Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Luxair, rută nouă din 30.11.2020: Luxemburg-București

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
afh

afh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 14.04.2005
https://boardingpass...embrie-2020for/

#2
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
Cred ca o sa plece asa cum si vin. Cursele daca vor avea o capacitate de 30% este bine. Cine pleaca la Luxemburg in afara de parlamentari, oameni de afaceri (daca pleaca si aia) si niste turisti care vor sa viziteze capitala care este un mic sat defapt.

#3
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,574
  • Înscris: 14.08.2007
Sunt destui romani care lucreaza in Luxemburg. Eu am cunostinte care lucreaza acolo ... plus ca e o zona cu densitate mare de populatie, in jur sunt multe localitati cu populatie destul de consistenta.

#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,906
  • Înscris: 07.11.2006
Ca o gluma,io cred ca toata populatia ducatului incape in trei aeronave de-alea Posted Image

#5
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,574
  • Înscris: 14.08.2007

View Postadisz, on 09 septembrie 2020 - 20:11, said:

Ca o gluma,io cred ca toata populatia ducatului incape in trei aeronave de-alea Posted Image
Da, dar nu te opreste nimeni sa mergi in zone invecinate din Belgia, Franta, Germania via Luxemburg ... regiunile alea au impreuna vreo 12 milioane de oameni.

Edited by utopium, 10 September 2020 - 08:21.


#6
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
Si nu este mai usor si mai ieftin sa zbori direct in zonele dorite? Trebuie sa zbori OTP - LUX si de acolo sa pleci mai departe?
Posibil sa fi bagat cursa datorita numarul maricel de angajati romani pe acolo, nu cunosc situatia.

#7
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,574
  • Înscris: 14.08.2007
Pai cum ajungi in zona Metz sau Trier mai usor decat prin Luxemburg? Ca idee, cei pe care ii stiu eu si lucreaza in Luxemburg, locuiesc tot in Franta (undeva intre Metz si Luxemburg), practic fac naveta zilnic spre munca.

#8
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
Nu vreau sa te contrazic, iti dau perfecta dreptate. Totusi nu imi dau seama cati oameni vor face naveta intre OTP-LUX atat de des. Lucrezi acolo, dar nu vi acasa saptamanal. Un lucru bun pentru noi, dar nu foarte avantajos pentru companie cred.

#9
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,574
  • Înscris: 14.08.2007
Poate ai auzit de Blue Banana: https://en.wikipedia...iki/Blue_Banana

E zona cu cea mai densa populatie din Europa, si include si zona asta. De aia cred ca un zbor in zona sigur prinde destul trafic pe o raza de 100 de km.

#10
jozefin

jozefin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 24.10.2006
Din pacate, numele ariei Transport ieftin si bun, nu rimeaza cu Luxair, cere nu este un trensportator low cost. Am cautat un bliet dus/intors in mai si sub 300 eur/persoana nu am gasit.Pentru rezidentii in nordul Frantei, Luxemburg, vestul Germaniei, care vor sa ajunga la Bucuresti, solutia ramane zborul cu Wizz sau Ryanair, din Charleroi sau Bonn-Koln.

#11
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
@jozefin, nu toata lumea zboara cu lowcost ;)

Si cu Luxair poti gasi dealuri bune +LH si altii din Star Alliance.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate