Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Cine se pricepe binisor la Adobe After Effects ?!

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 04.09.2018
Doresc sa stiu cine se pricepe mai ca lumea la Adobe After Effects, ca as dori sa fiu ajutat la ceva, sa-mi dea privat daca se poate, mersi anticipat.
Tutorialele de pe net nu-s clare, nu s-au prins ca se vede f mic ce e pe ecran !

#2
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
sunt tutoriale de la udemy...se vad bine

#3
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Se vede foarte mic sau ai tu o rezolutie foarte slaba.

#4
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Dar ce dezbatere e asta ?

#5
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003
Inca nu am gasit vreo carte in limba romana tratand Adobe After Effects.

#6
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 04.09.2018

View Postcristirg, on 21 august 2020 - 13:26, said:

sunt tutoriale de la udemy...se vad bine
Mersi mult, o sa urmez recomandarea ta.

#7
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 04.09.2018

View PostKLMN, on 21 august 2020 - 17:31, said:

Inca nu am gasit vreo carte in limba romana tratand Adobe After Effects.
Nici eu, vroiam sa fac si eu teleportarea sa vad cum iese, se vede mic cand aia explica, si nu explica prea bine.Si am rezolutie de 1366x768, ca daca avem mai mare, se vedea si mai mic. Nu i-a dus mintea sa mareasca ecranul cum fac altii, si sa spune pe pasi:
1 se face asa
2 se face asa
3 se face asa
si apoi iesea sigur, dar asa daca asculti nu prea intelegi nimic, sensul zic, nu limba engleza.

#8
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 04.09.2018

View PostAnn0nyym0us, on 21 august 2020 - 13:37, said:

Se vede foarte mic sau ai tu o rezolutie foarte slaba.
Se vede mic ca-s aia cu capul, uite unu unde se vede bine, asa da ! Desi se vede ok, el mareste orice pas face, orice rezolutie pun, se vede la aialalti f mic.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/C913enLWYxE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Uite aici unde se vede mic si aiurea:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XGNnpYMkh5s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
Ramuran

Ramuran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,790
  • Înscris: 16.01.2017
In clipurile astea totul e imens (si neclar) pentru ca rezolutia clipului e mica (se vede ca naiba). Uita-te pe un ecran mai mare la cele la care ti se pare ca se vede "mic".

Edited by Ramuran, 22 August 2020 - 19:14.


#10
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Daca te uiți pe ecran de laptop de 14-15", nu vezi mare rahat, probabil. La mine pe monitor de 24" se vede foarte, foarte clar si suficient de mare.

Edited by Ann0nyym0us, 22 August 2020 - 22:54.


#11
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 04.09.2018
Eu am monitor de 24 inci ! nu de 14-15. Altfel nici nu mai intrebam ce se intampla, am dat linik !
Eu pe 24 inci vad asa ca in poza atasata, ce draci vezi acolo ?! Rezolutie 1366/768, mon de 24 inci, orice rez am dat, se vede la fel.

Attached Files

  • Attached File  111.jpg   114.35K   14 downloads


#12
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
La 24" ai nevoie de rezolutie FullHD, cel putin. Altfel, poate sa aiba si 30 de inchi, n-o sa intelegi nimic. Eventual treci in fullscreen.

Edited by Ann0nyym0us, 22 August 2020 - 23:09.


#13
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 04.09.2018
Ai ma..tu glumesti, se vede f mic oricum ! Nu am zis ca neaparat se vede neclar, am zis ca f mic, am gresit daca am zis neclar.
Trebe sa ma apropii de monitor la 10-20 cm. L-am dat si in full screen, la full screen ma refeream, e full HD monitorul si l-am pus s pe maxim adica 1920x1080, trebuia sa faca cum a facut primul in link sa arare mai ca lumea, ca daca se stia ca se vede bine, nu mai face ala asa mai marit.

#14
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Trebuia, din punctul tau de vedere. Mie unul îmi e mai mult decat suficienta dimensiunea. Probabil sunt altii ca mine, si probabil sunt altii ca tine. Pana la urma, n-are vreo obligatie creatorul de continut sa construiasca clipurile dupa vreun ghid sau pretentii.

Si la cate sunt pe net, sigur gasesti alt video sa se potriveasca cu ce ai tu nevoie.

#15
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 04.09.2018
Da, am vazut f bine ce face acolo dar ma apropii de monitor,  nu ma deranjeaza pana la urma. Interesant e ca au versiuni diferite de effects, eu am 2018, si nu prea se potrivesc meniurile si ce face acolo. Am gasit un curs de effects de 6 saptamani dar parca nu m-as duce ptr 2-3-4 chestii, asa vrea sa am tutorialele si sa fac dupa ele. Dar na, e greu daca nu stii deloc despre acel soft si nu coincide interfata, functiile, poate sa faca si asta al meu orice mai bineca 2015 de ex cum are primul link dat aici, dar nu le stiu eu. 3D studio max l-am invatat din carte romaneasca, am luat o carte groasa in 1998 primavara si am invatat, apoi puteam sa fac cam ce doream acolo. Cred ca va trebui sa caut si ptr effects.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate