Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

OTOPENI CITY GARDENS

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
Srnstuparu

Srnstuparu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 10.09.2020
Salutare tuturor,
Sper ca cititi acest review deoarece este de mare interes.
Am fost interesat sa cumpar o locuinta in acest ansamblu rezidential.
Si am fost chiar pe punctul de a contracta, dar ii multumumesc lui Dumnezeu ca nu am facut-o.

Plusuri :
- Casele sunt bine construite.
- Accesul este foarte bun pentru a ajunge in Bucuresti.
- Toate utilitatiile.
- Comunitatea ok.

Minusuri :
- Argoanta celor de la Otopeni City Garden si graba lor in a-ti baga o casa repede pe gat la 1**.000 Euro..( In  special acest Marius Chirita care are o atitudine de vanzator de pepeni in piata) pe scurt lipsa totala de profesionalism.
Pe sistemul " Ne grabim hai repde ca am mai vandut 3 case azi.. 5 case ieri si maine tot e vandut, va astept cu AVANSUL.. Bullshit. ( sper sa sa fie bullshit si va zic imediat de ce ).
- Totul e vandut si iti cer avans colosal si asta repede ( si am si explicatia)
In primul rand iti cer avans colosal 25-30 mii euro la o groapa pentru ca ei nu au credit si nici nu au bani => iti construiesc casa din banii tai Posted Image) asumare si risc pentru ei = 0
In al 2 lea rand nu vor sa vanda casele de pe randul din margine ca asteapta sa ii despropietareasca Aeroportul Otopeni pentru planul de extindere pe care il au si sa vanda tereneul cu bani multi atunci cand se va extinde.( cautati pe net plan urbanism aeroportul otopeni )
Si acum vine bomba :
Ansamblul este la 1,5 km de pista de avioane =>  terenul a fost ieftin la achizitie => si-au perims sa faca case bine facute si frumoase fara rabat la calitate => DAR  se grabesc sa le vanda pana iesim din pandemie si dau drumul la avioane in regim normal si nu ca acum, in zilele noastre.
De ce toate astea ?
Pentru ca :
Cititi asta :
http://www.danielbud...aviatia-civila/
Si pentru ca aerul din zona va fii un PERICOL PENTRU SANATATEA ORICUI PE TERMEN LUNG.
Cancer in aer nimic altceva.
Avionul la decolare si la aterizare produce noxe ( si nu orice noxe ) la un nivel colosal( motoarele sunt turate la 100%)  apoi pentru a intra pe canalul de zbor trec pe deasupra caselor la cateva sute de metrii de ele lasand tot  in plamanii celor din zona.
Casa e frumoasa dar nu vreau sa investesc 130.000 euro intr-o casa care  aduce moartea mea si a familiei mele.
- Lipit de acest complex este depozitata si rezerva de kerosen pentru alimentarea avioanelor.( nimic periculos aici .......
Acestea sunt alimentate saptamanal acum ( pandemie )
Si zilnic cand intram in ritm normal.
Credeti ca nu se evapora nimic in aer ?
A da.... si ce vedeti acum pe cer sunt doar avioanele mici ... sa vedeti cum e sa decoleze un 747 ...la 10 min cel mult. toata ziua zi de zi.
Gasiti fisa de securitate Kerosen oriunde pe internet, aruncati un ochi.
Las aceasta recenzie din spirit civic.
Nu vreau sa am pe constiinta ca nu am facut public acest pericol pentru ca poate unii nu-l vad si consider in acelas timp  ca sanatatea este cel mai de pret lucru in viata.
Graba lor de a vinde, preturile care cresc cu cateva mii de euro cu cat te indepartezi de aeroport, faptul ca acum e pandemie si nu zboara decat cateva avioane si tot simti mirosul in aer.... toate acestea mi-au ridicat semne de intrebare si fiind medic  de profesie am cercetat si ajuns la concluzia ca este o PROPUNERE LA BOALA PE PRORII BANI ( nu putini de altfel....)
Documentati-va - informatia este la un click distanta.
Exemplu ;
https://www.europarl...date-infografic

Edited by Dany_Darke, 10 September 2020 - 22:43.


#2
Villefort

Villefort

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 22.04.2016
si tu ti-ai facut cont pe softpedia sa scrii asta?

#3
Vlad17_

Vlad17_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 29.09.2018
Pe Otopeni aterizeaza un avion odata la 10 minute, bine ca nu ai batut palma cu smecherii.

#4
Srnstuparu

Srnstuparu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 10.09.2020

 Villefort, on 10 septembrie 2020 - 23:02, said:

si tu ti-ai facut cont pe softpedia sa scrii asta?



Da ghici ce,

am lasat review-ul pe google la - Otopeni City Garden pe pagina iar propietarul l-a sters....

Pe bune sunt oameni acolo care pot fii foarte usor prostiti si imbolnaviti in acelas timp.
Nu pot lasa sa se intample asta mai ales ca stiu despre ce vorbesc, am fost acolo , am vorbit cu ei, am vazut tot ce era de vazut.
Ce m-a impins sa scriu acest review este in primul rand gandul ca cineva da 130.000 euro ca sa se imbolnaveasca.
Si in al 2 lea rand -  Modul in care te grabesc... incredibil ... " Si ? ce casa luati ? Va rog repede ca ma duc la alta semnare " zici ca ai cumpara o bicicleta la 1300 lei nu o casa.

#5
Srnstuparu

Srnstuparu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 10.09.2020

 Vlad17_, on 10 septembrie 2020 - 23:02, said:

Pe Otopeni aterizeaza un avion odata la 10 minute, bine ca nu ai batut palma cu smecherii.


Aaa, da ... si bine ca am vazut : Este Otopeni City Gardens nu Garden

Edited by conu71, 11 September 2020 - 07:49.
Am editat eu titlul.


#6
Srnstuparu

Srnstuparu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 10.09.2020

 Villefort, on 10 septembrie 2020 - 23:02, said:

si tu ti-ai facut cont pe softpedia sa scrii asta?


Si tu ai dreptate ...
Ce atata efort ... sa las prostii sa cumpere si sa se imbolnaveasca acolo la ploaie cu plumb din 5 in 5 min nu ?
Unde e spiritul tau civic Villefort ?

#7
corsa

corsa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 24.05.2007
Nu am inteles fraza ,,sa-i desproprietareasca Aeroportul Otopeni".

#8
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

 Srnstuparu, on 10 septembrie 2020 - 23:13, said:




Da ghici ce,

am lasat review-ul pe google la - Otopeni City Garden pe pagina iar propietarul l-a sters....

Really? Probabil are pe pile la Google, eu nici dupa 2 ani n-am reusit sa ii fac pe cei de la google sa imi stearga 3 review-uri fake...
Hai sa iti spun un secret, el nu are cum sa stearga review-ul de pe google.

#9
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 23.02.2007
felicitiari pentru deranj sa scrii atat.. chiar e util,mm de hoti

#10
der25

der25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,472
  • Înscris: 01.12.2017

 Srnstuparu, on 10 septembrie 2020 - 23:13, said:

Pe bune sunt oameni acolo care pot fii foarte usor prostiti si imbolnaviti in acelas timp.
Nu pot lasa sa se intample asta mai ales ca stiu despre ce vorbesc

De cand exista viata pe pamant, unii oameni pot fi usor de prostit, altfel nu ar exista smecheri, hoti, parlam... si alte categorii. care fac bani pe seama prostilor.
Crezi ca schimbi tu lumea?

Cred ca te-au pacalit in vreun fel si acum vrei sa te razbuni un pic si te inteleg.
Dar stii ce-ti va spune cineva care a cumparat sau vrea sa cumpere acolo?
Aeroportul se va desfiinta, stim noi ca sunt interese sa-l desfiinteze.
Si oricum trec doar avioane mici.​
Rezervorul de kerosen nu e la 100 m ci la 1 km si nici nu e asa toxic. Ce vapori? E ​inchis ermetic.
Nici zgomotul nu e asa mare, daca inchizi geamul termopan, auzi ca si cum ar bazai o musca.
Daca iti pui tripan, saptepan, zecepan, nu mai auzi nimic.


Tu ce ai cautat sa vezi o locuinta langa Otopeni? Nu ma intereseaza nici macar sa vad in poze o locuinta situata acolo, dar sa mai fiu si interesat sa cumpar.
Atunci nu stiai ca langa un aeroport zboara avioane? Nu stiai ca folosesc kerosen? Sau credeai ca au rezervorul pe un camp langa Giurgiu?

#11
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
De ce toate zonele rezidentiale au denumiri pompoase in engleza ?

#12
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003
Nu înțeleg, când te duci acolo teleportează ansamblul în altă parte dar apoi îți vinde o casă lângă pistă? Cred că nu. Se vede unde e amplasat. Care e țeapa? Dacă cineva cumpără lângă aeroport și crede că va fi liniște, cine e de vină decât cel ce cumpără?

#13
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006

 Ion_de_la_Raion, on 11 septembrie 2020 - 08:21, said:

De ce toate zonele rezidentiale au denumiri pompoase in engleza ?

De ce absolut toate denumirile de zone rezidential,cluburi,puburi,crasme,birturi,etc.,sunt in engleza?Pentru ca suntem nationalisti cu peptu de arama si cu curu' gol,de aia.

 bladhaund, on 11 septembrie 2020 - 08:24, said:

Nu înțeleg, când te duci acolo teleportează ansamblul în altă parte dar apoi îți vinde o casă lângă pistă? Cred că nu. Se vede unde e amplasat. Care e țeapa? Dacă cineva cumpără lângă aeroport și crede că va fi liniște, cine e de vină decât cel ce cumpără?

Si mai e de vina ala care a dat aprobare de construire.

#14
Srnstuparu

Srnstuparu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 10.09.2020

 bladhaund, on 11 septembrie 2020 - 08:24, said:

Nu înțeleg, când te duci acolo teleporteazã ansamblul în altã parte dar apoi îți vinde o casã lângã pistã? Cred cã nu. Se vede unde e amplasat. Care e țeapa? Dacã cineva cumpãrã lângã aeroport și crede cã va fi liniște, cine e de vinã decât cel ce cumpãrã?

M-a deranjat graba lor de a vinde.
Iar graba lor este justificata de faptul ca scum nu-s zboruri multe si incearca sa prosteasca lumea, clasicul escroc roman...

#15
corsa

corsa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 24.05.2007
Acelasi lucru se poate spune si despre Tunari,Dimieni,Balotesti-Good Residence.Pe acolo a cazut un avion ce a decolat de pe Otopeni , acum ani in urma.

#16
billyboy

billyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,425
  • Înscris: 08.04.2005
Cum ai putea sa fii interesat de o casa lipita de gardul aeroportului?

#17
AlleXyS1

AlleXyS1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 05.05.2010
deci in 2020, aprobarile pentru constructii mari se dau tot prin plic Posted Image

98k euro + tva ca sa stai sub avioane, ce-ti poti dori mai mult? mai are cineva casa in aeroport? Posted Image

#18
Srnstuparu

Srnstuparu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 10.09.2020

 billyboy, on 11 septembrie 2020 - 13:10, said:

Cum ai putea sa fii interesat de o casa lipita de gardul aeroportului?


Pe pagina lor e 98k dar cand suni spune ca sunt date toate :)) si ca acum pretul pleaca de la 111.000 - dar repet -  " repede acum ca mai am 2 semnari azi si nu am timp "

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate