Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Xiaomi MI10 Ultra.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#37
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,870
  • Înscris: 03.02.2005
1. Garantia ti-o da cel de la care achizitionezi, pentru modelele destinate altor piete nu exista oficial garantie oferita de producator in Romania.
2. Legat de retele, da, exista o prpblema legata de 4G-ul de la Orange cred, dar vezi mai sus ca scrie ca lipseste banda 20.
3. Firmware-ul xiaomi.eu e un firmware chinezesc curatat de mizerii, adaugat suport pentru alte limbi, in mod normal ai numai chinezeste si poate eventual engleza plus alte schimbari. Eu am xiaomi.eu pe un Mi 8, dar il tin in limba engleza meniul.
Sunt mai multe de zis despre xiaomi.eu dar te rog sa citesti si singur, caci trebuie sa faci o alegere pentru tine si e bine sa inveti sa cauti informatiile astea si singur.

Edited by Ciubex, 28 December 2020 - 23:11.


#38
INFANTERIST

INFANTERIST

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 24.04.2014

View PostCiubex, on 28 decembrie 2020 - 23:10, said:

...

am citit ceva acum pe https://forum.softpe.../page__st__1368
despre mi 10 pro
sa inteleg ca acest tel. este mult mai "european" ca nu are probleme cu 4g , ca merge limba romana

Edited by Ciubex, 29 December 2020 - 01:17.


#39
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,870
  • Înscris: 03.02.2005
Nu cita intreg mesajul anterior, este neregulamentar.
Limba romana nu lipseste din firmware-ul xiaomi.eu, insa specificatiile lui Mi 10 Pro nu le stiu, din ceea ce am gasit pe gsmarena pare in regula pe partea de conectivitate varianta 10 pro.

#40
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 30.04.2008
@INFANTERIST
La fel a fost si cu Xiaomi MI Note 3, un telefon teoretic tot doar pentru piata din China. Eu l-am cumparat de pe Aliexpress, cu ROM Global care include Google Store, Multi-language (inclusiv limba RO), etc., fara chinezarii. Spre exemplu in aprilie 2018 cand l-am cumparat a venit cu MIUI Global Stabil  9.1.4.0 (NCHMIEI) Android 7, si am primit regulat 3-4 update-uri pe an, spre exemplu, acum la sfarsit de septembrie 2020 telefomul a primit MIUI Global Stabil 12.0.1.0 (PCHMIXM).
Despre garantie nu stiu ce sa-ti zic, nu l-am cumparat din RO, si nici nu am avut probleme cu telefonul.

Edited by w140, 29 December 2020 - 01:52.


#41
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 22.07.2004
Și eu am avut cam toate telefoanele xiaomi fără garanție și nu am avut probleme. Dar la banii lui mi 10 ultra parca nu as risca sa nu am o minima garantie.

#42
mokolino29

mokolino29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 10.03.2014
Salutare!
Totusi il are cineva? Impresii?

#43
ionutblv

ionutblv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,056
  • Înscris: 30.12.2008
Nimeni ?

#44
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,821
  • Înscris: 30.03.2009
Acest model a fost destinat doar Chinei și apariția s-a "sincronizat" cu începutul plandemiei, așa că mulți au spus pas.

#45
ionutblv

ionutblv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,056
  • Înscris: 30.12.2008
Am pus mâinile pe un mi 10 ultra

#46
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,821
  • Înscris: 30.03.2009
Să ne zici cum merge

#47
ionutblv

ionutblv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,056
  • Înscris: 30.12.2008
Fac comparație cu bătrânul Xiaomi mi 8 la capitolul baterie ,în aceleași condiții de utilizare in care mi8 până la ora asta il încărcăm de 2 ori ,mi10 ultra mai are 36 %

#48
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,821
  • Înscris: 30.03.2009
Tragi ceva de ele.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate