Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de spalat vase si grasimea

Campanie/Petitie - noua lege acce...

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 

Unde esti copilarie, of, of

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
19 replies to this topic

#1
neks

neks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 04.04.2020
La 3-4 metri in lateral de camera mea e balconul unor vecini ce au o fetita de 15 ani. La ea vin aproape zilnic doua colege de clasa. Deci vorbesc intruna si rad aproape non-stop. Tot pe telefoane in general, le aud clar ca nici nu sunt modeste sonor. Facebook, Instagram e in vocabularul lor intruna. Sau, suna baieti cu numar ascuns si le spun ca sunt frumosi, de alea :D. Sau cum isi mint mamele ca sa se scoata din diferite situatii. Multe. Ma amuza ce preocupari au la varsta lor :D

Cata fericire in copilarie...

Parca ma apuca si invidia pe ele uneori :D

#2
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
nostalgie nu? Posted Image
si eu am 34 si vad ca a trecut timpul ca gandul

#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Mai usor cu trasul cu privirea sau cu urechea ca sunt minore si nu se stie la ce te incadreaza...

#4
neks

neks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 04.04.2020

View Postkarax, on 11 august 2020 - 15:51, said:

nostalgie nu? Posted Image
si eu am 34 si vad ca a trecut timpul ca gandul
Da, da :(

#5
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009

View Posteiffel, on 11 august 2020 - 15:53, said:

Mai usor cu trasul cu privirea sau cu urechea ca sunt minore si nu se stie la ce te incadreaza...
Sa-si astupe urechile? Sau...?

#6
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
Eu copilaresc acum mai mult decat la 15 ani.

#7
neks

neks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 04.04.2020

View Posteiffel, on 11 august 2020 - 15:53, said:

Mai usor cu trasul cu privirea sau cu urechea ca sunt minore si nu se stie la ce te incadreaza...
"Hey Siri, call my boyfriend" Posted Image

Asta le aud acuma ca vorbesc la telefoane Posted Image. Sunt aici iar fetitele...

View Postdanvlas, on 11 august 2020 - 15:59, said:

Sa-si astupe urechile? Sau...?
Le aud din camera. Geamul deschis ca e vara . Fara sa vreau :) . Si nu ma deranjeaza, sunt bucuros pt ele ca sunt fericite.

Edited by neks, 11 August 2020 - 16:00.


#8
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Am dublu(si inca sant modest).  Fiecare etapa a vietii are +/-.   Daca te impaci cu idea e perfect.  Si eu/tu/voi aveti galagie de amintiri .Sper!  Dar,si astia 40+ ani(sa-l ia naiba pe gornasul cu -LMA!,NU MA NIMERIT NICIODATA)au farmecul lor.    Tine-ti minte! Atat timp cat nu ai stress familial/financiar/sanatate esti superman de fericit. Restul sant amanunte,sarea si piperul zilelor ce vor veni.

#9
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
Niciodata nu voi uita cuvintele mamei mele cand eram mic copil: "profita si bucurate de copilarie, o sa vina vremea cand o sa te duci la munca si o sa vezi atunci ce inseamna viata cu adevarat".

Eu pe timpurile alea imi doream neaparat sa devin major cat mai repede posibil. Sa imi castig banii mei, sa devin independent, eram cu gandul la fete, masini, nebunii.

Astazi imi aduc aminte de cuvintele ei si imi dau seama cat de mult a avut dreptate si ce nu as da sa pot da timpul inapoi.

#10
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,809
  • Înscris: 10.12.2006
Cred ca ce trebuie sa invatam e ca orice si oricat ai face in viata tot vei avea regrete ca ai facut prea putin sau nu pe atat de bine pe cat puteai.
Ala care zice ca nu regreta nimic si a facut tot ce si-a propus si si-a trait viata exact cum a vrut el e un mincinos.

#11
Mr_Tucan

Mr_Tucan

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 25.06.2019

View Postbusiness11, on 11 august 2020 - 16:07, said:

Niciodata nu voi uita cuvintele mamei mele cand eram mic copil: "profita si bucurate de copilarie, o sa vina vremea cand o sa te duci la munca si o sa vezi atunci ce inseamna viata cu adevarat".

Si cu somnul era cam la fel, parintii spuneau sa dormim pe saturate in copilarie... dar sa vad si eu un copild e 5-6 ani care sa doarma dupa-masa cu placere.

#12
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012

View Postneks, on 11 august 2020 - 15:43, said:

Facebook, Instagram e in vocabularul lor intruna. Sau, suna baieti cu numar ascuns si le spun ca sunt frumosi, de alea Posted Image. Sau cum isi mint mamele ca sa se scoata din diferite situatii. Multe. Ma amuza ce preocupari au la varsta lor Posted Image

Ai noroc. Eu la fosta locatie (birou) nu am avut norocul asta. Se adunau sub geam (biroul fiind la etajul 1) si ascultau manele pe telefon Posted Image

View Postbusiness11, on 11 august 2020 - 16:07, said:

Niciodata nu voi uita cuvintele mamei mele cand eram mic copil: "profita si bucurate de copilarie, o sa vina vremea cand o sa te duci la munca si o sa vezi atunci ce inseamna viata cu adevarat".
Eu pe timpurile alea imi doream neaparat sa devin major cat mai repede posibil. Sa imi castig banii mei, sa devin independent, eram cu gandul la fete, masini, nebunii.
Astazi imi aduc aminte de cuvintele ei si imi dau seama cat de mult a avut dreptate si ce nu as da sa pot da timpul inapoi.

Jur. Pe atunci ziceam in gand "ce stii tu!?" ... acuma ma bucur enorm cand apuc sa dorm 7 ore/noapte sau sa atipesc putin la pranz

Edited by Andreysc7, 11 August 2020 - 16:22.


#13
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009

View Postbusiness11, on 11 august 2020 - 16:07, said:

Niciodata nu voi uita cuvintele mamei mele cand eram mic copil: "profita si bucurate de copilarie, o sa vina vremea cand o sa te duci la munca si o sa vezi atunci ce inseamna viata cu adevarat".

"Sunny days wouldn't be special, if it wasn't for rain
Joy wouldn't feel so good, if it wasn't for pain."

N-ai de unde sa stii ce ai pana nu pierzi. Ma uit la pustanii de 12-13-14 ani care trec prin aceasi chestie, dar mi se pare inutil sa le zic sa se bucure acum, n-au de unde sa stie, n-au cum sa inteleaga cum nici eu n-am inteles.

Edited by Ann0nyym0us, 11 August 2020 - 16:36.


#14
afh

afh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,836
  • Înscris: 14.04.2005

View PostMr_Tucan, on 11 august 2020 - 16:16, said:

Si cu somnul era cam la fel, parintii spuneau sa dormim pe saturate in copilarie... dar sa vad si eu un copild e 5-6 ani care sa doarma dupa-masa cu placere.
Cel mai mișto se dormea după-masa după ce o luai pe coajă Posted Image

#15
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
ce tin minte e ca ma irita rau sa dorm dupamasa , stateam in pat si eram iritat , si adormeam dupa ceva timp. insa eram iritat. seara cand ieseam la alergat si jucat fotbal era veselie

patul in sine era iritant ca sa zic asa, ca eram plictisit si cearsaful zici ca ma iritaPosted Image
n-aveam stare

#16
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,551
  • Înscris: 07.02.2003

View Postneks, on 11 august 2020 - 15:43, said:

Parca ma apuca si invidia pe ele uneori Posted Image
Criza varstei mijlocii ? :P

#17
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
Eu nu am avut coparie
Toata viata mea a fost, este si va fi mereu un chin

#18
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009

View Poston64, on 11 august 2020 - 21:34, said:

Eu nu am avut coparie
Toata viata mea a fost, este si va fi mereu un chin

Nu ne pasa.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate