Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Doorman (2020)

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,440
  • Înscris: 02.09.2016
Doorman (link IMDb) este un film de actiune ce urmeaza sa apara digital si on demand la data de 9 octombrie si pe Blu-ray / DVD la 13 octombrie ...

In avalansa, succesiunea de filme/productii in care ordinea si disciplina sunt realizate (impuse)  si concretizate de catre stimabile care ,,trag din toate pozitiile,, a venit si randul lui Ali/Ruby Rose.Un fenomen ce se remarca si aduce in prim-plan eroine/luptatoare/justițiare, fenomen reprezentat chiar si doar pe prima pagina din sectiunea filme noi cu productii gen : AVA, WonderWoman, The Old Guard, Anna etc.
Cand am vazut prima data thriller-ul Doorman am zis : hopa ! este stimabila din Jhon Wick (Resident Evil, Xander Cage, Batwoman etc.) dar hopa/hopa regia apartine lui Ryûhei Kitamura.Stimabilul Ryûhei Kitamura realiza in 2003 pelicula Azumi (Aya Ueto as Azumi).
Doorman ne prezinta ,, poveste unei femei, fost pușcaș marin, care devine om de pază la o clădire istorică,,
Jean Reno ! desigur si bineinteles pare seful celor ce urmeaza sa faca cunoștință  cu stimabila Doorman.Mai apar in film : Rupert Evans si Aksel Hennie....
Dupa cum apare si in linkul IMDb : Filming Locations Bucharest, Romania.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pugLE1ifvbY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018
Jean Reno a ramas iarasi fara bani pt. rata la vila Posted Image?!

Edited by Piscopescu, 31 August 2020 - 07:21.


#3
smddms

smddms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 16.12.2018
Porcarie pac pac , bum bum , nimic de valoare .

#4
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,352
  • Înscris: 21.04.2005
O fi .....dar cine e Andreea Vasile ? !!
O ilustra necunoscuta !

#5
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006
Ce engleza cu accent are jenica.

Din trailer...un film de duzina scos doar sa mai vina niste bani de rata la mosu jean, si ceva maruntisi de buzunar.

Edited by cuculea, 31 August 2020 - 12:18.


#6
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Scene de lupta in care le rupe oasele cu mainile goale si ea are 40 kg uda.Asta nici capacul la mustar nu poate sa il deschida si face pe Rambo pe aici.
A mai aparut ceva recent din acelasi gen cu Megan Fox...atunci am realizat cat de mult a imbatranit si aia...daca ajunge regizorul sa te imbrace in uniforma pana-n gat...

#7
floryanm

floryanm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 12.02.2004
It's DoorOfficer, not DoorMan, politic-corect-insensibilule-care-esti! Adica o femeie nu poate sa fie portar? Huooo! Posted Image

Ma mir ca inca nu au dat foc astia in State la cinematograf, pentru titlul asta insesibil Posted Image !

#8
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 05.01.2004
Cred ca am ceva masochism in mine de am vazut filmul asta.
De fapt, nu e chiar asa rau, daca nu ai ce face. Batwoman face ceea ce facea si in serial, adica bate pe toata lumea, dar foarte inconsistent - acum ia bataie la greu de la un singur tip, dupa trei minute bate mar cinci barbati, si ciclul se repeta.
Jean Reno e cu numele. Ma mir ca nu l-au mutat cu scaunul cu rotile, la cat de mult s-a miscat in film.
Scenaristul in mare pana de idei, sau mai probabil obligat sa scrie scenariul in urma unui pariu pierdut la poker.
O nota trei spre patru. Mai mult spre trei.

#9
clorel_utnapishtim

clorel_utnapishtim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 05.09.2020
Vad ca e filmat in Bucuresti. Nu l-am vazut, asa ca intreb aici: poate fi recunoscut ceva din oras in film?

#10
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 05.01.2004

View Postclorel_utnapishtim, on 11 octombrie 2020 - 02:30, said:

Vad ca e filmat in Bucuresti. Nu l-am vazut, asa ca intreb aici: poate fi recunoscut ceva din oras in film?

Nu. Poate doar copacii din padurea Baneasa...

#11
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
O mizerie absoluta..

#12
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,352
  • Înscris: 21.04.2005

View Postclorel_utnapishtim, on 11 octombrie 2020 - 02:30, said:

Vad ca e filmat in Bucuresti. Nu l-am vazut, asa ca intreb aici: poate fi recunoscut ceva din oras in film?

Da , pe Andreea Vasile !!!!
E din oras . Posted Image

#13
MagicTouch

MagicTouch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 09.05.2007
WTF?!!!?
Orice comentariu, pro sau contra ar fi inutil.
Vazut jumate, mers la nani....de plictiseala.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate