Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Operatie Scoatere Fiere

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Lucian_Hodoboc

Lucian_Hodoboc

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 26.01.2019

 stlx, on 15 septembrie 2020 - 15:57, said:

Am gasit un centru medical din Cluj unde colecistectomia laparoscopica e 1200eur, la care se adauga in plus consultatia initiala, analizele, 800lei o zi de spitalizare si testul covid. Pare cel mai bun pret gasit la privat in Cluj. Care vreti, care puteti... Opereaza doi chirurgi considerati buni fiecare in spitalul/institutul unde lucreaza inainte de  masa.

Cum se numește centrul medical? Și ce ai vrut să zici în ultima frază ("inainte de masa")? Mă tem că nu înțeleg. Posted Image

#20
stlx

stlx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 06.12.2007
Q Clinic, au si site. O buna parte din chirurgii buni sunt angajati in spitale sau clinici de stat, unde opereaza in timpul programului de 6-7 ore incepand de dimineata iar dupa-masa, cand sunt solicitati ocazional, opereaza in clinicile particulare.

#21
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
la stat dc nu te operezi?

#22
stlx

stlx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 06.12.2007
Eu? Nu m-am decis inca unde. La stat am retineri, in primul rand pentru ca daca vreau sa fiu operata de un chirurg bun, ma tem ca o sa ma opereze de fapt rezidentii ce i-au fost alocati. Trebuie sa opereze si ei, ca sa castige experienta...

#23
ospataru

ospataru

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.10.2020

View PostAGentul007, on 18 august 2020 - 18:36, said:

buna ziua, are careva idee cat mai costa la privat o extragere de fiere ? cineva care a scos recent sau stie
Te rog noutăți te ai operat până la urmă? Cum a fost ?

#24
stlx

stlx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 06.12.2007
M-am operat eu duminica trecuta. N-am facut-o "la rece" asa cum mi s-a recomandat, am facut-o cand am dat de greu, am facut complicatii, cativa microcalculi au evadat din colecist si am facut hepatita reactiva. Dupa 3 zile de dureri, timp in care am chemat acasa ambulanta, cam degeaba - diagnostic si tratament pentru gastrita acuta, duminica seara acum doua saptamani, n-am mai rezistat nervos la dureri si am mers la Urgente la o clinica de gastro-intestinale. Acolo, in urma analizelor (transaminaze pana la cer) am fost internata, o saptamana de investigatii, ECRP(extractia endoscopica a microcalculilor buclucasi), iar in duminica urmatoare, seara, am fost operata- colecistectomie laparoscopica-  de chirurgul pe care mi l-am ales eu, iar luni dimineata la 8, expediata acasa. Prin urmare am stat 8 zile in spital, m-am supus unei proceduri terapeutice nu fara riscuri, daca ma operam cand nu aveam simptome, la rece adica, stateam  max. 2 zile in spital.

Edited by stlx, 13 February 2021 - 11:36.


#25
tomita01

tomita01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.05.2012

 stlx, on 13 februarie 2021 - 11:23, said:

M-am operat eu duminica trecuta. N-am facut-o "la rece" asa cum mi s-a recomandat, am facut-o cand am dat de greu, am facut complicatii, cativa microcalculi au evadat din colecist si am facut hepatita reactiva. Dupa 3 zile de dureri, timp in care am chemat acasa ambulanta, cam degeaba - diagnostic si tratament pentru gastrita acuta, duminica seara acum doua saptamani, n-am mai rezistat nervos la dureri si am mers la Urgente la o clinica de gastro-intestinale. Acolo, in urma analizelor (transaminaze pana la cer) am fost internata, o saptamana de investigatii, ECRP(extractia endoscopica a microcalculilor buclucasi), iar in duminica urmatoare, seara, am fost operata- colecistectomie laparoscopica-  de chirurgul pe care mi l-am ales eu, iar luni dimineata la 8, expediata acasa. Prin urmare am stat 8 zile in spital, m-am supus unei proceduri terapeutice nu fara riscuri, daca ma operam cand nu aveam simptome, la rece adica, stateam  max. 2 zile in spital.


#26
altnume

altnume

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,822
  • Înscris: 30.01.2010

 stlx, on 28 septembrie 2020 - 05:57, said:

... primul rand pentru ca daca vreau sa fiu operata de un chirurg bun, ma tem ca o sa ma opereze de fapt rezidentii ce i-au fost alocati. Trebuie sa opereze si ei, ca sa castige experienta...
Asa mi s-a intamplat mie, motiv pentru care nu a reusit operatia laparoscopic si a fost necesara operatia clasica; bine ca nu au fost si alte complicatii, sunt 20 de ani de atunci.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate