Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Raised By Wolves (2020)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#73
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,874
  • Înscris: 15.12.2009
Îmi pare bine că măcar unul dintre "mistere" a fost rezolvat. N-or fi ele chiar eleusine, dar oricum, pe-aproape! :lol:

#74
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,941
  • Înscris: 18.10.2007

View Postiulian_k, on 10 octombrie 2020 - 20:45, said:

Rușine să-mi fie. În apărarea mea aduc faptul că și delfinul până în sec XVIII era considerat pește.

Cum nu știu ce clase de vertebrate există pe planeta aia i-am zis generic șarpe. Chiar dacă poate fi și parazit intestinal vertebrat și țipar de aer...

:)

Eu cand am vazut aratarea si mi-am amintit de calamitatea prometheus m-a apucat rasul.
Serialul a inceput puternic, primul episod putea fi un film foarte bun. Apoi ...........................R Scott  si-a intrat in mana si a dus povestea nicaieri.
Cred ca e un fel de lost dar mai putin interesant, pe cand le taie finantarea o sa bage ceva explicatii care nu au sens si o sa ne amintim doar de mother si father care sunt beton, ambii actori.

#75
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
2.1
https://www.imdb.com...ef_=tt_eps_sn_2

#76
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 22.05.2011
Au fost interesante 2,3 episoade la inceput in S1, apoi sa fasait de tot. Speram sa miste ceva promitator, din pacate e aceeasi dezamagire de la ep 1. Pacat

#77
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Se mai uita cineva la asta? Sezonul 2 e total dement. Mindfuck la fiecare episod in parte.

#78
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 22.05.2011
Intr-adeva am vazut si eu ultimele 3 episoade,  parca e altceva.

O fi citit sir RidleyScott  aci pe softpedia si a dat cu pumnu' in masa p-acolo  - de si-au bagat mintile in cap sa scoata ceva mai k-lumea   :)

#79
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 12.03.2010
Dupa aproape doua sezoane nu stiu nici acuma ce vrea sa spuna serialul asta. E un talmes balmes SF, apocaliptic, pro (sau anti) religie, cu monstri cind rai cind neintelesi, cu personaje care actioneaza din motive numai de ei stiute. Nu e suficient de enervant cit sa-l dai naibii, dar nici nu-ti da motive sa vrei sa-l vezi mai departe.

#80
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 12.03.2010
This was it
https://www.hollywoo...ons-1235158760/
Nu pot spune c-o sa pling dupa el.

#81
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Nici nu mi-am bătut capul să trec la alt sezon.

#82
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Nasol. Mie mi-a placut.

#83
dragos1405

dragos1405

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 24.10.2015
Pacat ca a fost anulat. Un serial foarte bun.

#84
CatalinCB

CatalinCB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 07.07.2009
S-a incalcit firul naratiunii.

#85
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Cel mai nasol lucru la sezonul 2 e ca misterul e inlocuit cu prostia personajelor. Au descoperit ca vocile pe care le auzeau ii manipuleaza, si acum nu prea mai pot lua decizii stupide cu acea argumentatie.

Copiii sunt folositi in special pentru asta, pentru ca daca esti copil esti automat si idiot? Dupa ce vocea ii transforma mama intr-un copac, Paul duce fructele in sat si le da tuturor sa manance pentru ca, zice el, poate o sa-si primeasca mama inapoi asa.

Faza ca daca poarta acel voal nu o sa il mai considere pe sarpe copilul ei nu are sens.

Are foarte multe probleme sezonul 2, primul a fost decent macar pana in episodul final. O decizie foarte buna sa-l anuleze.

#86
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012
Primul sezon a fost super fain pentru că a lăsat o grămadă de întrebări și posibilități deschise. Sezonul 2 a încercat să răspundă la întrebări a țnchis o grămadă de posibilități de dezvoltare  și răspunrile nu au fost dintre cele mai inteligente.

Mi-a plăcut mult ideea de a amesteca mitologia cu un univers hightech (într-un mod mai puțin derizoriu decât seria Thor Marvel)

Edited by iulian_k, 27 September 2022 - 13:57.


#87
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
A avut potential mare sezonul 2, acea emisfera tropicala era o alta lume ce putea fi explorata. Iar sarpele parea ceva mitologic. Pana la urma tot acest potential a ramas nerealizat, cel mai important lucru din sezon s-a intamplat coincidental cand a descoperit Tatal scheletul androidului. Dar oricine l-ar fi putut descoperi, pentru ca nu e ca si cum a avut el ceva cunostinte care l-au ajutat sa-l readuca la viata, doar a aruncat pe el fluid si s-a regenerat singur.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate