Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Suspendare permis in Germania

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
Pai de ce sa imi trimita LPD Wien amenda? Amenda o sa o primesc din Germania. Si nu are nici un rost sa ma duc la Rechtsberatung, nu voi contesta amenda. Nu imi este de plata, ci de carnet imi era.

#20
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostMakino, on 03 septembrie 2020 - 15:44, said:

Asteapta Rs Brief de la LPD Wien ...
Are de așteptat mult și bine Pentru că LPD Wien nu are treabă cu amenzile din alte țări.

View Postbusiness11, on 03 septembrie 2020 - 16:02, said:

Pai de ce sa imi trimita LPD Wien amenda? Amenda o sa o primesc din Germania. Si nu are nici un rost sa ma duc la Rechtsberatung, nu voi contesta amenda. Nu imi este de plata, ci de carnet imi era.
Faci überweisung și aia e.

Numai bine!

#21
quantico2708

quantico2708

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,148
  • Înscris: 15.07.2008

View Postadisz, on 03 septembrie 2020 - 14:14, said:

Asa arata radarul pe autostrada in Germania?
cum vrea el ...n-ai tu treaba ....
De obicei e camuflat bine. Si este operat de persoane/companii autorizate . Nu neaparat de politie.

#22
Causanu93

Causanu93

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.01.2021
Bună ziua!În luna iulie 2020 m-am urcat la volanul unui camion de 7,5T pe o cursa de 80 km (dus-întors)având dreptul suspendat de a conduce pe teritoriul Germaniei din iunie 2019, la jumătatea cursei am fost oprit de un echipaj de politie pe Motiv ca aveam telefonul în mână, am declarat ca permisul e pierdut (fapt adevărat)!
Dupa cca. 3 luni mi-a venit amenda de 120€+1 pct..doar ca mi-au greșit numele de familie în loc de Causanu au tipărit Causonu (am platit amenda) și pe data de 11.01.2021 ma suna de la politie sa îmi zică ca nu aveam permis și ca voi primi un plic și o noua amenda penala! As putea face contestație sau dacă puteți sa îmi dați un sfat!?
Va mulțumesc!

#23
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,496
  • Înscris: 25.10.2007

 Causanu93, on 12 ianuarie 2021 - 12:36, said:

Bună ziua!În luna iulie 2020 m-am urcat la volanul unui camion de 7,5T pe o cursa de 80 km (dus-întors)având dreptul suspendat de a conduce pe teritoriul Germaniei din iunie 2019, la jumătatea cursei am fost oprit de un echipaj de politie pe Motiv ca aveam telefonul în mână, am declarat ca permisul e pierdut (fapt adevărat)!
Dupa cca. 3 luni mi-a venit amenda de 120€+1 pct..doar ca mi-au greșit numele de familie în loc de Causanu au tipărit Causonu (am platit amenda) și pe data de 11.01.2021 ma suna de la politie sa îmi zică ca nu aveam permis și ca voi primi un plic și o noua amenda penala! As putea face contestație sau dacă puteți sa îmi dați un sfat!?
Va mulțumesc!

Sfatul meu e fie sa iti asumi fie sa mergi la un avocat specializat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate