Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Camine Universitatea Bucuresti

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
aliantasudului

aliantasudului

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 28.01.2006
Salutare!
Ce camine de la Universitatea Bucuresti recomandati: Grozavesti A1; Theodor Pallady 2, Grozavesti A-D, Theodor Pallady 1 sau Mihail Kogalniceanu?
Ma intereseaza pentru fiul meu care este o fire mai linistita si a fost admis ca olimpic la Facultatea de Matematica si Informatica, specializarea Calculatoare...
Multumesc anticipat!

Edited by aliantasudului, 09 August 2020 - 15:09.


#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Kogalniceanu, daca se poate.
Pallady e la porumb si au fost caminele Liceului industrial de chimie nr 5.

Edited by pasilla, 09 August 2020 - 15:23.


#3
jcd

jcd

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 24.03.2019
Daca poate sa primeasca loc in Grozavesti A1, atunci cred ca A1 este potrivit. Nu am stat acolo, dar din ce am inteles A1 este dotat cu bai in camera si este destul de modern. Are si Carrefour aproape, e o zona ok, plina de studenti. Depinde si ce doreste el de la camin. Eu am stat in Kogalniceanu anul asta universitar si a fost ok. Mi-a placut mult zona. Aproape de Universitate si de alte puncte de interes. Doar ca la Kogalniceanu baile sunt comune. Pe palierul unde am stat eu erau 3 wc-uri si 3 dusuri. Doar un dus avea para cu furtun si pe ala il foloseam toti. In rest nu mi s-a parut sa fie galagie sau... depinde si cu cine pica in camera acum, dar avand in vedere situatia cu pandemia...

Anul asta depinde cum o sa incepem cursurile. Asta tot astept si eu. Sa vedem ce o sa se decida, cum o sa fie metodologia de cazare anul asta si cum o sa se desfasoare cursurile.

Scuze pentru dublu post, vad ca nu pot sa editez.

https://unibuc.ro/st...ne-studentesti/ Aici aveti o mica descriere a caminelor Universitatii.

#4
Cmd199306

Cmd199306

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 15.07.2019
Nu ştiu cum mai e acum, dar când am stat eu în Kogălniceanu era destul de multă linişte în corpul A. În corpul B era agitaţie mai mare, dar acesta era mai mult pentru studenţii de la Drept. În Grozăveşti e mult mai multă agitaţie, dar cred că în A1 ar fi bine dacă ar prinde, fiindcă e cel mai nou cămin al Universităţii şi arată mai mult a hotel decât a cămin. Pallady e departe, dar are grup sanitar propriu.

#5
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,321
  • Înscris: 24.02.2017
Pallady o fi departe insa ai metrou. Il schimbi de doua ori insa ajungi unde ai nevoie. Plus ca ai magazine berechet imprejur: Ikea, Jisk, Kika, Metro, Jumbo, Auchan, Lidl etc.

#6
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 24.04.2011
Grozavesti A1, in principiu sunt doar studenti olimpici, 3 in camera cu baie proprie.Sali de lectura, masini de spalat. Dar mai bine mergi inainte sa vezi.

#7
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Grozavesti A1

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate