta v-ar face mare placere.

Attached Files



#44
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010
Ar fi fost culmea să recunoști acum, măcar în ceasul al XII-lea. De aia ești tu ateu, de fapt. Din ignoranță. Și asta o spun cu tristețe maximă, să știi.

#45
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019
Cea mai mare ignoranta e a celor care cred ca stiu totul si au exclus din dictionarul lor..."nu stiu", cu toate astea cred in ceva nedemonstrat si revoca ceva ce s-a demonstrat... paradoxal.

Sunt ateu pentru ca oameni ca si tine au esuat lamentabil sa demonstreze toata teoria unui suflet de ex (ca tot suntem la subiectul asta..)

#46
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

View Postheart_of_ice, on 17 septembrie 2020 - 00:08, said:

Nu Xlandere, nu ai dreptate, eu nu sunt un grammar nazi, cum sugerezi tu... însă când vezi un ipochimen ca Fluk3 care ne dă lecții de cultură generală și ne ține morală, în timp ce el nici măcar nu știe să se exprime bine în limba lui maternă... apăi scuză-mă, da' tu cu cine ții, cu dușmanul?!

Și nu e prima oară când greșește elementar...
Razboiul clonelor continua. :naughty: . Am mai explicat pe undeva ca Fluk3 e o clona. A altui user evident. Si ca orice clona, trebuie sa-ti creeze tie impresia ca nu-i asa, formateaza textul altfel, in mod intentionat stalceste cuvintele, disimuleaza punctele forte pe care le are etc. Daca e un as in matematici superioare sau fizica, n-o sa vina sa-ti insire ecuatii sau formule, nu, o ia pe ocolite cu notiuni banale de abc. E teoria mea si mi-o sustin, sunt niste chestiuni care-mi sar in ochi.

Bine, de ce acest user vorbaret e putin obsedat de crestinism si cum vad crestinii lumea, ma depaseste. Intr-un mediu virtual e greu de descifrat.

#47
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011
Ok, însă dacă era băiat deștept, recunoștea greșeala și continua mai departe fără nicio jenă... nu să se facă de cacao p'aicișa...

ps: și dacă ar fi un geniu în matematici, nu așa se procedează...

Edited by heart_of_ice, 17 September 2020 - 19:20.


#48
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019

View PostXlander, on 17 septembrie 2020 - 18:58, said:

Razboiul clonelor continua. Posted Image . Am mai explicat pe undeva ca Fluk3 e o clona. A altui user evident. Si ca orice clona, trebuie sa-ti creeze tie impresia ca nu-i asa, formateaza textul altfel, in mod intentionat stalceste cuvintele, disimuleaza punctele forte pe care le are etc. Daca e un as in matematici superioare sau fizica, n-o sa vina sa-ti insire ecuatii sau formule, nu, o ia pe ocolite cu notiuni banale de abc. E teoria mea si mi-o sustin, sunt niste chestiuni care-mi sar in ochi.

Bine, de ce acest user vorbaret e putin obsedat de crestinism si cum vad crestinii lumea, ma depaseste. Intr-un mediu virtual e greu de descifrat.
De curiozitate, despre ce clone vorbiti ? Se pare ca altcienva v-a suparat pe toti rau de tot incat sa-l tineti bine minte ? Posted Image)

Da, ai dreptate, crestinii sunt un subiect bun de studiat.
Deci nu doar ca ii faceti pe restu in toate felurile dar intervine si clonarea Posted Image) bun.
Xlander pot sa-ti spun ca mi-am facut cont pe SF pe la inceputul anului trecut in interesul de a discuta niste subiecte legate de imobiliare nicidecum religie. Se pare ca unii dintre voi sunteti pe forumul asta de ani buni de zile... si totusi nu a-ti lamurit niste chestii legate de acest subiect...

View Postheart_of_ice, on 17 septembrie 2020 - 19:19, said:

Ok, însă dacă era băiat deștept, recunoștea greșeala și continua mai departe fără nicio jenă... nu să se facă de cacao p'aicișa...
Daca erai tu mai atent am recunoscut-o din prima doar ca tu in smerenia ta de crestin tineai mortis sa mi te adresez tie si sa-ti cer iertare pt ca ti-am gresit personal... Posted Image) ceea ce ti-am si spus ca nu e cazul. De aia iti tot spun (desi nu se prinde)... ca iti dai importanta prea multa din nimic..
Singurul care se face de kakao e ala care continua cu un bullshit cam 3 pagini... vede ca nu-i iese si mai continua domle :)

Edited by Fluk3, 17 September 2020 - 19:23.


#49
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostFluk3, on 17 septembrie 2020 - 19:22, said:

1. Daca erai tu mai atent am recunoscut-o din prima

2. doar ca tu in smerenia ta de crestin tineai mortis sa mi te adresez tie si sa-ti cer iertare pt ca ti-am gresit personal... Posted Image) ceea ce ti-am si spus ca nu e cazul. De aia iti tot spun (desi nu se prinde)... ca iti dai importanta prea multa din nimic..

3. Singurul care se face de kakao e ala care continua cu un bullshit cam 3 pagini... vede ca nu-i iese si mai continua domle :)

1. N-am observat...

2. Sunt iahvist, nu creștin, dacă n-ai observat asta... nu cred în nemurirea sufletului, iadul veșnic etc... și înclin spre legea lui Moise (mozaism)... deci din punctul ăsta de vedere sunt materialist ca tine...

3. Tu ai continuat, nu eu...

#50
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View Postheart_of_ice, on 17 septembrie 2020 - 19:29, said:

Sunt iahvist, nu creștin, dacă n-ai observat asta... n
Ah, ce chestie, nu te-am inteles niciodata.  Cum te-ai pricopsit cu iahvismul asta?Posted Image

#51
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Postmenaloty, on 17 septembrie 2020 - 19:43, said:

Ah, ce chestie, nu te-am inteles niciodata.  Cum te-ai pricopsit cu iahvismul asta?Posted Image

Logic, din aproape în aproape... :)

#52
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019
1- Pai din moment ce de la bun inceput am zis ca "o greseala de ortografie nu are legatura cu subiectul acestui topic" clar am recunoscut ca am facut o greseala de ortografie...

2- Bravo tie, toate culorile credintei pe aici, cum de fapt ar trebuie sa si fie pt a avea o discutie cat mai interesanta :)
    Ai sa razi tu si tipi precum Mario dar toti ateii as vrea sa stie ca exista nemurirea sufletului... si cu cat cauta mai mult cu atata devin mai atei... cei care nu cauta si doar cred sunt cred io mai fericiti.

3- Daca ma iei cu paragrafe... normal ca ma impinge datoria de forumist sa-ti si raspund..dar cine a continuat e discutabil :)), in schimb recunosc ca eu am inceput, adica am comentat la asta :

Quote

2. Sufletul (ființa) adoarme și intră într-o stare nu de inexistență, ci într-o formă de existență în mintea lui Dumnezeu... până la înviere (adică până la recrearea și restabilirea tuturor lucrurilor)!
Pur si simplu mi s-a parut ca acei autori pe care ti i-am mentionat nu au atata inspiratie ....

Poate imi explici si ce inseamna o forma de existenta in mintea lui dzeu... daca ai chef..

#53
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View PostFluk3, on 17 septembrie 2020 - 19:45, said:

Ai sa razi tu si tipi precum Mario dar toti ateii as vrea sa stie ca exista nemurirea sufletului... si cu cat cauta mai mult cu atata devin mai atei... cei care nu cauta si doar cred sunt cred io mai fericiti.
Fluk, tu din ce secta faci parte? Ca nici pe tine nu te inteleg.

#54
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019
Nu am nici o religie sau secta si prefer mai bine asa. Specifica ce nu intelegi si poate incerc sa clarific... ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate