Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Black Friday "normal" in august

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
18 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Am primit mail. Black Fridai in august?? Nu se specifica ca fiind un Black Friday de vara, de toamna etc.
Eu cred ca aceasta zi "Balck Friday" si-a pierdut valoarea in ultimii ani cand au fost introduse n Black Friday de-a lungul anului.


Attached File  altex bf.jpg   132.22K   210 downloads






edit: acum am citit ce scrie si sus "scoatem preturile la soare". Deci presupun ca se refera de fapt la BF de vara..

Edited by MembruAnonim, 12 August 2020 - 11:21.


#2
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,332
  • Înscris: 24.09.2017
si cu ce te deranjeaza?

ca ii spune black friday sau ciurewrenfsdkflsdpfsd sau reduceri.

iei ceva daca ai nevoie si daca iti convine pretul.

Edited by bobitad, 12 August 2020 - 11:31.


#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
De maine ?
Il asteptam de vreo 6 luni :)

Da, la Altex si Mediagalaxy e in fiecare August un BF de vara.

#4
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Dap - la noi, pentru ca suntem mai cu mot, s-a inventat Black Friday de Vară
Au si explicatii ;

Black Friday de Vară este inițiativa celor mai mari retaileri din România, inspirată din cea mai mare sărbătoare a cumpărăturilor, și anume, American Black Friday.
Cum a luat naștere Campania Black Friday de Vară?
Datorită faptului că Black Friday de Vară este cel mai important eveniment ce vizează cumpărăturile, magazinele online din România s-au gândit că fiecare anotimp merită un Black Friday al său, pentru a scurta așteptarea românilor și a le oferi mai multe ocazii să se bucure de cumpărături la prețuri reduse de până la 80% sau chiar mai mult. Inițiativa s-a dovedit a fi un real succes și a fost preluată de către mai multe magazine, devenind astfel un trend: vara se sărbătorește cu un Black Friday ca la carte.

https://blackfriday....friday-de-vara/

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postbobitad, on 12 august 2020 - 11:31, said:

si cu ce te deranjeaza?

ca ii spune black friday sau ciurewrenfsdkflsdpfsd sau reduceri.

iei ceva daca ai nevoie si daca iti convine pretul.

Eu zic sa facem si Craciun de vara. Sau Mos Nicolae. Ne lustruim pantofii in iulie si primim cadouri dimineata cand ne trezeim.

on: Se distruge semnificatia unui eveniment daca tu il repeti de 3-4 ori pe an. BF ar trebui sa fie doar o singura data pe an.

#6
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,332
  • Înscris: 24.09.2017
de ce ar trebui sa fie doar o singura data pe an?

ar fi fain sa primesc cadouri in fiecare zi, nu doar in anumite zile.

Edited by bobitad, 12 August 2020 - 11:37.


#7
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Se distruge semnificatia unui eveniment daca tu il repeti de 3-4 ori pe an. BF ar trebui sa fie doar o singura data pe an.   
Glumesti, nu ?
Pai si cand am mai cumpara si noi produse la preturi reale ?

Asa macar ca stim ca sunt 5-6 BF-uri intr-un an mai avem o sansa.

Ca oricum nu sunt ca BF-ul american cu reduceri reale.

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

Ca oricum nu sunt ca BF-ul american cu reduceri reale.

Exact asta voiam sa punctez si eu.

#9
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 04.10.2007

View PostNaijax, on 12 august 2020 - 11:33, said:

Dap - la noi, pentru ca suntem mai cu mot, s-a inventat Black Friday de Vară
Au si explicatii ;

Black Friday de Vară este inițiativa celor mai mari retaileri din România, inspirată din cea mai mare sărbătoare a cumpărăturilor, și anume, American Black Friday.
Cum a luat naștere Campania Black Friday de Vară?
Datorită faptului că Black Friday de Vară este cel mai important eveniment ce vizează cumpărăturile, magazinele online din România s-au gândit că fiecare anotimp merită un Black Friday al său, pentru a scurta așteptarea românilor și a le oferi mai multe ocazii să se bucure de cumpărături la prețuri reduse de până la 80% sau chiar mai mult. Inițiativa s-a dovedit a fi un real succes și a fost preluată de către mai multe magazine, devenind astfel un trend: vara se sărbătorește cu un Black Friday ca la carte.

https://blackfriday....friday-de-vara/

La noi e:

Black Friday de primavara
Black Friday de toamna
Black Friday de vara
Black Friday de iarna
Black Friday de inceputul scolii
Black Friday de inceputul facultatii
Black Friday de sfantu Ion
Black Friday de sfantu Vasile
Black Friday de sfaanta Maria
Black Friday de martisor
Black Friday de Ziua Romaniei
Black Friday de sfarsitul pandemiei de COVID
Black Friday de M....E PSD
Black Friday de M....E Liviu Dragnea
Black Friday de luna plina

si lista poate continua.... noi putem inventa cate un BLACK FRIDAY in fiecare zi.

Adevaratul BlackFriday e in ultima vineri din luna noiembrie.... noi pana si la ala furam cu 1 sau 2 saptamani startul...

#10
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Incredibil tragedie șoc vai ce problemă mega mare.

Are dreptate Budeancă băi frate.

#11
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

se poate face black friday in fiecare zi =)))
Poate n-ar strica sa avem preturile corecte in fiecare zi, nu umflate ca sa aiba de unde sa dea reducerile alea spectaculoase.
Si un BF mai negruca toate unde sa fie reduceri reale de lichidari de stocuri ca in US.

Dar... vrabia malai viseaza...

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Posteiffel, on 12 august 2020 - 11:54, said:

Poate n-ar strica sa avem preturile corecte in fiecare zi, nu umflate ca sa aiba de unde sa dea reducerile alea spectaculoase.
Si un BF mai negruca toate unde sa fie reduceri reale de lichidari de stocuri ca in US.

Dar... vrabia malai viseaza...

Cam asta este scopul adevaratului BF din noiembrie. Unde sa existe si reduceri reale, nu preturi umflate cu cateva saptamani si apoi reduse. Bine, exista si oferte reale de BF. Sunt acele "produse vedeta" pe care le da exemplu ei de la Emag. Dar din pacate sunt doar cateva.

#13
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
folosiți extensia / plugin-ul pricy. acolo vedeți bălăriile de prețuri de pe emag.

#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmrfe, on 12 august 2020 - 12:01, said:

folosiți extensia / plugin-ul pricy. acolo vedeți bălăriile de prețuri de pe emag.

Am tot pomenit de preturi mai mari la emag fata de alte magazine. Inainte mai gaseai la emag mai ieftin fata de alte magazine. Acum s-a inversat situatia.

Am cumparat recent de la emag insa doar cand am verificat preturile si au fost ori la fel ori mai mici decat la concurenta (altex/MG etc).

Edited by MembruAnonim, 12 August 2020 - 12:05.


#15
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 04.10.2007
Eu nu prea mai cumpar de la EMAG de cand au bagat toate prostiile de taxe.... acum platesti taxa pentru orice... Pana mea, platesc taxa ca ridic produsul din magazin... dracu a mai auzit de asa ceva.
Acum 4-5 ani pentru mine exista doar EMAG... acum extrem de rar mai cumpar de la Emag... Am vazut ca la Altex/MediaGalaxy cand au oferte preturile sunt muuuult mai bune ca la EMAG.

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmirel3003, on 12 august 2020 - 12:32, said:

Eu nu prea mai cumpar de la EMAG de cand au bagat toate prostiile de taxe.... acum platesti taxa pentru orice... Pana mea, platesc taxa ca ridic produsul din magazin... dracu a mai auzit de asa ceva.
Acum 4-5 ani pentru mine exista doar EMAG... acum extrem de rar mai cumpar de la Emag... Am vazut ca la Altex/MediaGalaxy cand au oferte preturile sunt muuuult mai bune ca la EMAG.

Eu mi-am luat genius. Am dat 99 lei pe el si am transport gratuit 12 luni. Plus diverse reduceri. Banii astia 99 lei i-am recuperat imediat. Aveam o reducere avand aboinamentul la tv de xx% la o suma de vreo 3000 lei. Deci banii i-am recuperat. Si acum pot comanda cu transport gratuit in easybox/oficii postale chiar la sume sub 100 lei.

#17
RealThing

RealThing

    Got rogue

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,547
  • Înscris: 06.02.2006
Suntem in 2020, avem la dispozitie un milion de tool-uri si de posibilitati pentru a compara preturile unui produs, inclusiv in afara tarii.

Vrei ceva, intai verifici care e pretul standard/minim pe piata, e ok dpdv asta, go. Marketarile astea cu black friday si alte avioane prind la cei care nu stiu sa utilizeze ce au la dispozitie.

Edited by RealThing, 12 August 2020 - 12:37.


#18
ZamrA

ZamrA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 27.09.2015
Plus avem Black Friday every Monday

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate