Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Dacia Sandero / Logan 2021

* * * - - 9 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6474 replies to this topic

#6445
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Asta era pentru Covid, dar cred ca merge si pentru vitezomani. Iar acest tip de magari cred ca ar trebui altoiti, nu purtati in spinare. Altoiti cu amenzi, retineri de permise si chiar (asa cum se procedeaza prin state civilizate) prin confiscarea masinii, evident pentru depasiri ametitoare ale vitezei legale. Va asigur eu ca n-ar mai avea nevoie de butoane de limitare in masina sau la creieri. Posted Image

Attached Files



#6446
tatimeu

tatimeu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,336
  • Înscris: 15.10.2007
magar esti tu daca iti permiti sa faci/consideri, asa la gramada fara a cunoaste peroanele, pe cineva magar.
nu te deosebesti prin nimic fata de cel pe care il categorisesti magar (ca o fi ca nu o fi chiar nu mai conteaza)

#6447
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,279
  • Înscris: 16.08.2016

View Postericmario, on 29 aprilie 2021 - 06:31, said:


Frustrări acumulate în timp... 🤣
Frustrarea cea mai mare fiind restricționarea vitezei anunțată de Renault!
Hai să fim serioși.
Toți o sa facă asta. Totuși ce rezolvi dacă gonesti ca nebunul pe drumurile publice?

#6448
petru_

petru_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 02.02.2006
Eu nu inteleg ce va ambalati atat pt cei care merg cu viteza mare pe autostrada. Cu ce va deranjeaza? Atata timp cat nu se lipeste de mine cand sunt in depasire si ma rupe in flashuri, chiar nu ma deranjeaza.
In schimb cei care intra in depasiri pe dn-uri pe linie continua si chiar in curbe unii... Acolo mi se pare inconstienta, prostie si maxim de idiotenie pt ca in caz de accident mai iau si nevinovati cu ei.

#6449
jiovrica-ciobanoiu

jiovrica-ciobanoiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 29.11.2018

View Postpetru_, on 29 aprilie 2021 - 11:22, said:

Cu ce va deranjeaza?


Cu nimic, probabil. In schimb ciufuleste rau de tot siguranta celorlalti participanti la trafic.

#6450
cosmins2000

cosmins2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 05.11.2005
Sute de posturi fără nicio legătură cu topicul Sandero/ Logan 2021....
Slăbuţ moderatorul pe aria asta.

#6451
tatimeu

tatimeu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,336
  • Înscris: 15.10.2007

View Postjiovrica-ciobanoiu, on 29 aprilie 2021 - 11:26, said:



Cu nimic, probabil. In schimb ciufuleste rau de tot siguranta celorlalti participanti la trafic.
ce ciufulit m-am simtit pe autostrada in germania cand eu circulam cu 100-120 pe prima banda impreuna cu multi altii iar pe banda 2 treceu pe langa mine cu 130-15km/h iar pe a treia banda treceau inconstientii, prostii si magarii cu >160km/h.
de ciufulit ce m-am simtit la primul refugiu am tras dreapta si am sunat asistenta rutiera sa ma duca acasa pe platforma.

#6452
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Care e limita de viteza pe autostrazi in afara Germaniei ? Cate benzi au autostrazile din Romania? Care e starea asfaltului la autostrazile romanesti?
De ce nu mai vorbim despre Dacia Sandero si logan?

#6453
tatimeu

tatimeu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,336
  • Înscris: 15.10.2007
ce legatura au una cu alta? ca eu zau daca inteleg.

#6454
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View Posttatimeu, on 29 aprilie 2021 - 11:59, said:

ce legatura au una cu alta? ca eu zau daca inteleg.
Esti pe un topic dedicat Logan/Sandero si se discuta despre autostrazi si viteze din Germania????

#6455
tatimeu

tatimeu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,336
  • Înscris: 15.10.2007
iar te bagi in seama? il intrebam pe colegu care a postat inainte.
urmareste firul logic al discutiei si apoi daca intelegi ceva intervii daca nu nu

#6456
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

View Posttatimeu, on 29 aprilie 2021 - 11:14, said:

magar esti tu daca iti permiti sa faci/consideri

Te-ai simtit? Posted Image

#6457
tatimeu

tatimeu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,336
  • Înscris: 15.10.2007
e o zicala:  hotu striga hotu

#6458
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Pardon, rar am depasit limitele legale de viteza cu max. 10 km/h. Sofer bun inseamna sa stii sa mergi, nu sa accelerezi ca nebunul.
Tu dai vina pe sosele ca ai vrea sa fie ca pista de raliu. S-a umplut tara asta de "soferi" de-astia cu permis luat la Pitesti si Suceava.
Conduc din 1990, nu conduc deloc batraneste si n-am avut niciun eveniment pana acum.
Pe vremea aia se punea accent pe conducerea preventiva/defensiva, respect pentru ceilalti participanti la trafic si alte de-astea devenite acum obsolete, caci n-ar fi in pas cu "educatia" contemporana.
Probabil faci parte din categoria astora:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/igc8YUph8dw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nUldnGTe-lw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
https://studio.youtu...hh4tNX5GZs/edit

View Postcosmins2000, on 29 aprilie 2021 - 11:30, said:

Sute de posturi fără nicio legătură cu topicul Sandero/ Logan 2021....
Slăbuţ moderatorul pe aria asta.
N-a avut nimic de-a face cu Daciile topicul asta inca de la inceput. Intrati pe site-urile Dacia si logan... club, daca vreti discutii fara trolli si off topic. Partea buna e ca in ultima vreme trollii ne-au mai scutit. Or fi vazut ca incepe lumea sa-si comande Dacii si ca nu le-a iesit...

Edited by ursamajor, 29 April 2021 - 12:44.


#6459
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Asta era linkul corect
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ahh4tNX5GZs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6460
tatimeu

tatimeu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,336
  • Înscris: 15.10.2007
daca vrei sa stii am fost unul dintre cei care a dat si poligonul.
Vrei sa pari ceea ce nu esti de fapt, dar tot te dai in petec.

nu ti-am dat exemple si nu te-am comparat/caracterizat.
tocmai pe acest motiv si avand in vedere postarile tale ti-am adus aminte de respectiva zicala.

nu am mentionat, cel putin eu ca circul cu o viteza de "magar". am facut precizarea ca daca sunt nevoit merg constant cu 160-200km/h. Nimeni nu trebuie sa se justifice in fata ta, dar totusi uite poti sa stii ca in 30 de ani de condus masini am primit trei amenzi pentru depasirea vitezei (radat din boscheti) si o data permisul suspendat ca am depasit o caruta plina de concetateni mai colorati in zona in care depasirea era interzisa...din pacate s-a nimerit sa trec axul drumului si pe trecere de pietoni

#6461
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009

View Postursamajor, on 29 aprilie 2021 - 12:32, said:

Intrati pe site-urile Dacia si Logan... club, daca vreti discutii fara trolli si off topic.
Mi-a placut asta ... fara trolli si off-topic acolo zici? De cand? :D

#6462
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

View Posttatimeu, on 29 aprilie 2021 - 12:57, said:

daca vrei sa stii ...
Eu ma rog ca atunci cand skill-ul tau de pilot va da gres, sa crapi singur, sa nu mai iei si nevinovati cu tine. Faptul ca ai dat si poligonul si, probabil, ai o varsta, in circumstantele astea arata doar ca n-ai imbatranit frumos.

View Postro_explorer, on 29 aprilie 2021 - 13:00, said:

Mi-a placut asta ... fara trolli si off-topic acolo zici? De cand?
Oriunde sunt romani asta pare imposibil. Oricum, procentajul de mesaje cu valoare de on topic este mult mai mare decat aici.

Edited by ursamajor, 29 April 2021 - 13:02.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate