Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

No Time to Die(Bond 25.2020)

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#55
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

 eiffel, on 13 noiembrie 2021 - 19:55, said:

Din cate stiu eu asta e...

Pe ala la care i-am pus poza il cheama Dusko Popov, era agent dublu (ii faulta pe nemti) si ducea o viata extravaganta, bani, femei, pericol, cazinouri, tot tacamu'. Ian Fleming l-a intalnit intr-un cazinou, Fleming fiind agent britanic, a spus ca omu' a fost sursa lui de inspiratie.

#56
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006

 eiffel, on 13 noiembrie 2021 - 19:55, said:

Ma intreb cum o sa-l invie...
Nu il mai invie, Daniel Craig se retrage din rolul asta si oricum s-a incheiat seria de filme cu legatura, au fost vreo 5.
O vor lua de la zero cumva.

#57
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Pai cu Craig au luat-o de la zero... Adica de la inceput - inainte sa devina 00.
Acu cu el au terminat, ca sa inceapa iar de la zero ?

Au zapacit de tot franciza dupa ce a murit Alfred.

In filmele cu Craig n-am vazut pic de umor. Mai mult drama, in asta din urma chiar doar drama.

Originalul era plin de umor, aluzii sexuale ( da, mai greu acum ) si finalul era mereu asemanator - Bond ramanea cu fata.
Singurul un pic diferit a fost cel cu Lazenby, in care desi a ramas cu fata, fata a murit.

 edy_wheazel, on 13 noiembrie 2021 - 19:59, said:

Pe ala la care i-am pus poza il cheama Dusko Popov, era agent dublu (ii faulta pe nemti) si ducea o viata extravaganta, bani, femei, pericol, cazinouri, tot tacamu'. Ian Fleming l-a intalnit intr-un cazinou, Fleming fiind agent britanic, a spus ca omu' a fost sursa lui de inspiratie.

Posibil. Pe-ala de i-am pus eu poza il chema chiar James Bond si in anii 60 era "angajat" la ambasada UK din Polonia - practic era spion.

#58
207cc

207cc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 895
  • Înscris: 28.02.2021
o ciorba...totusi filmul este despre covid, eu asa am inteles.

ce am mai remarcat, amandoi sunt plictisiti, ea cam piti si cam grasuta pt filme.

iar agenta (.) (.)7 ditamai posteriorul, trimit aia doar hercules dupa ea..

Edited by 207cc, 27 November 2021 - 03:08.


#59
FValeriu

FValeriu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 01.04.2021
Ca deobicei... film de acțiune

#60
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Cica urmatorul James Bond va fi o persoana non-binara zice madam Broccoli...

#61
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Cel mai bun din toate timpurile :
Attached File  Capture.PNG   691.05K   18 downloads

#62
alexneo

alexneo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,454
  • Înscris: 11.03.2006
Am vazut doar pentru palmares. Si am pierdut vreo 2 ore din viata.
Poate nu mai incadrez in demografic. Iar Rami Malek, un rol foarte foarte slab ca vilain.

#63
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,635
  • Înscris: 07.10.2005
Mi-a placut foarte mult acest film impreuna cu toata seria James Bond cu Daniel Craig, mi se par mai realiste filmele fata de cele anterioare unde vedeai mult mai des lucruri foarte fortate. Caracterul lui pare mai uman, mai realist. Stilul acestor filme a adus o schimbare binevenita in aceasta serie, nu mai era cazul de glume tampite si actiunea mai nereusita din unele filme mai vechi.

#64
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Pai ideea e alta - filmele cu Craig sunt destul de bunicele - exceptand Solace. Dar nu sunt James Bond. Nu sunt ce a creat Ian Fleming.
Glumele "tampite" si misogine erau specifice caracterului creat de Fleming. La fel si numele unor caractere - aluzii la diverse.

Si serios vorbind si filmele lui Craig au probleme serioase de realism din alte puncte de vedere, chiar daca nu la subiect. Desi si aici scenariul e mult mai slab fata de primele - CGI-ul e primordial si adrenalina.
Si acum am in minte scena de inceput care l-a introdus pe Craig ca bond - urmarirea aia pe macara si ce a mai fost - oamenii aia se msicau ca niste cimpanzei care se alearga. N-am vazut miscari ca alea decat la maimute.

Din punctul meu de vedere si nu numai, Craig este un JB dar nu un James bond. E altceva.

Noroc ca in perioada asta au mai aparut si filmele cu Johnny English :D

#65
FValeriu

FValeriu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 01.04.2021
Mi-a plăcut... în general îmi place Bond...

#66
amstel

amstel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,284
  • Înscris: 21.07.2008
Cel mai slab film in care a jucat Craig și cel mai slab din serie în ultimii 30 ani. Pur și simplu m-a dezamăgit.

#67
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Mai slab a fost Quantum of Solace - ala nu poate fi detronat - cel mai scurt, fara dialoguri, fara scenariu...

#68
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,427
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://images2.imgbox.com/9a/d8/vQdziqIf_o.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

de azi :D

#69
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 15.05.2018
Woke movement a mai facut praf inca o fanciza.

James Bond a murit si noul agent 007 este o negresa lipsita de talent. Am vazut filmul zilele astea si cam jumate din screen-time l-a pierdut incercand sa faca personajele mai vechi sa recunoasca ca ea este 007. Nimic din ce a facut in film este "007 material".

Bond a murit si probabil vor sa faca un film 007 cu negresa aia lipsita de talent si total neatractiva. Daca chiar vroiau sa faca puna o actrita de culoare in rolul lui 007 aveau de unde sa aleaga. Sunt destule actite de culoare care au jucat ceva rol asemanator cu un agent secret si l-au jucat destul de bine.

#70
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Dacă este asta:
https://www.imdb.com/name/nm2736476/
Pot muri liniștit ca am văzut toata franciza esentiala

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate