Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Dacia Sandero / Logan 2021

* * * - - 9 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6474 replies to this topic

#1
diabolik213

diabolik213

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 25.09.2011
Avem si noua generatie de masinute de la Dacia..... acum cu faruri de Lamborghini Urus!

Doar poze acum dar mai multe informatii aflam pe 29 septembrie!

[ https://cmedia.romaniatv.net/image/202009/full/dacia_sandero_stepway_2020_657584894_03956300.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://cmedia.romaniatv.net/image/202009/full/dacia_sandero_2020_465_23037100.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://cmedia.romaniatv.net/image/202009/full/dacia_sandero_stepway_2020_1_08321600.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://image.shutterstock.com/image-photo/riga-lv-apr-8-2018-600w-1064179187.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
spiga92

spiga92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 18.04.2009
Sa recunoastem ca arata bine, mai ales ca in sfarsit au scapat de butonul de la portbagaj :))

#3
EugenCernat

EugenCernat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 31.05.2016
Progresul estetic este evident, asteptam cu interes datele despre imbunatatirile tehnice/de comfort.

#4
the_northpole

the_northpole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,797
  • Înscris: 10.01.2010
logan are alura de lada vesta, in schimb Sandero albastru arata bine.

#5
diabolik213

diabolik213

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 25.09.2011
Cred ca farurile de pe Urus sunt cat o Dacie.

#6
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
Din profil, sedanul mi se pare oribil in partea din spate, din lateral arata ca un Ford Mondeo turtit pe orizontal.

Sandero ala albastru are spatele de Scirocco

La toate trei botul e de Tiguan.

Daca nu vor avea cel putin aceeasi garda la sol ca a modelelor existente, pe mine m-au pierdut de posibil client. In Romania, daca garda la sol nu e, nimic nu e. Si nu, nu vreau sa fiu nevoit sa iau Duster pentru asta.

Edited by cattavencu, 07 September 2020 - 11:21.


#7
sergiu_gh

sergiu_gh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 10.07.2013

View Postcattavencu, on 07 septembrie 2020 - 11:16, said:

Sedanul mi se pare oribil in partea din spate, din lateral arata ca un Ford Mondeo turtit pe orizontal.

Sandero ala albastru are spatele de Scirocco

La toate trei botul e de Tiguan.

Daca nu vor avea aceeasi garda la sol ca a modelelor existente, pe mine m-au pierdut de posibil client.

Am văzut că sunteți ca o sectă, și pe FB. Secta "Seamănă cu". Vă notați în carnețel potențiale modele luate ca inspirație? Cum ajungeți la astfel de concluzii? Mondeo turtit? Mai era un tip la o postare care specifica și anul, 2009 și mi s-a părut haios și aberant până la cer, pentru că mașina aia s-a produs prefacelift vreo 4 ani.

Edited by sergiu_gh, 07 September 2020 - 11:25.


#8
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006

View Postsergiu_gh, on 07 septembrie 2020 - 11:22, said:

Am văzut că sunteți ca o sectă, și pe FB. Secta "Seamănă cu". Vă notați în carnețel potențiale modele luate ca inspirație? Cum ajungeți la astfel de cocluzii? Mondeo turtit? Mai era un tip la o postare care specifica și anul, 2009 și mi s-a părut haios și aberant până la cer, pentru că mașina aia s-a produs prefacelift vreo 4 ani.

Asa mi se pare, la prima vedere. Na, fiecare vede ce vrea. Asa o fi creierul, acceseaza "baza de date" cu formele pe care le-a mai vazut pe strada.

Daca ai facut parte din echipa de desenatori, imi cer scuze; nu trebuie sa se simta nimeni ofensat. Asta e - atat s-a putut. Pana la urma e doar un design - nu foloseste/nu ajuta la nimic. Nici nu vindeca, nici nu inrautateste.

A, ba da - pe un desen nou (proaspat) se pot cere bani in plus la achizitie. Fara ca sa-mi foloseasca la ceva designul asta nou, mie, posesor.

L.E.: uite, prima reactie a unui amic: "zici ca e Seat"

Asa e creierul facut, sa acceseze ceva ce stie din prezent.

Edited by cattavencu, 07 September 2020 - 11:30.


#9
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007
De fapt nu sunt "poze"

Deocamdata sunt doar artist's impression

#10
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postsergiu_gh, on 07 septembrie 2020 - 11:22, said:

Am văzut că sunteți ca o sectă, și pe FB. Secta "Seamănă cu". Vă notați în carnețel potențiale modele luate ca inspirație? Cum ajungeți la astfel de concluzii? Mondeo turtit? Mai era un tip la o postare care specifica și anul, 2009 și mi s-a părut haios și aberant până la cer, pentru că mașina aia s-a produs prefacelift vreo 4 ani.

Creierul uman e gândit să asocieze imaginile pentru a recunoaște obiectele mai ușor.
La unii e ceva automat, imediat sesizează asemănarea cu ceva existent deja în memorie.

#11
iuliangrecu

iuliangrecu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 26.09.2010

View Postcattavencu, on 07 septembrie 2020 - 11:16, said:

Daca nu vor avea cel putin aceeasi garda la sol ca a modelelor existente, pe mine m-au pierdut de posibil client. In Romania, daca garda la sol nu e, nimic nu e. Si nu, nu vreau sa fiu nevoit sa iau Duster pentru asta
Noul Logan şi Sandero sunt proiectate pe aceeaşi platformă tehnică cu actualul Renault Clio.
La Sandero, garda la sol a rămas neschimbată. Sandero Stepway pare ca va avea o gardă la sol supraînălţată

Edited by iuliangrecu, 07 September 2020 - 11:33.


#12
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006

View PostKokoshmare, on 07 septembrie 2020 - 11:26, said:

De fapt nu sunt "poze"

Deocamdata sunt doar artist's impression

Corect. Si eu cred la fel.

#13
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Aici e vorba de lansare in 2021
Nici Scirocco nici Tiguan nici Seat care se vor lansa in 2021 - NU arata ca Dacia Sandero / Logan
Dar, ma rog, ne place sa aruncam cu noroi in cel mai pur stil mioritic

Edited by Naijax, 07 September 2020 - 11:34.


#14
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006

View Postiuliangrecu, on 07 septembrie 2020 - 11:32, said:

Noul Logan şi Sandero sunt proiectate pe aceeaşi platformă tehnică cu actualul Renault Clio.
La Sandero, garda la sol a rămas neschimbată. Sandero Stepway pare ca va avea o gardă la sol supraînălţată

Ar fi bine sa fie asa. Garda la sol este un atu major al Logan/Sandero.

View PostNaijax, on 07 septembrie 2020 - 11:34, said:

Aici e vorba de lansare in 2021
Nici Scirocco nici Tiguan nici Seat care se vor lansa in 2021 - NU arata ca Dacia Sandero / Logan
Dar, ma rog, ne place sa aruncam cu noroi in cel mai pur stil mioritic

Pai, cred ca e clar ca NU cu modelul viitor mi s-au parut ca seama. Ci cu cel actual, doh...
Doar seamana cu ceva, nu e nici un noroi aruncat. Ce daca seamana? Nici nu creste, nici nu descreste in ochii mei masina.
Ce, trebuie sa fie unica? Nu sunt genul care sa-si doreasca sa detina produse unice. Ci cat mai ieftine si fiabile.

Cu Seatul - pur si simplu, asta a fost reactia unui amic pe Whatsapp, acum 10 minute.

Edited by cattavencu, 07 September 2020 - 11:39.


#15
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,146
  • Înscris: 30.08.2017
Arată foarte bine noile modele, dar farurile alea par copiate de la Lamborghini. Dacă rămân așa, e un mare salt in materie de design față de modelele anterioare.

#16
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017

View Postcattavencu, on 07 septembrie 2020 - 11:35, said:

Pai, cred ca e clar ca NU cu modelul viitor mi s-au parut ca seama. Ci cu cel actual, doh...
Cu Seatul - pur si simplu, asta a fost reactia unui amic pe Whatsapp, acum 10 minute.

Ti se pare

#17
asul

asul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,462
  • Înscris: 24.12.2005

View PostKokoshmare, on 07 septembrie 2020 - 11:26, said:

De fapt nu sunt "poze"

Deocamdata sunt doar artist's impression


Este ceva intermediar:

Quote

Dacia a publicat primele imagini oficiale cu noile generații Logan, Sandero și Sandero Stepway. Producătorul de la Mioveni a pregătit o filozofie de design nouă care se traduce prin forme ceva mai rotunjite. Detaliile complete referitoare la noile modele Dacia vor fi publicate în 29 septembrie.

Edited by asul, 07 September 2020 - 11:41.


#18
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postdiabolik213, on 07 septembrie 2020 - 11:04, said:

Avem si noua generatie de masinute de la Dacia..... acum cu faruri de Lamborghini Urus...

...care are faruri de Volvo.

Attached File  41e063388ae9f06ea408ac13b7bf6685.jpg   43.8K   38 downloads

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate