Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

“Kaufland Card” - promotii

* * * - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
163 replies to this topic

#19
varzeanu

varzeanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 21.01.2006

View PostMembruAnonim, on 17 august 2020 - 14:53, said:

Si mai pot sa garantez ca sunt niste jigodii ordinare in legatura cu pretul de la raft si pretul de la casa de marcat. Au probleme frecvent. Am impresia ca o fac intentionat. Cred ca face parte din top 3 magazine care practica aceasta meroda de a insela clientul.

Nu cred ca e intentionat. E doar chestie de organizare. Preturile de la casa de marcat sunt gestionate de la centru. Asa ca, cand un Gigel de la centru face update la 200 de preturi, cineva din magazin trebuie sa printeze preturile, sa umble prin tot magazinul sa gaseasca produsele, sa schimbe etichetele cu pretul de la raft. Asta in timp ce mai sunt alte lucruri de facut (dus marfa la raft, coada la case etc). Ghici ce are mai multa prioritate pentru seful de magazin care trebuie sa vanda cat mai mult? :)

Rezolvarea eleganta au gasit-o cei de la Mega Image care au pus etichete de pret electronice care se actualizeaza wireless.

#20
gymy

gymy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,997
  • Înscris: 29.11.2005
Cum de preturile sunt intodeauna mai mari ?A prins cineva vreo greșeală cu prețul mai mic ca la raft ?Eu nu.

#21
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013

View Postlucifer76, on 17 august 2020 - 16:04, said:

Mai da-i in pastelelor cu cafeau instant! Au avut mai demult oferta asta, cica la orice tip de cafea in afara de 2 tipuri de cafea instant. Bun, ajung la magazin, pun in cos doua cutii de ness, nu din tipul exclus, la casa imi cere pretul normal. Pai cum, intreb eu, nu e la reducere? Nu, cica cafeaua instant nu. Really? Pai din moment ce doua tipuri de instant erau excluse, inseamna ca celelalte erau valabile. Mi-am bagat ceva in oferta lor si am plecat.

Si eu la fel...Posted Image

View Postgymy, on 17 august 2020 - 18:19, said:

Cum de preturile sunt intodeauna mai mari ?A prins cineva vreo greșeală cu prețul mai mic ca la raft ?Eu nu.

La mega pretul la raft a fost 9.90 lei iar la casa 9 lei...Posted Image

#22
Raku99

Raku99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 21.06.2020

View Postnick5roo, on 17 august 2020 - 14:36, said:

Nu spune cât e valabil. Cum e la bere activă de o săptămână. Termin acum baxul și merg să iau altul! Posted Image
Bine ai venit in club

Attached Files



#23
Robert_85

Robert_85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 19.09.2014
30% reducere azi la ciocolata tableta .

#24
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017

View PostMr_Tucan, on 17 august 2020 - 14:49, said:

Nu cumva au si cei de la kaufland obicieul sa mareasca preturile si apoi sa le 'scada' special la astfel de oferte?


Profi are sistem din anii '80, cupoane decupate din revista lor.
Erau preturi bune, dar nu ma duc la nimereala sa vad daca gasesc la magazin o revista sa rup cupoanele din ea...
Este un sistem, depasit, invechit.
Depasit dar care efect...Nu uita ca vorbim de un lant de magazine care s-au extins preponderent in rural...Aici oricum viata se misca cu un deceniu in urma...Si uite ca marele Kaufland a fost speriat de aceasta cuponiada depasita...

#25
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,321
  • Înscris: 24.02.2017

View PostMr_Tucan, on 17 august 2020 - 14:49, said:

Nu cumva au si cei de la kaufland obicieul sa mareasca preturile si apoi sa le 'scada' special la astfel de oferte?


Profi are sistem din anii '80, cupoane decupate din revista lor.
Erau preturi bune, dar nu ma duc la nimereala sa vad daca gasesc la magazin o revista sa rup cupoanele din ea...
Este un sistem, depasit, invechit.


Revista ti se da doar daca cumperi de peste 100 de lei sau  o suma similara. Nu se da gratuit.

#26
Ghibos

Ghibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 24.03.2018

View PostMr_Tucan, on 17 august 2020 - 14:49, said:

Nu cumva au si cei de la kaufland obicieul sa mareasca preturile si apoi sa le 'scada' special la astfel de oferte?

Fac destule lucruri dubioase, mai ales in unele magazine.
Ceva interesant: https://www.brandpri...e-Kaufland.html

#27
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019

View PostRobert_85, on 18 august 2020 - 11:19, said:

30% reducere azi la ciocolata tableta .
Am văzut ieri când am intrat la k, si cu ocazia asta am aflat că toblerone nu intră la tablete.
Funny fact. Întotdeauna am crezut că prețurile sunt identice între magazine. Ei bine la laptele praf pentru nou născuți l-am luat cu 52 cutia dintr-un magazin și era 54 și ceva mărunțiș in altele.

#28
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,169
  • Înscris: 05.01.2006

View Postgymy, on 17 august 2020 - 18:19, said:

Cum de preturile sunt intodeauna mai mari ?A prins cineva vreo greșeală cu prețul mai mic ca la raft ?Eu nu.
Am prins eu acum aprox o săptămână, dimineața devreme și astfel cred că se aplică ce a menționat @varzeanu mai sus (n-au avut timp să modifice etichetele de preț)

#29
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 11.08.2007
Acum cateva zile aveau 30% reducere la bauturi alcoolice, ma interesa gin....nici urma de gin in magazinul care este langa mine...plus ca nu aveau nicaieri precizata oferta respectiva, nici un afis, nimic.

#30
Failsafe

Failsafe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 25.04.2020
Nu ma pricep la kaufland asa ca intreb... observ niste "palete" lipite de rafturi cu afisul "azi 30% reducere" ... am luat niste cafea dar n-am beneficiat de reducere la casa(e drept ca era si pusa chestia aia fix intre doua produse si nu stiam sigur daca reducerea se aplica la ce am luat)... e nevoie de card pentru aceasta reducere?

#31
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,012
  • Înscris: 16.06.2006

View Postvarzeanu, on 17 august 2020 - 18:05, said:


Rezolvarea eleganta au gasit-o cei de la Mega Image care au pus etichete de pret electronice care se actualizeaza wireless.
Lasa-ma cu Mega...
Au deschis recent magazin in oras.
-10% la orice.
Am intrat prima data, un aftershave si o paine.
Acasa m-am uitat pe pret la paine 7.60lei pentru o paine ce o iau de obicei cu 5.50.

Referitor la etichetele de preturi, sunt wireless da nu de la distanta.
Daca vorbim despre cele e-ink, are si Kaufland (la legume/fructe, rosu/alb/negru), am vazut mai mici si la Auchan/Carrefour.
La Mega am vazut ceva cu LCD ~20x50mm.


#32
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 11.08.2007

View PostFailsafe, on 19 august 2020 - 11:14, said:

Nu ma pricep la kaufland asa ca intreb... observ niste "palete" lipite de rafturi cu afisul "azi 30% reducere" ... am luat niste cafea dar n-am beneficiat de reducere la casa(e drept ca era si pusa chestia aia fix intre doua produse si nu stiam sigur daca reducerea se aplica la ce am luat)... e nevoie de card pentru aceasta reducere?

Da, este nevoie de card de la ei, te duci la informatii si iti face, eu am aplicatie pe telefon.

#33
Mr_Tucan

Mr_Tucan

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 25.06.2019
Au fost magari, trebuia sa foloseasca casiera la casa un card pentru cine nu are (mai faceau asa) ca sa beneficieze de reducere. Am fazut si faze cand casiera a trecut un produs pe cardul altcuiva de la coada. Si la Penny mai fac asa - daca nu ai card, trece casiera unul din stiva ca sa intre reducerea.

#34
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 25.08.2009
Azi in Kauf din Dr Taberei, bd 1Mai.
Cumpar ce aveam de gand, aud la amplificare: "Azi reduceri 30% la toata gama de whisky si ...., reducerile se fac la casa de marcat pe baza cardului digital" Am facut stanga'mprejur, m-am oprit la J&B de 0,7l. Pret: 54,99 lei. Aveam instalata aplicatia in telefon de peste un an dar nu mai stiam cont, parola. La casa, vazandu-ma ca nu reusesc, casiera mi-a validat cu cardul ei, m-a sfatuit sa rezolv cu parola acasa, in liniste. Si asa am luat stilca de whisky cu -16,50 lei.
Spor la cumparaturi!
P.S.
NU stiu la ce mai erau reduceri, cand am auzit de whisky, m-am blocat, nu ma mai interesa altceva.
Sa nu va inchipuiti ca beau in loc de apa, nu, beau rar. dar urmeaza ziua unui prieten care bea numai asa ceva sau Feteasca Neagra de Recas.
Cand i-am spus sotiei, m-a certat ca nu am luat 2 sticle....

Edited by altuser09, 20 August 2020 - 14:06.


#35
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Azi 30% la gama de Whisky si Rom. Doar scanand Kaufland Card

Edited by MembruAnonim, 20 August 2020 - 14:02.


#36
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008

View Postnick5roo, on 20 august 2020 - 14:11, said:

Am primit oferta! Aștept să se usuce parbrizul că l-am schimbat și merg călare să fac provizii de whiskey! :lol: :cheers:

Am primit oferta! Aștept să se usuce parbrizul că l-am schimbat și merg călare să fac provizii de whiskey! :lol: :cheers:

Attached Files


Edited by nick5roo, 20 August 2020 - 14:13.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate