Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Mantuirea prin credinta

* * - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
672 replies to this topic

#19
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
Mai puneti-va si voi problema, asa din cand in cand, in timpul vostru liber, foarte liber considerand intrebarile astea de doi bani, din ce perspectiva vorbea Mantuitorul cand afirma una sau cealalta, din perspectiva umana sau divina ? Inchideti ochii si ganditi-va adanc...

Daca pentru voi Domnul Isus Hristos a fost un simplu om, eh, atunci sansele sa va folositi acel timp liber mai util sunt 0 (zero).

#20
-Daniel

-Daniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,124
  • Înscris: 16.04.2016

View Postmario_bril, on 03 septembrie 2020 - 11:08, said:

Păi Iisus nu prea avea credință... Posted Image

Asta e concluzia ereticilor care afirmă că Biblia este inspirată de diavol și doar pe alocuri de Dumnezeu.
Nici eu nu sunt sigur ca toata Biblia este inspirata de Dumnezeu. Insa nu spun ca partea neinspirata ar fi de la Diavol, ci de la oameni.

View Postpacopaco1967, on 03 septembrie 2020 - 11:09, said:

Insa ai sesizat corect, ca daca ai credinta ca Dumnezeu e bun, si ca nu a omorat pe nimeni, nu a pedepsit pe nimeni, cu siguranta sufletul tau va salta de bucurie. Retine ca biblia  spune ce credeau oamenii despre Dumnezeu, nu cum e adevarat (cu privire la pedepse si omoruri).

Faptul ca Dumnezeu e bun nu exclude pedepsele acestuia. Tie nu-ti vine sa pedepsesti pe nimeni, niciodata?

#21
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostXlander, on 03 septembrie 2020 - 11:54, said:


Daca pentru voi Domnul Isus Hristos a fost un simplu om, eh, atunci sansele sa va folositi acel timp liber mai util sunt 0 (zero).
Chiar si dupa inviere isus a fost om 100%, la fel cum si Lazar a fost om 100%.
Poate ca dupa inaltare isus a fost transferat intr-o "dimensiune" existentiala diferita de cea a acestei lumi.
isus a fost fiul lui iosif si Maria , si facut Hristos de Tatal din ceruri. Asta spune chiar biblia.

View Post-Daniel, on 03 septembrie 2020 - 12:01, said:

Nici eu nu sunt sigur ca toata Biblia este inspirata de Dumnezeu. Insa nu spun ca partea neinspirata ar fi de la Diavol, ci de la oameni.



Faptul ca Dumnezeu e bun nu exclude pedepsele acestuia. Tie nu-ti vine sa pedepsesti pe nimeni, niciodata?
Biblia e scriere a oamenilor care asa credeau despre Dumnezeu. Rareori Dumnezeu le-a dictat ce si cum sa scrie sau sa faca.



Pai uite ca isus pe cruce fiind spune "Tata, iarta-i caci nu stiu ce fac (ei) " , adica tu crezi ca isus trebuie sa se roage de Tatal ceresc sa-i ierte ? Ca si cum isus e mai bun si iertator decat Tatal ceresc ? Tu chiar crezi ca era nevoie ca isus sa ceara iertare pentru ei ? Nu dragule, Tatal chiar stie ca zapacitii de oameni care fac rau , nu stiu "prea multe" . Deaia i-a lasat si pe nazisti , si pe tatari, si pe toti criminalii , sa se manifeste in legea lor. Chiar si pe David l-a lasat sa faca nelegiuiri. Plus ca pe Cain l-a protejat dupa crima comisa.
Voi nu intelegeti se pare caracterul divin.

#22
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,081
  • Înscris: 10.09.2008

View PostDude_2nd, on 03 septembrie 2020 - 09:09, said:

calauzirea de Duhu presupune facere de fapte ale Duhului.
fara fapte, credintza este  moartA...Posted Image

Avraam a fost călăuzit de duh când a manifestat credință, iar când a fost pus la încercare a dovedit că credința lui era vie.

Galateni 3, BTF

6 Aşa cum Avraam a crezut pe Dumnezeu şi aceasta i s-a socotit pentru dreptate.
7 De aceea să ştiţi că cei ce sunt din credinţă, aceştia sunt copiii lui Avraam.

9 Astfel, cei ce sunt din credinţă sunt binecuvântaţi împreună cu credinciosul Avraam.
10 Deoarece toţi câţi sunt din faptele legii, sunt sub blestem...
11 Şi că nimeni nu este declarat drept prin lege, înaintea lui Dumnezeu este clar, pentru că: Cel drept va trăi prin credinţă.



#23
titidinca

titidinca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 25.07.2009
Vrei, dar, să înţelegi, om nesocotit, căci credinţa fără fapte este zadarnică? ( Iacov 2: 20).

#24
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Postneagu_laurentiu, on 03 septembrie 2020 - 08:02, said:

Ca sa existe mantuire trebuie sa existe niste reguli si acestea sa fie incalcate. Nu mi-a adus la cunostinta, oficial, nimeni regulile. Deci nu am a ma mantui.

Păi n-ai auzit de cele 10 porunci?

View PostSpeedDemon, on 03 septembrie 2020 - 08:12, said:

Pai cele 10 porunci nu mai sunt valabile? Posted Image

Ba da, pentru că au fost rostite de Însuși Creatorul cu vocea Lui... :yes:

View Postlogic1, on 03 septembrie 2020 - 08:13, said:

Este salvarea prin credința că Isus este Cristosul și astfel mediatorul legământului nou, în care dreptatea nu se obține prin faptele Legii.

Dar prin ce se obține dreptatea, prin credința în Isus și-atât?! :w00t:

View Postneagu_laurentiu, on 03 septembrie 2020 - 08:15, said:

Cine ti le-a adus la cunostinta?

Asta n-are nicio importanță... :)

View PostDude_2nd, on 03 septembrie 2020 - 08:19, said:

credintza se cuantifica in fapte facute(cf Dreptarului).

orice alfel de credintza(mantuitoare) e fake news. Posted Image

Corect Dude... :)

View Postlogic1, on 03 septembrie 2020 - 08:50, said:

În vechiul legământ, da.

În noul legământ se cuantifică în intenția/dispoziția de a asculta de Dumnezeu. Ca la Avraam... :)
"Dacă sunteți călăuziți de duh, nu sunteti sub Lege".

În Ieremia 31 Iahve vorbește despre noul legămant, de fapt, nu este vorba despre un nou legămant cu noi reguli, ci despre reînnoirea celui vechi... "Voi pune Legile Mele în inimile lor!"... care legi?!

View PostKean, on 03 septembrie 2020 - 09:50, said:

Alea 10 porunci se incadreaza in conduita de bun simt in caracterul unui om.Cu mici abateri " ca oameni suntem", cred ca cine le respecta cat de cat are sanse sa se intalneasca cu Sf. Petru la poarta.
Cu o singura porunca nu sunt de acord,aia cu intoarcerea obrazului sa ai vanatai simetrice.

Corect... însă porunca cu întoarcerea obrazului nu o regăsești între cele 10 rostite de Însuși Creatorul! :)

View Postlogic1, on 03 septembrie 2020 - 13:52, said:

10 Deoarece toți cĂąți sunt din faptele legii, sunt sub blestem...
11 Și că nimeni nu este declarat drept prin lege, Ăźnaintea lui Dumnezeu este clar, pentru că: Cel drept va trăi prin credință.[/indent]

Astea-s minciuni paveliene, există atâtea exemple în VT cu oameni care au ținut legea lui Moise și au fost declarați mântuiți (prin faptele Legii)... încât Pavelică a cam luat-o pe arătură... da da... :yes:

View Posttitidinca, on 03 septembrie 2020 - 14:53, said:

Vrei, dar, să Ăźnțelegi, om nesocotit, căci credința fără fapte este zadarnică? ( Iacov 2: 20).

Corect, bine punctat! Felicitări! :)

#25
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postlogic1, on 03 septembrie 2020 - 13:52, said:

Avraam a fost călăuzit de duh când a manifestat credință, iar când a fost pus la încercare a dovedit că credința lui era vie.

Galateni 3, BTF

6 Aşa cum Avraam a crezut pe Dumnezeu şi aceasta i s-a socotit pentru dreptate.
7 De aceea să ştiţi că cei ce sunt din credinţă, aceştia sunt copiii lui Avraam.

9 Astfel, cei ce sunt din credinţă sunt binecuvântaţi împreună cu credinciosul Avraam.
10 Deoarece toţi câţi sunt din faptele legii, sunt sub blestem...
11 Şi că nimeni nu este declarat drept prin lege, înaintea lui Dumnezeu este clar, pentru că: Cel drept va trăi prin credinţă.


Avraam a fost calauzit de credintza cand a facut alea. ca alfel putea zice: cred, ... da sa nu mai faca nimic.

"Cine zice: "Il cunosc", si nu pazeste poruncile Lui, este un mincinos, si adevarul nu este in el. (1Ioan.2:4)"

Posted Image

adevaru e mult mai la mijloc decat spun unii care invata numa credinta sau ceilalti care invata numa faptele. :)

View Postheart_of_ice, on 03 septembrie 2020 - 15:22, said:


Astea-s minciuni paveliene, există atâtea exemple în VT cu oameni care au ținut legea lui Moise și au fost declarați mântuiți (prin faptele Legii)... încât Pavelică a cam luat-o pe arătură... da da... Posted Image
Heartule,
nu exista "minciuni paveliene".
exista doar neintelegeri si rastalmaciri ale vorbelor lui, decatre unii "nestiutori si nestatornici" :

"... ca si in toate epistolele lui, cand vorbeste despre lucrurile acestea. In ele sunt unele lucruri grele de inteles pe care cei nestiutori si nestatornici le rastalmacesc ca si pe celelalte Scripturi, spre pierzarea lor. (2Pet.3:16)"

Edited by Dude_2nd, 03 September 2020 - 15:40.


#26
-Daniel

-Daniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,124
  • Înscris: 16.04.2016

View Postpacopaco1967, on 03 septembrie 2020 - 12:13, said:

Pai uite ca isus pe cruce fiind spune "Tata, iarta-i caci nu stiu ce fac (ei) " , adica tu crezi ca isus trebuie sa se roage de Tatal ceresc sa-i ierte ? Ca si cum isus e mai bun si iertator decat Tatal ceresc ? Tu chiar crezi ca era nevoie ca isus sa ceara iertare pentru ei ? Nu dragule, Tatal chiar stie ca zapacitii de oameni care fac rau , nu stiu "prea multe" . Deaia i-a lasat si pe nazisti , si pe tatari, si pe toti criminalii , sa se manifeste in legea lor. Chiar si pe David l-a lasat sa faca nelegiuiri. Plus ca pe Cain l-a protejat dupa crima comisa.
Voi nu intelegeti se pare caracterul divin.

Si Faptele Apostolilor afirma ca iudeii l-au rastignit din nestiinta:

15. Ati omorat pe Domnul vietii, pe care Dumnezeu L-a inviat din morti; noi suntem martori ai Lui.
16. Prin credinta in Numele lui Isus, a intarit Numele Lui pe omul acesta, pe care-l vedeti si-l cunoasteti; credinta in El a dat omului acestuia o tamaduire deplina, cum vedeti cu totii.
17. Si acum, fratilor, stiu ca din nestiinta ati facut asa, ca si mai marii vostri. (fapte 3)

Acum spune-mi tu: oare toti oamenii care fac raul o fac inconstient? Nu crezi ca Dumnezeu s-ar lasa batjocorit daca ar ierta la infinit pe toti care, desi stiu ca fac raul, continua. Nu spun ca nu are rabdare, dar vine clipa cand aceasta se termina. Si nu se stie cand este aceasta clipa pentru fiecare.

Edited by -Daniel, 03 September 2020 - 15:48.


#27
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostDude_2nd, on 03 septembrie 2020 - 15:43, said:

Heartule,
nu exista "minciuni paveliene".
exista doar neintelegeri si rastalmaciri ale vorbelor lui, decatre unii "nestiutori si nestatornici" :

"... ca si in toate epistolele lui, cand vorbeste despre lucrurile acestea. In ele sunt unele lucruri grele de inteles pe care cei nestiutori si nestatornici le rastalmacesc ca si pe celelalte Scripturi, spre pierzarea lor. (2Pet.3:16)"

Păi tu nu vezi că logic aduce argumente din epistolele lui Pavel, cum că Pavel ar fi anulat Legea și că noi acum trăim fără Lege, doar crezi în Isus și-atât, faci ce vrei, din ce poți... așa, ca și cum am fi în pom și pomu-n aer... :)

Edited by heart_of_ice, 03 September 2020 - 16:39.


#28
-Daniel

-Daniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,124
  • Înscris: 16.04.2016

View Postheart_of_ice, on 03 septembrie 2020 - 16:37, said:

Păi tu nu vezi că logic aduce argumente din epistolele lui Pavel, cum că Pavel ar fi anulat Legea și că noi acum trăim fără Lege, doar crezi în Isus și-atât, faci ce vrei, din ce poți... așa, ca și cum am fi în pom și pomu-n aer... Posted Image
Nu faci ce vrei fara Legea lui Moise, ai unele porunci, indemnuri, sfaturi, scrise in NT, care trebuie respectate si mai ai constiinta de care trebuie sa asculti. Intr-un fel crestinismul a inlocuit ascultarea de legea lui Moise cu ascultarea de Isus, apostoli si Duhul Sfant care-ti poate vorbi prin constiinta.

#29
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Post-Daniel, on 03 septembrie 2020 - 16:59, said:

Nu faci ce vrei fara Legea lui Moise, ai unele porunci, indemnuri, sfaturi, scrise in NT, care trebuie respectate si mai ai constiinta de care trebuie sa asculti. Intr-un fel crestinismul a inlocuit ascultarea de legea lui Moise cu ascultarea de Isus, apostoli si Duhul Sfant care-ti poate vorbi prin constiinta.

Nu ține, legea lui Iahve a fost dictată direct de către Iahve Însuși și este perfectă, morală și completă... în timp ce spiritul ăsta al legii, este o chestie așa... la caterincă cu budincă, habar n-ai ce să faci într-o situație anume dată... tot la legea lui Iahve tragi cu ochiu', să vezi ce și cum... ești de acord?! :)

Edited by heart_of_ice, 03 September 2020 - 18:40.


#30
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Post-Daniel, on 03 septembrie 2020 - 12:01, said:

Nici eu nu sunt sigur ca toata Biblia este inspirata de Dumnezeu. Insa nu spun ca partea neinspirata ar fi de la Diavol, ci de la oameni.
Parcă era adventist sau mă înșel eu?

#31
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008
1. În ortodoxie plecând de la ce spune Apostolul Pavel: Fiule Tit, mustră-i cu asprime (pe creştini), ca să fie sănătoşi în credinţă (Tit 1, 13). Poate să creadă cineva în Dumnezeu şi credinţa lui să nu-i aducă nici un folos, dacă nu crede cum mărturiseşte Biserica, adică credinţa ortodoxă. Şi dracii cred în Dumnezeu. Nu spune Apostolul Iacov (cap. 2, 19) că şi demonii cred şi se cutremură? Dar ce le foloseşte diavolilor credinţa, dacă ei nu fac voia lui Dumnezeu? Suferă ca un bun ostaş al lui Iisus Hristos..., că cine nu se luptă după lege, nu se încununează (II Tim. 2, 3, 5).
Noi credem în Iisus Hristos (nu doar acceptăm existența, ci și credem/îi urmăm) cel înviat a treia zi din morți, conform cu simbolul de credință niceeano-constantinopolitean (cunoscut popular drept "Crezul"), care este capul bisericii ortodoxe.
Credem că ne mântuim conform cu Apostolul Iacob: Credinţa fără fapte este moartă (cap. 2, 20) Deci credinţa care nu este unită cu faptele bune nu este mântuitoare; că şi diavolii cred, dar nu fac voia lui Dumnezeu.
Apostolul Pavel: Acea credinţă este mântuitoare, care se lucrează prin dragoste. Credinţă cunoscătoare au şi dracii, iar credinţa lucrătoare o au numai creştinii cei buni.

2. Mântuirea este eliberarea din robia păcatului şi a morţii şi dobândirea vieţii de veci, în Hristos. Ea ne-a fost făcută cu putinţă de întruparea, jertfa, învierea şi înălţarea Domnului nostru Iisus Hristos la cer, şi ne-o însuşim prin harul dumnezeiesc, cu care trebuie să conlucrăm prin credinţă şi fapte bune. De mântuire se poate împărtăşi orice om, căci Dumnezeu voieşte ca toţi oamenii să se mântuiască şi să vină la cunoştinţa adevărului. (I Tim. 2, 4). Aceasta este rezultatul judecății de după moartea trupească. Cap. 2 Romani: Dar după învârtoşarea ta şi după inima ta nepocăită, îţi aduni mânie în ziua mâniei şi a arătării dreptei judecăţi a lui Dumnezeu, Care va răsplăti fiecăruia după faptele lui: Viaţă veşnică celor ce, prin stăruinţă în faptă bună, caută mărire, cinste şi nestricăciune.

Edited by reventon, 03 September 2020 - 20:54.


#32
-Daniel

-Daniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,124
  • Înscris: 16.04.2016

View Postheart_of_ice, on 03 septembrie 2020 - 18:38, said:

Nu ține, legea lui Iahve a fost dictată direct de către Iahve Însuși și este perfectă, morală și completă... în timp ce spiritul ăsta al legii, este o chestie așa... la caterincă cu budincă, habar n-ai ce să faci într-o situație anume dată... tot la legea lui Iahve tragi cu ochiu', să vezi ce și cum... ești de acord?! Posted Image

Constiinta imi spune ca pariurile sportive sunt pacat. Tu ce faci cu cele zece porunci, in cazul asta?
Esti liber sa pariezi, pentru ca n-ai porunca impotriva, desi spui ca legea este completa?
Sau nu vei paria? Daca da, de ce?

Constiinta si invatatura Bibliei imi spune ca betia este pacat. Dar tie, ce-ti spun cele zece porunci in ce priveste acest aspect?

View Postmario_bril, on 03 septembrie 2020 - 20:09, said:

Parcă era adventist sau mă înșel eu?
N-am fost si nu sunt. Dar as putea fi confundat cu ei pe subiectul nemuririi sufletului.

Edited by -Daniel, 03 September 2020 - 21:02.


#33
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Post-Daniel, on 03 septembrie 2020 - 21:00, said:

N-am fost si nu sunt. Dar as putea fi confundat cu ei pe subiectul nemuririi sufletului.
Bine, atunci. Să ții minte un singur lucru: dacă vrei să fii creștin, trebuie să accepți că Toată Scriptura este insuflată de Dumnezeu şi de folos spre învăţătură, spre mustrare, spre îndreptare, spre înţelepţirea cea întru dreptate.

#34
-Daniel

-Daniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,124
  • Înscris: 16.04.2016

View Postmario_bril, on 03 septembrie 2020 - 21:05, said:

Bine, atunci. Să ții minte un singur lucru: dacă vrei să fii creștin, trebuie să accepți că Toată Scriptura este insuflată de Dumnezeu şi de folos spre învăţătură, spre mustrare, spre îndreptare, spre înţelepţirea cea întru dreptate.
Mersi, dar sunt urmasul lui Toma. Care n-a avut incredere nici macar in ucenici. Omul care a facut afirmatia din citatul tau se poate insela.

Iti dau ca exemplu incredintarea legata de venirea lui Isus, ce era vazuta ca un eveniment iminent. Pana si Isus din evanghelii credea asta. S-au inselat cu totii.

Dar apreciez intentia de a ma sfatui de bine. Sau de a ma corecta.

Edited by -Daniel, 03 September 2020 - 21:15.


#35
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Post-Daniel, on 03 septembrie 2020 - 15:47, said:

Si Faptele Apostolilor afirma ca iudeii l-au rastignit din nestiinta:

15. Ati omorat pe Domnul vietii, pe care Dumnezeu L-a inviat din morti; noi suntem martori ai Lui.
16. Prin credinta in Numele lui Isus, a intarit Numele Lui pe omul acesta, pe care-l vedeti si-l cunoasteti; credinta in El a dat omului acestuia o tamaduire deplina, cum vedeti cu totii.
17. Si acum, fratilor, stiu ca din nestiinta ati facut asa, ca si mai marii vostri. (fapte 3)

Acum spune-mi tu: oare toti oamenii care fac raul o fac inconstient? Nu crezi ca Dumnezeu s-ar lasa batjocorit daca ar ierta la infinit pe toti care, desi stiu ca fac raul, continua. Nu spun ca nu are rabdare, dar vine clipa cand aceasta se termina. Si nu se stie cand este aceasta clipa pentru fiecare.
Din nestinta DA, dar nu din inconstienta. Nu e acelasi lucru.
Pai uite ca au trecut  6 mii ani si tot are rabdare. Nelegiuirile nazistilor sau a japonezilor au fost de o cruzime fara margini si tot nu a intervenit.
Treaba sta in felul urmator, "sfintii" isi vor pierde credinta iar nelegiuitii se vor pocai (unii din ei) . Asa se desavarsesc oamenii, findca sunt multi care se cred fara pacat si cartesc.

#36
-Daniel

-Daniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,124
  • Înscris: 16.04.2016

View Postpacopaco1967, on 04 septembrie 2020 - 09:29, said:

Din nestinta DA, dar nu din inconstienta. Nu e acelasi lucru.
Pai uite ca au trecut  6 mii ani si tot are rabdare. Nelegiuirile nazistilor sau a japonezilor au fost de o cruzime fara margini si tot nu a intervenit.
Treaba sta in felul urmator, "sfintii" isi vor pierde credinta iar nelegiuitii se vor pocai (unii din ei) . Asa se desavarsesc oamenii, findca sunt multi care se cred fara pacat si cartesc.
Are rabdare -  indelunga, nu infinita! - cu lumea, in intregul ei, cu sistemul actual. Dar esti sigur ca, luati fiecare in parte, toti nazistii nelegiuiti si japonezii cruzi au fost iertati pana la moarte daca nu si-au regretat faptele si nu si-au schimbat atitudinea fata de semeni? Chiar daca Dumnezeu nu pedepseste vizibil pe cel care continua sa faca raul in cunostinta de cauza, pierderea vietii vesnice este tot o pedeapsa.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate