Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Metropolitan Life - Top Protect

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Drdreamer

Drdreamer

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.02.2019
Salutare,

Stiti pe cineva care a beneficiat de pe urma unei asigurari de tip Top Protect de la Metropolitan Life?
Sau pe cineva care a avut o asigurare de viata(cu componenta de boli grave) care sa fi fost despagubit de Metropolitan Life?
Daca da a fost despagubit in timp util, au existat ceva probleme/intarzieri?

As dori sa fac o astfel de asigurare pentru familie si as dori sa stiu daca ar exista un risc major sa nu isi onoreze contractul (stiu ca se pot lega de orice clauza din acesta pentru a evita despagurbirea/tratamentul).

Multumesc!

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Care este  numarul de inregistrare la ASF Romania ?

#3
Raku99

Raku99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 21.06.2020
Binteles ,. alta reclama mascata

#4
Drdreamer

Drdreamer

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.02.2019

 pasilla, on 01 septembrie 2020 - 19:59, said:

Care este  numarul de inregistrare la ASF Romania ?

Nu inteleg legatura sau ce treaba are ASF...

 Raku99, on 01 septembrie 2020 - 20:42, said:

Binteles ,. alta reclama mascata

Reclama la ce? la asigurarea mentionata? cred ca au metode mai eficiente de marketing decat sa scrie pe un forum....

Edited by Drdreamer, 01 September 2020 - 21:00.


#5
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 05.06.2006

 Drdreamer, on 01 septembrie 2020 - 19:26, said:

Salutare,

Stiti pe cineva care a beneficiat de pe urma unei asigurari de tip Top Protect de la Metropolitan Life?
Sau pe cineva care a avut o asigurare de viata(cu componenta de boli grave) care sa fi fost despagubit de Metropolitan Life?
Daca da a fost despagubit in timp util, au existat ceva probleme/intarzieri?

As dori sa fac o astfel de asigurare pentru familie si as dori sa stiu daca ar exista un risc major sa nu isi onoreze contractul (stiu ca se pot lega de orice clauza din acesta pentru a evita despagurbirea/tratamentul).

Multumesc!

Lasa carcotasii care ti-au raspuns mai sus pentru ca nu cred ca au auzit vreodata de altceva in afara de asigurarea RCA.

Fratele unui coleg de serviciu este din Oradea si are de 3 ani tipul asta de asigurare. Anul trecut a fost diagnosticat cu cancer. Totul s-a petrecut asa cum scria in contract. Luat de acasa, dus la aeroport, Germania, salvare de la aeroport pana la spital, analize si absolut totul platit. Acum este sub tratament cu citostatice, totul este platit de asigurare.

Pentru curiosii care intreaba numarul de inregistrare de la ASF pentru Metropolitan Life (Metlife) au aici un articol. Ce-i drept, de vreo 3-4 ani, n-am avut rabdare sa scormonesc dupa altele mai recente.

#6
Drdreamer

Drdreamer

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.02.2019

 liviu_np, on 03 septembrie 2020 - 20:30, said:

Lasa carcotasii care ti-au raspuns mai sus pentru ca nu cred ca au auzit vreodata de altceva in afara de asigurarea RCA.

Fratele unui coleg de serviciu este din Oradea si are de 3 ani tipul asta de asigurare. Anul trecut a fost diagnosticat cu cancer. Totul s-a petrecut asa cum scria in contract. Luat de acasa, dus la aeroport, Germania, salvare de la aeroport pana la spital, analize si absolut totul platit. Acum este sub tratament cu citostatice, totul este platit de asigurare.

Pentru curiosii care intreaba numarul de inregistrare de la ASF pentru Metropolitan Life (Metlife) au aici un articol. Ce-i drept, de vreo 3-4 ani, n-am avut rabdare sa scormonesc dupa altele mai recente.

Multumesc de raspuns.

Cred ca imi voi face pana la urma... e ca un Casco la masina si cum imi zicea un prieten la un moment dat: esti prea sarac sa nu ai Casco :)
Acum sper ca nu se va intampla nimic in urmatoarele 12 luni (perioada de asteptare dupa ce incepi sa platesti pana intra in vigoare).

#7
EuDanielCrl

EuDanielCrl

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.03.2019
Salut. Problema este urmatoarea ca ei au sediul in Irlanda mai nou.
Deci la vreun eventual litigiu va trebui sa scrii Anpc ului sau instantelor din Irlanda.:)
Tu ti ai facut pana la urma? Da mi detalii daca da legat de preturi si alte aspecte importante. Multumesc!

#8
slymaster

slymaster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.08.2010

 Drdreamer, on 13 septembrie 2020 - 21:07, said:



Multumesc de raspuns.

Cred ca imi voi face pana la urma... e ca un Casco la masina si cum imi zicea un prieten la un moment dat: esti prea sarac sa nu ai Casco :)
Acum sper ca nu se va intampla nimic in urmatoarele 12 luni (perioada de asteptare dupa ce incepi sa platesti pana intra in vigoare).

Salut, ti ai facut acest top protect la metlife? Cum este relatia? Ma poti ajuta te rog cu ce costuri ai ajuns pe luna la prima? Mersi

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Exista aplicatie demobi pt Metropilitan Life pensii private pilon II?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate