Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Alegere realm pve pt WOW Battle for Azeroth

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 28.09.2008
Salut.
Credeam ca o sa fie greu sa aleg un realm pve pt europa si limba engleza.
Am intrat pe https://www.wowprogr.../realms/rank/eu
si se pare ca am de ales doar intre silvermoon pt alianta si Draenor pt hoarda.
Socant avand in vedere ca stiam ca au existat la un moment dat peste 11 mil abonati.
Singura problema care ar putea sa apara pe cele 2 realmuri ar fi cand se lanseaza un expansion si sa tie timp de asteptare pt a intra in joc.
In rest nu am ce alt realm sa aleg avand experienta cu freakz legion si 5000 online. 90% solitari care joaca doar pt achiev si te baga in seama doar cand au de facut vreun achiev pt grup.
Alegand un realm cu populatie mica exista riscul sa fie chiar parasit.
Exista vreun avantaj daca aleg h sau a?
Ma gandeam sa joc la alianta pe silvermoon.
Am si alte variante?


#2
86C415

86C415

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 22.05.2018
Nu mai exista servere PvE si PvP. Pe wowprogress figureaza cum erau pe vremuri.

https://massivelyop....ld-of-warcraft/

A/H in functie de ce rase iti plac. Gasesti jucatori si ghilde de toate tipurile indiferent ce ai alege.

As evita Silvermoon si Draenor, sunt prea aglomerate. Personal as merge pe Ravercrest sau Tarren Mill.

#3
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
nu mai joaca nici dracu jocul ala plictisitor si scump

#4
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 28.09.2008

View Poston64, on 29 august 2020 - 10:03, said:

nu mai joaca nici dracu jocul ala plictisitor si scump
In sectiunea mmorpg majoritatea discuta doar in topicul pt World Of Tanks iar abonamentul lunar costa 50 lei.
Deci ar fi o diferenta de 10 lei.
Multi ar mai continua sa joace wow dar s-au trezit pe realmuri parasite si mutarea unui caracter pe alt realm costa 20 $. Unii se plangeau pe blizz forum ca e mica limita de 50 caractere pe cont....
Pana la legion nu trebuie sa cumperi nici un exp ca sa joci pe blizz. Doar pt bfa trebuie cumparat jocul.
Dar intr-adevar sa incepi de la lvl 1 e ceva de munca pana la lvl maxim.

Edited by mariusixy, 29 August 2020 - 11:54.


#5
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 28.09.2008

View Post86C415, on 28 august 2020 - 22:23, said:

Nu mai exista servere PvE si PvP. Pe wowprogress figureaza cum erau pe vremuri.

https://massivelyop....ld-of-warcraft/

A/H in functie de ce rase iti plac. Gasesti jucatori si ghilde de toate tipurile indiferent ce ai alege.

As evita Silvermoon si Draenor, sunt prea aglomerate. Personal as merge pe Ravercrest sau Tarren Mill.
Se strang randurile si e limpede ca in cativa ani vor ramane doar cele 2 realmuri pt eu si en.


#6
86C415

86C415

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 22.05.2018
Foarte multa lume gandeste astfel si pe urma regreta din cauza lag-ului, queue-ului, si a experientei mizerabile de joc datorate supraaglomerarii zonelor.

Chiar nu mi'as face griji de longevitatea realm-urilor cu 10k+ in prezent.

#7
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 28.09.2008
Realmurile astea de 10 k mai exista pt ca sunt full silvermon si draenor. Sunt inspaimantati de faptul ca si realmul lor va fi parasit si stau la coada la intrare la unul din cele 2 realmuri. Poate unii joaca de 10 ani wow si nu vor sa riste.
Situatia asta nu ar mai exista si ar fi si mai multi online daca s-ar introduce permanent posibilitatea de a muta gratuit 1 cont pe an de pe un realm pe altul. Poate nu toate caracterele dar macar 5.

#8
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
Am jucat si eu anul trecut cand s-a relansat vanilla
Mi-a luat 3 luni sa fac lvl 60 pe urma m-am plictisit si n-am mai avut chef sa dau 60 de lei pe luna sa ma plictisesc

#9
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 28.09.2008

View Poston64, on 30 august 2020 - 07:42, said:

Am jucat si eu anul trecut cand s-a relansat vanilla
Mi-a luat 3 luni sa fac lvl 60 pe urma m-am plictisit si n-am mai avut chef sa dau 60 de lei pe luna sa ma plictisesc
Pe bfa ai mai mult continut.
Daca iti place genul asta de joc poti gasi si alt joc mai ok si costuri lunare mai mici?

#10
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
nu poti, caci au fost enspe mii de copii si toate au esuat
wow a ramas, chiar daca nu mai e nici pe departe ce a fost inca nu e mort de tot

#11
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 28.09.2008
Acum poti juca gratuit pana la lvl 20 fara limita de timp si acces gratuit pana la legion. Poate mai vin si cu alte schimbari cei de la blizzard.

#12
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 28.09.2008
Din pacate e clar ca generatiile tinere nu sunt interesate de jocul asta iar o scadere a abonamentului sau alte facilitati va face cel mult sa atraga tot jucatori vechi.
Declinul a inceput sa fie si mai evident incepand cu mop.
Nu cred ca o sa gasiti mai mult 10 topicuri adunate de pe toate forumurile de profil in care sa se ceara informatii suplimentare despre joc de la jucatori noi.



#13
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
eu nu ma mai joc jocuri, nu mai am chef de ele, am crescut cu jocuri pe calculator dar nu mai vreau, prefer sa frec menta pe forumuri in timpul liber

#14
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 28.09.2008
Am intrat pe Silvermoon la alianta. Cu toate ca scria full am intrat fara timp de asteptare si nu am sesizat lag in joc.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate