Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Rinoseptoplastie Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Doadz

Doadz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 08.09.2007
Hello,
guy here.

De foarte multi ani nu mai pot sa respir bine, am deja peste 30 de ani si mi-am luat inima in dinti sa imi fac o operatie de deviatie de sept, pentru ca de mai mult de 10 ani sunt dependent de picaturi pentru a putea dormi noaptea linistit.

Am zis ca daca tot ajung pe masa de operatie, sa imi si indrept nasul care e destul de mare si incovoiat si mi-ar schimba total aspectul din profil daca ar fi pur si simplu drept. Nu mai mic, ci doar drept.

Am inceput sa citesc pe net despre diversi medici, dar parerile sunt super polarizate cand vine vorba de experientele pacientilor. In unele cazuri exista si reclama negativa tip fake news, nici nu mai stii cum sa filtrezi informatia.

In Bucuresti am vazut ca sunt cam 4 oameni super celebri:
Dr. Antohi, dr. Popescu, Dr. Chawi si Dr. Marek Valcu (fiecare are review-uri atat super pozitive, cat si super negative, de unde si dificultatea de a face o alegere)

Planuiesc sa fac operatia undeva in toamna anului viitor, banii nu conteaza, stiu ca au progresat mult costurile la privat si ca poate uneori sa depaseasca si 5k euro o operatie de genul.
Nu banii conteaza, ci calitatea operatiei evident, vreau sa ma operez o data si bine.

Ma puteti ajuta va rog cu sfaturi de medici/clinici/experiente/samd ?

Multumesc anticipat.
O persoana foarte anxioasa care nu mai poate respira cum trebuie de foarte multi ani.

PS: sunt dispus sa calatoresc in interiorul tarii daca e cineva super priceput. Am auzit de Dr. Fodor in Cluj spre exemplu, dar nu stiu daca e vorba de marketing sau chiar e bun omul.

#2
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,944
  • Înscris: 15.04.2019
Dr. Mocanu Bogdan: http://www.drmocanu.ro; https://drbogdanmocanu.ro - fost director medical la Institutul de Fonoaudiologie și Chirurgie Funcțională O.R.L. „Prof. Dr. D. Hociotă”.

#3
meshgheru_andu

meshgheru_andu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 09.05.2009
Also guy here,

Eu am facut deja tot ce vrei tu sa faci in Brasov la privat. Medicul putin conteaza, parerea mea, caci la o astfel de operatie conteaza foarte mult ce se intampla dupa operatie.
De taiat si dat cu "ciocanul" stiu toti, important ca dupa operatie sa poti merge la medic sa modeleze nasul, ca practic atunci se intampla magia, dupa operatie! Pe mine acum 2 ani m-a costat ~2K euro si sunt multumit, pot respira minunat si aspectul fizic e putin imbunatatit.

#4
Doadz

Doadz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 08.09.2007

View Post__Dan__, on 25 august 2020 - 11:20, said:

Dr. Mocanu Bogdan: http://www.drmocanu.ro; https://drbogdanmocanu.ro - fost director medical la Institutul de Fonoaudiologie și Chirurgie Funcțională O.R.L. „Prof. Dr. D. Hociotă”.

Salut si multumesc pentru recomandare.

Te-ai operat la dansul sau stii pe cineva apropiat care a facut asta?

Edited by Doadz, 25 August 2020 - 11:22.


#5
lyanna

lyanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 02.09.2007
Eu m-am operat la dr Mocanu (polipectomie - toate sinusurile pline cu polipi) cand era la Spitalul Hociota.
Acum cred ca mai este doar la Spitalul Monza.

Din nefericire, la mine polipii au recidivat, dar despre dl doctor am doar cuvinte de lauda.

#6
AlexzAdam

AlexzAdam

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 16.09.2014
Eu am mers la dr Calin Dobos. Foarte ok, recomand.

#7
Doadz

Doadz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 08.09.2007
Alte păreri va rog?

Daca ar putea cineva sa și povestească experienta as fi super recunoscător.

#8
lyanna

lyanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 02.09.2007
Dr Mocanu /Spitalul Hociota Bucuresti
Taiati polipii din toate cele 4 sinusuri (bilateral), curatata zona cu vreo 2-3 detergenti/antibiotici/fungicid. Bonus indreptat septul.

Consult, apoi internare 1zi in care mi-au facut analize.
Apoi operatia propriu-zisa sub anestezie generala.
Operatia a durat cam 1-2h si s-a facut cu shaverul endoscopic.

M-am trezit la ATI cu pansament in nas si am stat pana a doua zi dimineata cand m-au trimis in salon. Senzatia e foarte naspa, n-ai echilibru (de la anestezie banuiesc), incep sa te doara toate alea, pisu-n pleosca mult de tot.

In salon, eu am nimerit cu inca o persoana, Nu mai stiu daca era de 2 sau de 3 paturi. In general e ok, curat.
Dupa 2-3 zile iti scot pansamentul (doare ceva) si dupa inca vreo 2 m-au trimis acasa.

Apoi inca vreo 2-3 saptamani(???) consulturi cu meshe-n nas.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate