Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Taxa transport emag

* * - - - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
131 replies to this topic

#19
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,262
  • Înscris: 06.07.2007
Poate locuieste la sat, poate la emag a gasit mai ieftin cu 30% ca oriunde altundeva, poate ca e paralizat, poate ca e in carantina, poate ca...
Mai ai argumente contra?

Edited by dan1980_25, 01 September 2020 - 23:13.


#20
smddms

smddms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 16.12.2018
Atunci plateste si gata, ce atata filozofie . Vrei sa nu platesti , nu cumperi .... nimic nu e gratis .

#21
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,512
  • Înscris: 21.10.2009

 mannyx92, on 01 septembrie 2020 - 22:55, said:

Unde e logica? De ce ar creste preturile?
Fix deaia nu mai doarme Stanciu noaptea, ca nu mai cumperi tu de la eMag Posted Image))) sa fim seriosi

N-am zis ca o sa dea faliment Emag ca nu mai cumpar eu de la ei. Dar daca mai gandesc cateva mii de persoane ca mine, poate cei de la eMag o sa-si dea seama ca nu le merge chiar asa.

Nu stiu daca ati observat, dar treptat, treptat, au impus niste conditii mai restrictive pentru clienti. Livrarea in showroom nu mai e gratuita, inainte era... inainte aveai livrare gratuita la comenzii peste 300 lei, acum doar peste 1500, ceea ce mi se pare cam nesimtire.  
Sau la PC Garage - inainte aveai livrarea gratuita daca plateai cu cardul. Acum nu mai ai.

Parerea mea este ca noroc ca mai exista Altex care e un concurent redutabil pt emag.

#22
smddms

smddms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 16.12.2018

 lex2010, on 01 septembrie 2020 - 23:19, said:



Nu stiu daca ati observat, dar treptat, treptat, au impus niste conditii mai restrictive pentru clienti. Livrarea in showroom nu mai e gratuita, inainte era...
Daca ai stii cati cumpara produse , le returneaza si apoi le recumpara de la resigilate la un pret mai mic ai intelege de ce aceste taxe . Eu nu tin cu ei si orice produs vandut de ei sau parteneri prima data il caut pe goagal sa vad daca intr-adevar au oferta sau e doar " oferta " .

#23
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,861
  • Înscris: 25.01.2007
Sunt și mulți cu șoriciul gros care voiau transport gratuit la produse de 10-20-30 lei.
Cam toate site-urile au renunțat la transportul moka.

#24
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005

 kopilu_198, on 01 septembrie 2020 - 21:10, said:

...
O alta modalitate probabil pentru a baga pe gat genius
avem de cateva saptamani genius... pana acu si-a facut banii.... si-l abuzam in toate felurile.

ultima gaselnita, am luat o scula electrica + extra garantie... si stiu ca o sa cedeze in maxim 1.5ani.

#25
Thuraya_123

Thuraya_123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 18.10.2017

 kopilu_198, on 01 septembrie 2020 - 21:10, said:

Am dorit astazinsa cumpar ceva de pe emag, cu livrare in easybox. Vad ca au marit contravaloarea transportului de la 4.99 la 5.99 lei.
O alta modalitate probabil pentru a baga pe gat genius

Cata nesimtire. Sa iei un leu de la proletariat. Asa ceva este abonimabil.
Insa emag e firma privata si poate mari ce taxe are chef ea, atat timp cat ai fost instiintat inainte si nu esti obligat sa cumperi doar de la ei.

#26
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005

 slai, on 01 septembrie 2020 - 23:33, said:

Sunt și mulți cu șoriciul gros care voiau transport gratuit la produse de 10-20-30 lei.
Cam toate site-urile au renunțat la transportul moka.
sti ce fain e sa comanzi ceva de 3.5lei si a doua zi dimineata sa te duci in coltul blocului si sa ridici?
cred ca in cazul asta ambalajul e mai scump decat produsul.

#27
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Toate firmele de curierat au modificat tarifele (le-au crescut).

#28
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Mai creste pretul cu cate-un leu, doi, trei. Ca sa devina mai atractiv Genius.

#29
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 08.11.2016

 dan1980_25, on 01 septembrie 2020 - 23:12, said:

Poate locuieste la sat, poate la emag a gasit mai ieftin cu 30% ca oriunde altundeva, poate ca e paralizat, poate ca e in carantina, poate ca...
Mai ai argumente contra?

Nu locuiesc nici la sat si nici celelalte argumente ale tale nu se aplica, imi place sa cumpar de la eMag pentru ca in caz de garantie stiu sigur ca se rezolva problemele.

 slai, on 01 septembrie 2020 - 23:33, said:

Sunt și mulți cu șoriciul gros care voiau transport gratuit la produse de 10-20-30 lei.
Cam toate site-urile au renunțat la transportul moka.

Este vorba in general despre comenzi cu valoarea intre 300-2000 ron, nu despre asta era intrebarea. Platesti transportul oricum daca valoarea e mai mica dar pe langa el daca nu platesti cu cardul ci ramburs mai platesti 5 ron la fan courier. Nu stiu de ce.

#30
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Asta e taxa de ramburs a curierului.

#31
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 08.11.2016
Pai pana nu demult nu era asa plateai doar transportul si atat. Acum platesc transportul + 5 lei.

#32
Hailztorm

Hailztorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 13.02.2012
emag s-a stricat de cand a fost cumparat, taxe si alte prostii...inainte zicea ca pretul pana ina 100 sau 200 de lei costa x , si peste e gratuit, acum pentru orice comanda, si daca ai 2 in cos platesti transportul pentru amandoua...

Edited by Hailztorm, 02 September 2020 - 00:24.


#33
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,023
  • Înscris: 16.06.2006

 Hailztorm, on 02 septembrie 2020 - 00:23, said:

emag s-a stricat de cand a fost cumparat, taxe si alte prostii...inainte zicea ca pretul pana ina 100 sau 200 de lei costa x , si peste e gratuit, acum pentru orice comanda, si daca ai 2 in cos platesti transportul pentru amandoua...

Las-o nu mai exagera.
Nu tin cu hotii dar..
Am cumparat recent 3 chestii total 257 lei.
Au venit in 3 cutiute la easybox fiecare cu AWBul lui.
Transportul 5 lei era impartit procentual ponderat cu valoarea fiecarui produs.


#34
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 08.11.2016

 Hailztorm, on 02 septembrie 2020 - 00:23, said:

acum pentru orice comanda, si daca ai 2 in cos platesti transportul pentru amandoua...

Doar daca sunt de la magazine diferite, altfel nu.

#35
kopilu_198

kopilu_198

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,394
  • Înscris: 25.10.2008
Nu e obkigatoriu. Am cumparat de la ei gel dezinfectant si niste adidasi, si au venit separat. Taxa s-a impartir proportional cu valoarea produselor livrate in aceeasi cutie

Edited by kopilu_198, 02 September 2020 - 06:24.


#36
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,842
  • Înscris: 22.02.2014
De 10 ani nu mai cumpar de la emag, mai citesc din cand in cand niste reviuri.Este mai ieftin transporul din china decat de la emag.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate