Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

fisiere virusate

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
boeder

boeder

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 25.09.2010
Buna ziua,
am  dat peste un necaz. Intr-una din zile cautand niste imagini cu bolte si arcade am intrat pe un forum frances de unde am luat un zip. Am incercat sa-l dezarhivez dar nu a mers drept care l-am aruncat. La putin timp toate fisierele au fost virusate. Nu mai puteam sa fac nimic cu ele. Nu conta ce fel de tip era, toate aveau acelasi item ca si cum s-ar deschide cu aceeasi aplicatie. Nici cu internetul nu am nicio problema. Au fost afectate doar fisierele, daca fac un nou fisier si lucrez pe el acesta este ok. Mi-a aparut un mesaj de tipul :all of files are encrypted ! Find itta57rg.txt and follow instructions”. E drept in fiecare folder aveam acum si un fisier itta57rg care din pacate dupa vre-o ora nu a mai putut fi deschis. Este vreo posibilitate ca sa recuperez fisierele de pe laptop sau nada, nema cu ele.
scuze adminisratorului dar sunt asa de virusat (pardon, bulversat) ca nu stiu daca am postat unde trebuia)

#2
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006
Salut,

Ti-am mutat eu subiectul pe aria dedicata - si aici exista acest subiect https://forum.softpe...re-gen-fhqkham/

#3
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,204
  • Înscris: 26.06.2009
Fisierele au fost criptate. Din pacate ai sanse catre 0 :-(

O sa iti ceara niste sume aberante si sa platesti in Bitcoin. Recomandarea este sa nu platesti pentru ca oricum s-ar putea sa nu ti le decripteze. Daca aveai date importante sper ca aveai bakup pentru ca altfel...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate