Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Probleme mari cu gazonul

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
186 replies to this topic

#181
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,156
  • Înscris: 09.01.2008
Dupa cum se vede in pozele de mai sus, cam sunt probleme cu gazonul de acolo. Sau mai bine zis, nu prea exista gazon pe acolo.

#182
icrobert

icrobert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 03.02.2016

View Postcamsonat, on 12 septembrie 2022 - 08:33, said:

nu prea exista gazon pe acolo.
Din cauza asta am zis ca n-o sa fie probleme cu el.

#183
DIY

DIY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,745
  • Înscris: 29.11.2007
Ca supus al coroanei, jurand credinta Reginei, acum niste multi ani, am urmarit toate ceremoniile legate de moartea HRH de la un capat, la altul. Celor care nu au urmarit trecerea afetului de tun prin parcul castelului Windsor le spun ca, portiuni mari, de gazon, erau uscate sau arse de soare. Se intampla si la case mai mari.

Edited by DIY, 20 September 2022 - 09:34.


#184
edi100000

edi100000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 02.08.2022
Am hotărât să nu vindem. Se ocupa ai mei de gospodărie. De două ori pe săptămână vine tata si se ocupa de tot. Le-am dat mâna libera sa amenajeze cum doresc, pe banii mei. Au de gând să facă bolta de vita de vie și să pună pomi fructiferi. PS Avem și pază  umană 24/24, deci nu cred că o să încerce cineva sa fure. O foto de zilele acestea cu gazonul:

Attached Files



#185
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,219
  • Înscris: 11.03.2006
Eu, cu ajutorul catelusei mele, am distrus gazonul asta iarna si nu si-a mai revenit complet.
A fost seceta crunta iarna si nu l-am udat, pentru ca instalatia de irigare era golita de apa si nu am avut timp de furtun decat rar.
Catelusa a alergat pe terenul ala uscat si l-a stricat si mai rau.

Acum, am pus niste ingrasamant de iarna, il ud aproape in fiecare zi, dar s-a rarit considerabil. Poate la primavara sa mai ia avant. Sa speram ca iarna asta nu va fi atat de secetoasa ca iarna trecuta, desi toamna e cam descurajanta.

Edited by cumparator, 01 November 2022 - 19:57.


#186
MirceaDWC

MirceaDWC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 28.02.2006
Trebuia sa ii fi facut o scarificare urmata de o suprainsamantare, perioada de inceput de Octombrie a fost superpropice pentru asa ceva.

#187
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,290
  • Înscris: 29.04.2008

 cumparator, on 01 noiembrie 2022 - 19:57, said:

Eu, cu ajutorul catelusei mele,

Get a cat Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate