Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Microsoft Flight Simulator (2020)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
parabellum

parabellum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,453
  • Înscris: 06.01.2010
Cineva a reusit sa importe un planor in FS2020 si a facut zbor la creasta:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZQ2yMcfM_LI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Din pacate gurile rele spun ca termicele nu sunt prea bine (deloc?) implementate, ceea ce e surprinzator dupa cum se laudau ca simuleaza atmosfera. O sa urmeze candva si adaugarea de planoare (dupa update-ul cu elicoptere?), probabil candva anul viitor, sper ca pana atunci sa rezolve si cu fizica atmosferei, sa fie mai realista si prentru planoare.

X Plane 11 are un planor, dar simularea e destul de 'basic', singurul care face treaba cat de cat bine e Condor 2.

#20
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,058
  • Înscris: 19.07.2005
Lansarea a fost grabita, multe lucruri nu sunt implementate deloc, cum ar fi particle effects care sunt folosite pentru chestii banele gen splash cand aterizezi pe apa sau dara de condesare (contrail) la airlinere.

Daca erau implementate bine termicele cred ca adaugau ei un planor, pun pariu ca asseturile sunt gata si asteapta implementarea termicelor in engine ca apoi sa le configureze.

#21
parabellum

parabellum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,453
  • Înscris: 06.01.2010
Mi-am achizitionat MS Flight Simulator Premium Deluxe Edition impreuna cu Thrustmaster T.16000M FLIGHT PACK (Joystick,Throttle,Rudder). Probabil ca o sa iau si Condor pana cand baga astia si planoare. Eventual o sa testez si X Plane 11 si daca imi place suficient poate il iau si pe ala.

Exeresez termici toata iarna in fata calculatorului, sezonul viitor o sa fiu expert :)

#22
BOGraphics

BOGraphics

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 24.11.2005
Mi se pare superb jocul, insa ma enerveaza ca in Bucuresti de exemplu multe blocuri nu respecta inaltimile... sunt zone unde in realitate blocurile au 8-10 chiar si 14 etaje, dar jocul a pus cladiri de 2 etaje. Stiti metode sa fie raportate asemenea situatii si in timp sa se produca modificari in acest sens?

#23
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009

 AstroNoot, on 20 august 2020 - 09:45, said:

Cu 9000 de euro pe lună m-aș face și eu "șofer de autocar"


Nici măcar piloții de la Emirates, JAL, AF, BA nu primesc 9000 de euro lunar.

#24
magicianX

magicianX

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 17.07.2023
Buna! Pe acest topic pe care nu s-a mai scris de 3 ani, vin cu o intrebare catre voi:
Stie cineva sau are deja facute mapari pentru un controller extern (mansa plus throttle) de la Thrustmaster?
https://www.thrustma...boeing-edition/
Sunt multe butoane neconfigurate... si by default nu merg corect x y a b c... ca sa nu mai folosesti si controllerul standard...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate