Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Viata in America

* - - - - 5 votes
  • Please log in to reply
345 replies to this topic

#325
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,362
  • Înscris: 21.06.2016
Sint prosti si nu stiu!

#326
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,552
  • Înscris: 02.10.2009
Cand dai de un troll care in afara de a se da in petec in fara celorlalti nu stie altceva trebuie sa va luati jucariile si sa-l lasati cu voma lui. Genul asta de increzuti pare ca e in crestere dar fara sa vrea fac bine Americii, stand acasa in vagauna lor.

#327
KING_99

KING_99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 25.05.2007

View Postaxisborn, on 11 mai 2021 - 11:18, said:

A, iar ca barbat sa te fereasca Dumnezeu de divort pe legile americane, ca ramai in curul gol Posted Image)
Oricum barbatul e desconsiderat rau de tot la americani am vazut, e un misandrism de te infiori, eu nu as rezista nici o luna acolo cred.
Ptr femeie insa e posibil sa fie ok.


Asa ai auzit tu... eu stiu cativa barbati care stau acasa ca muncesc nevestele pe bani buni. Sau unii care au divortat  si acum le platesc nevestele "pensie" ca ele sunt doctorite si au bani Posted Image

Culmea, unul e roman Posted Image


Alta si mai noua... unul a divortat de nevasta la 32 de ani dupa ce aia l-a tinut la master si doctorat pe banii ei... S-a insurat cu o studenta de 23 pe care a cunoscut-o cand facea doctoratul..... cazuri si cazuri.....

Edited by KING_99, 12 May 2021 - 03:33.


#328
pixel3cs

pixel3cs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,732
  • Înscris: 26.01.2007

View PostPengoon, on 11 mai 2021 - 11:12, said:

am adus un consultant din Seattle la noi pe o spatamana se rezolve nistre probleme la un soft d-al lor de mierda. Dupa pranz m-am dus cu el jumate de ora in hol la cafea. Se minuna asta cum de n-o venit inca sefu sa ne trimita inapoi la munca, sa stea dupa manacare juma' de ora la cafea pentru el era never heard of. si omu era pe la 50 de ani.
problema tot n-o fost rezolvata, asa ca am adus unu' din anglia. asta nu s-o mirat. dar o rezolvat problema. si era pe la 60 de ani.

In America se munceste cumva mai mult ca in Europa ? Daca asa sta treaba atunci America $uck$. Creierul odihnit face intr-o ora cat un creier obosit in 8 ore.

#329
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,362
  • Înscris: 21.06.2016
Asa e, de aia toata inovatia si tehnologia e facuta de odihniti.

#330
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,389
  • Înscris: 17.10.2018
La multi ani ! Cum sarbatoriti cei de pe acolo? :)

#331
Edward1337

Edward1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.11.2016
Salutare,
Mai pe scurt, am fost in America cu Work&Travel in 2019, a venit pandemia, s-au dat "stimulus checks", multi studenti au beneficiat, ( chiar daca nu au fost eligibili ), acele "stimulus checks" s-au trimis la adresa unde am stat si banii mi-au fost furati. Tin sa mentionez am verificat pe site-ul IRS cu datele mele, iar ultimul stimul s-a trimis la adresa pe data de 17 martie. Proprietari romani, au mai emigrat si cativa studenti pe acolo, in fine. Ideea e ca se pot incasa foarte usor acele cecuri, cu aplicatia de mobile banking ( chiar nu inteleg cum poti sa faci 2 poze la cec, sa treci numele si sa semnezi in locul altcuiva si sa-ti intre banii), iar cineva a beneficiat de banii mei. Intrebarea e, ce pot face ca sa declar ca eu nu am primit banii, deoarece consider ca cineva s-a bucurat de banii mei, chiar daca o sa spuneti ca nu am fost eligibil, multi studenti care au fost cu Work&Travel i-au primis si nu i-au mai returnat. Vreau sa stiu, ce pot face sa declar ca nu i-am primit eu.

#332
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Pai tu cum ai facut sa primesti banii aia fara sa fii eligible? nu poti reclama frauda la stat?

helen76 said:

1625400294[/url]' post='28001997']
La multi ani ! Cum sarbatoriti cei de pe acolo? Posted Image
Eu m-am uitat din nou la cele doua filme “Independence Day” si facut un trail cu, catelul care a implinit un an chiar azi.

Edited by MembruAnonim, 05 July 2021 - 06:37.


#333
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,389
  • Înscris: 17.10.2018

View PostMembruAnonim, on 05 iulie 2021 - 06:32, said:

Pai tu cum ai facut sa primesti banii aia fara sa fii eligible? nu poti reclama frauda la stat?


Eu m-am uitat din nou la cele doua filme “Independence Day” si facut un trail cu, catelul care a implinit un an chiar azi.
Attachment 198CB264-DCEA-45D2-A5F9-937763E1367F.jpegAttachment 2C97DE94-5F31-42F6-85C5-23D77E786371.jpeg
ce scump e.ft binePosted Image

#334
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,528
  • Înscris: 26.01.2010

View Postaxisborn, on 11 mai 2021 - 17:26, said:

Ai dreptate la partea cu chiria. Dar daca scoatem chiria din ecuatie se schimba putin calculul.
.
In rest, se vede de la o posta cam care e respectul acordat unui barbat in america, zero virgula ceva. Divortezi, te ia gaia.
Ii mai platesti si "alimony" nevestii pe viata (parca), doar ptr onoarea ca te-a inselat cu altul si a dat divortul.
Nu stiu unde citisem, in SUA sau UK, un judecator a obligat un barbat sa plateasca in continuare pensie alimentara chiar daca nu era copilul sau, dovedit cu test de paternitate.


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/u8izOq8k2gw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Ia uite la tupeista asta , nu vrea niciun ban de la tipul de care a divortat si caruia ii plateste alimony. Posted Image Poate nu e la curent cu informatiile pe care le ai tu

View PostEdward1337, on 05 iulie 2021 - 01:22, said:

Salutare,
Mai pe scurt, am fost in America cu Work&Travel in 2019, a venit pandemia, s-au dat "stimulus checks", multi studenti au beneficiat, ( chiar daca nu au fost eligibili ), acele "stimulus checks" s-au trimis la adresa unde am stat si banii mi-au fost furati. Tin sa mentionez am verificat pe site-ul IRS cu datele mele, iar ultimul stimul s-a trimis la adresa pe data de 17 martie. Proprietari romani, au mai emigrat si cativa studenti pe acolo, in fine. Ideea e ca se pot incasa foarte usor acele cecuri, cu aplicatia de mobile banking ( chiar nu inteleg cum poti sa faci 2 poze la cec, sa treci numele si sa semnezi in locul altcuiva si sa-ti intre banii), iar cineva a beneficiat de banii mei. Intrebarea e, ce pot face ca sa declar ca eu nu am primit banii, deoarece consider ca cineva s-a bucurat de banii mei, chiar daca o sa spuneti ca nu am fost eligibil, multi studenti care au fost cu Work&Travel i-au primis si nu i-au mai returnat. Vreau sa stiu, ce pot face sa declar ca nu i-am primit eu.

Ai ''filled'' taxe aici sau cum ai primit stimulusul asta, ai SSN ?

#335
Edward1337

Edward1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.11.2016

View PostNoua_pe_site, on 07 iulie 2021 - 17:09, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/u8izOq8k2gw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Ia uite la tupeista asta , nu vrea niciun ban de la tipul de care a divortat si caruia ii plateste alimony. Posted Image Poate nu e la curent cu informatiile pe care le ai tu



Ai ''filled'' taxe aici sau cum ai primit stimulusul asta, ai SSN ?

Da, in 2019 mi-am recuperat taxele, am si SSN, altfel nu aveam cum sa verific pe site-ul IRS, unde mi-e stimulul.
Cu siguranta proprietarul roman, mi-a furat banii, deoarece face figuri si nu prea imi raspunde.
Ramane sa sun la IRS, sa-i intreb daca a fost incasat si sa-l dau ca furat si poate imi trimite altul la adresa din Romania.

Edited by Edward1337, 07 July 2021 - 22:44.


#336
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,506
  • Înscris: 20.10.2015

View PostEdward1337, on 07 iulie 2021 - 22:43, said:

Da, in 2019 mi-am recuperat taxele, am si SSN, altfel nu aveam cum sa verific pe site-ul IRS, unde mi-e stimulul.
Cu siguranta proprietarul roman, mi-a furat banii, deoarece face figuri si nu prea imi raspunde.
Ramane sa sun la IRS, sa-i intreb daca a fost incasat si sa-l dau ca furat si poate imi trimite altul la adresa din Romania.

Nu cred ca "stimulus" a fost trimis la work and travel
Apoi
Nu are nimeni cum sa-ti fure banul.
Ala e pe numele tau. Nu poate depune cecul la el in cont

#337
Edward1337

Edward1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.11.2016
Ba da, cei de la IRS, au trimis din greseala si la J-1 visas, o eroare de cateva zeci de milioane de dolari. Majoritatea studentilor romani au primit aceste stimulus checks, nimeni nu i-a mai dat inapoi. Si se poate incasa cecul fara nici un fel de securitate, daca si la Walmart se poate incasa, e clara treaba.

Edited by Edward1337, 09 July 2021 - 16:32.


#338
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,506
  • Înscris: 20.10.2015

View PostEdward1337, on 09 iulie 2021 - 16:32, said:

Ba da, cei de la IRS, au trimis din greseala si la J-1 visas, o eroare de cateva zeci de milioane de dolari. Majoritatea studentilor romani au primit aceste stimulus checks, nimeni nu i-a mai dat inapoi. Si se poate incasa cecul fara nici un fel de securitate, daca si la Walmart se poate incasa, e clara treaba.

N-am auzit dar nici n -am incercat

#339
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,362
  • Înscris: 21.06.2016

View PostEdward1337, on 09 iulie 2021 - 16:32, said:

Ba da, cei de la IRS, au trimis din greseala si la J-1 visas, o eroare de cateva zeci de milioane de dolari. Majoritatea studentilor romani au primit aceste stimulus checks, nimeni nu i-a mai dat inapoi. Si se poate incasa cecul fara nici un fel de securitate, daca si la Walmart se poate incasa, e clara treaba.

Orice cec se poate încasa dacă ai un act de identitate sau un cont pe numele respectiv. Sint curios care e metoda de fraudare.

View Posthelen76, on 04 iulie 2021 - 14:04, said:

La multi ani ! Cum sarbatoriti cei de pe acolo? Posted Image

Eu prin Amsterdam.

#340
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,791
  • Înscris: 25.06.2007
Au primit câte 1000 dolari două rude ale soției (cetățeni americani) care locuiesc la Oradea.

#341
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Sa tot mai fie americani in Romania ca asa facem Romania great again: pe banii lor :D

#342
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,389
  • Înscris: 17.10.2018

View PostMembruAnonim, on 13 iulie 2021 - 19:53, said:

Sa tot mai fie americani in Romania ca asa facem Romania great again: pe banii lor Posted Image
da da :))

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate