Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Accesorii Note 20 & Note 20 Ultra

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
A venit folia de la Spigen. Este ok, dar nu are alunecarea specifică foliei originale. Se împiedică degetul în ea, ca să zic așa.
Ca cea originală, nu e niciuna.
E drept, asta de la Spigen este ieftină și nu pot spune că nu este de calitate, este, dar nu top.
Încă o mai las pe cea originală. Aștept să se dezlipească pe la vreo margine înainte s-o dau jos.
Măcar acum am ce să pun în caz că e cazul și să nu-l las fără folie.

P.S. eu țin folie pentru ca chiar și în cazul unei căzături măcar oferă un minim de protecție.

#38
serban_bogdan

serban_bogdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 29.01.2004
@Reactor2015 Cauta pe Amazon folia de la Pullen. Cred ca e ceea ce cauti tu. Eu sunt super multumit de folie.

#39
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Da, dar dădusem deja comandă de asta.
E foarte posibil să ai mare dreptate, când o să comand ceva de pe Amazon, o să comand și folie de la Pullen.
Mulțumesc de sugestie!

#40
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
I-am facut cadou d-lui Note o husa Spigen Liquid Air-black si o folie de sticla pentru camere tot black de la Spigen.
Ma plictisisem de husele de la Samsung iar cea de la Spigen imi pare ca are un grip mai bun.

Attached Files



#41
birau1982

birau1982

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 07.01.2010
E una dintre cele mai faine huse, am folosit-o și eu pe multe telefoane. Mă gândesc sa cumpăr una și pentru actualul telefon.

#42
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
E slim,are grip bun,protectie buna si un pret la fel de bun comparativ cu cele de la Samsung care imi par foarte alunecoase.

#43
cipri_m78

cipri_m78

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,932
  • Înscris: 23.05.2010
Arata mai bine asa cu husa neagra 😉.

Eu folosesc o husa de la ringke - fusion smoke black, atât pe note 20u cât și pe s20u.
Asigura o protecție mai buna decât cele de de samsung.

Edited by cipri_m78, 09 December 2020 - 21:13.


#44
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Pitaka e cea mai faină.

#45
Poll77

Poll77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 02.05.2016
Miercuri sau joi ridic telefonul, problema e că habar n-am ce să fac cu husa.
Nu suport nici o husă pe telefoane, dar și Note 10+ e măricel și nu prea mă arunc să-l folosesc afară cu o singură mână. Ba îngroașa prea mult telefonul, ba e prea groasă husa pe margini, mi-am luat pentru S8 alcantara originală nu mi-a plăcut absolut de loc. Nu aș da nici 220 de lei pe Pitaka și să știu că nu protejează mai deloc, așa mai bine îi trag folie pe spate față și aia e.
Aveți ceva propuneri?

#46
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Vezi că am scris eu de Pitaka.
L-am scăpat de la aproximativ 1,5m pe o rocă dură. S-a auzit groaznic. Am zis că gata, s-a dus, e țăndări tot. Doar husa Pitaka s-a julit puțin în colț și între timp s-a dus de la sine julitura. Telefonul nu are nimic.
Și pe S8 am avut aceeași husă și la fel, a scăpat la fiecare căzătură. Da, dacă s-ar lovi direct cu ecranul, s-ar sparge, clar.
Dar asta s-ar întâmpla cu orice husă.
Am și huse mai groase cu protecție mai bună, clar sunt mai bune ca protecție, dar cel mai aproape de compromisul ideal este tot Pitaka.
Acum am husa originală de piele de la Samsung pe el.

#47
Poll77

Poll77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 02.05.2016
Am citit după aceea, nu știu ce să zic cam orice husă am avut după 2 zile era dată jos.
Am să văd ce fac.

#48
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Cred ca Pitaka te-ar satisface. Este foarte slim, foarte plăcută la atingere și aspect.
Ia-o și testeaz-o, dacă nu îți place îi faci retur.
Eu sunt la a doua husă de la ei și sunt foarte mulțumit.
Pe prima efectiv am abuzat-o și rezistă cu stoicism. Culmea, deși telefonul nu are nicio protecție pe ecran, a scăpat fără niciun semn deși l-am aruncat la propriu și în cutia de scule :D E vorba de un S8 care funcționează brici și în ziua de azi.
În trecut am avut telefoane care s-au spart fiind scăpate de la doar 20cm și cu husă pe ele (S4). A mai avansat și Samsung.

#49
vibeo

vibeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 17.08.2007
Azi mi-au venit si mie cele doua sticle protectoare pentru camera (Spigen).
Cei care la-ti montat, ati observat daca afecteaza in vreun fel calitatea fotografiilor?

#50
Poll7777

Poll7777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 24.12.2020
I-am cumpărat o husă Nilkin Frosted Shield cu 50 de lei, mă declar mulțumit nu îngroașă foarte tare telefonul și îi oferă o anumită protecție.

#51
teleki

teleki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 09.10.2014
Azi mi-a sosit Latercase (Cyber edition).

Attached Files



#52
LucianGL

LucianGL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 01.02.2007
https://www.takealot...uct-information

ma intereseaza husa silicon dar sa fie o singura piesa ( nu combinatie de mai multe gen plastic si silicon ) si sa aibe aceste colturi mai ridicate ca cea din linkul de mai sus.
in cazul meu s-a dovedit a fi de foarte mare ajutor aceste colturi bombate, atenuand socuri destul de dificile cand telefonul devine "mai salbatec si vrea sa evadeze din mana,buzunar etc"

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate