Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Echipele românești în cupele europene în sezonul 2022-2023.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1080 replies to this topic

#37
dany23ro

dany23ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,145
  • Înscris: 16.08.2007
Cu privire la preluarea meciului Floriana cfr cluj nu aveau cum s al prea fiind transmis pe facebook.

Meciurile din Europa league pe 27 august.

#38
Rares95

Rares95

    Severin, MH

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,414
  • Înscris: 18.01.2020
Puteau sa preia direct feed-ul de transmisiune, tehnica le permitea asta. Insa, probabil, nu au cazut la acord cu cei de la Floriana.

#39
Ovidiu333

Ovidiu333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 06.09.2010
Ce feed, că au transmis cu una sau două camere, nu dădeau nici reluări, se vedea numai cu freeze-uri. Puteau să transporte românii un car acolo și să transmită, așa cum fac germanii în țări unde tehnica este în urmă. Dar nu merita efortul pentru panarama asta de meci.

#40
Rares95

Rares95

    Severin, MH

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,414
  • Înscris: 18.01.2020
Pai feed, adica, transmisiunea aceea de pe facebook. O puteau dadea pe post, dar mai bine ca nu au facut-o, vedeau mai multi cum CFR abia se taraie pe teren. Daca campioana abia ii da doua goluri Florianei... am ajuns de rasul lumii. Nu degeaba din sezonul viitorul nu mai jucam in UEL, ci in UEFA Europa Conference League

#41
sebi_2001

sebi_2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 23.03.2013

 Rares95, on 20 august 2020 - 11:14, said:

Pai feed, adica, transmisiunea aceea de pe facebook. O puteau dadea pe post, dar mai bine ca nu au facut-o, vedeau mai multi cum CFR abia se taraie pe teren. Daca campioana abia ii da doua goluri Florianei... am ajuns de rasul lumii. Nu degeaba din sezonul viitorul nu mai jucam in UEL, ci in UEFA Europa Conference League

sa vedem ce o sa faca CFR Cluj cu Dinamo Zagreb

Edited by sebi_2001, 20 August 2020 - 11:24.


#42
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,629
  • Înscris: 22.11.2007
In niciun caz nu se vor face de ras dar intr-adevar putin mai mari sansele sa piarda decat sa castige.

#43
Rares95

Rares95

    Severin, MH

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,414
  • Înscris: 18.01.2020
Nu poti să spui că te faci de ras cu Zagreb, Sevilla, etc, insa, meciul cu Floriana a fost o rusine pentru CFR. Campioana României abia i-a dat două goluri, și alea cu noroc. Nu tu faze de construcție, scheme de joc, etc. Nu "tata", minge aruncata la îngrămădeală și dacă e cineva sa "o bage" asta e, daca nu, nu și gata, mai incercam.
Unde am ajuns daca "Pufi" a luat galben pentru tragere de timp? In fond, asta e și tactica "Bursucului", dai o boaba și te bagi in poarta. Minge la portar și lunga și pe a doua. Daca CFR joaca așa, oare cu Craiova, Steaua și Botoșani ce facem?
Echipele mai slabe în teorie ar trebui sa ia 5 de caciula daca campioana joaca așa.

Edited by Rares95, 20 August 2020 - 23:33.


#44
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,629
  • Înscris: 22.11.2007
Cfr are mereu probleme cand joaca cu echipe care stau pe aparare... Dar in schimb joaca f bine cu echipele puternice. Acum 6 luni Cfr nu a pierdut in 2 meciuri cu Sevilla - echipa care azi  joaca finala Europa League. Anul trecut pe vremea asta a scos pe Maccabi Tel Aviv si Celtic apoi in grupe a batut la Cluj pe Lazio, Rennes si iarasi Celtic.

Problema este ca echipa inca e afectata de treaba cu covidul. Paun si Djokovic nu au mai jucat deloc de vreo 2 luni.Ieri au jucat la mijloc cu Itu, Hoban si Perreira niciunul din astia3 nu au ce cauta titulari. cu Zagreb spera sa joace cu Djokovic, Paun si Bordeianu (care a fost suspendat ieri). De asemenea si in atac stau f rau am inteles ca Omrani nu va juca iar atacantul venit de la Sibiu a venit acum 3-4 zile.
Vestile bune sunt de la Zagreb, echipa care dupa pandemie din ce spun fanii croati nu a aratat deloc bine iar fata de echipa de anul trecut a pierdut cativa jucatori fara sa aduca cine stie ce.
Doar pe 2 jucatori vanduti anul asta au luat 27 de milioane de euro (Dani Olmo vandut pe 19 milioane si Sunjic pe care au luat 8 milioane. De cumparat au cumparat "doar" de 6.6 milioane de euro). Ca si comparatie bugetul Cfr-ului (toate cheltuielile dintr-un an) este in jur de 10 milioane euro pe an si este cel mai mare din Romania, urmat de FCSB ~7-8 si CSU Craiova ~7.

Dinamo Zagreb e la un nivel financiar la ani lumina fata de ce se intampla in Romania. Iar tristetea este ca nu mai putem concura financiar nici cu tarile astea de mana a doua a fotbalului (Bulgaria, Ungaria, Slovacia, Polonia, Croatia). Peste tot se ofera salarii mult mai mari decat in Romania, se cumpara jucatori mult mai buni.

Sezonul trecut Dinamo Zagreb a facut 5 puncte intr-o grupa cu Manchester City, Sahtior si Atalanta - grupa de Champions League adica acolo unde noi romanii nu am mai ajuns de 7 ani.

Edited by bossake, 20 August 2020 - 23:49.


#45
Rares95

Rares95

    Severin, MH

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,414
  • Înscris: 18.01.2020
Vom vedea. Chiar daca sunt stelist, sper că CFR, Botoșani și Craiova sa facă niște jocuri bune și să mai vedem și noi grupele, da bine la coeficient, poate scăpăm de UEL2. De câțiva ani la noi este o realizare daca ajungi in grupe, sa nu zic de last 16, etc.

#46
leo10

leo10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 14.08.2012
FCSB îşi începe aventura europeană în direct şi exclusiv pe Look Plus. Meciul FCSB - Shirak (Armenia) e LIVE pe Look Plus, joi, 27 august, de la 21:30.
https://www.lookspor...opeana-19457481

Meciul Lokomotiv Tbilisi - U Craiova, din preliminariile UEFA Europa League va fi transmis în direct de Look Plus, joi, de la 20:00.
https://www.lookspor...olteni-19457491

Meciul Craiovei cred ca o sa fie la Look Sport, ci nu la Look Plus.

#47
Marin2514

Marin2514

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,045
  • Înscris: 22.09.2013
Mă mir cum nu e la Pro TV meciul FCSB - ului. N-o fi licitat oare?

#48
Rares95

Rares95

    Severin, MH

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,414
  • Înscris: 18.01.2020

 Marin2514, on 21 august 2020 - 13:25, said:

Mă mir cum nu e la Pro TV meciul FCSB - ului. N-o fi licitat oare?
Probabil nu mai prezinta interes.

#49
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Eu nu am Look. Posted Image

#50
Rares95

Rares95

    Severin, MH

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,414
  • Înscris: 18.01.2020

 lost_in_a_dream, on 21 august 2020 - 13:34, said:

Eu nu am Look. Posted Image
Este gratis in HD pe orange tv go: https://tvgo.orange....el/look-plus-hd

Edited by Rares95, 21 August 2020 - 13:36.


#51
codrutn

codrutn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 12.11.2014
Asa, free ?! Pana cand or fi disponibile? Sau de cand le stiti asa?

#52
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010

 codrutn, on 21 august 2020 - 14:30, said:

Asa, free ?! Pana cand or fi disponibile? Sau de cand le stiti asa?
Look Plus e la liber, cel puțin pe analogic.

Pe UPC (actual Vodafone) cablu analogic prind doar Look Plus, Look Sport (1, 2 și 3) sunt pe bază de abonament separat. Pe DIGI cablu digital am Look Plus și Look Sport 1 (2 și 3 nu sunt disponibile deloc, nu există abonament special pentru acestea).

#53
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,729
  • Înscris: 06.11.2018

 codrutn, on 21 august 2020 - 14:30, said:

Asa, free ?! Pana cand or fi disponibile? Sau de cand le stiti asa?
De anul trecut sunt toate free, chiar si inainte sa intre la Orange Look Sport 2/3, LookPlus si LookSport erau gratis.

 c4n1b4lul, on 21 august 2020 - 15:48, said:

Look Plus e la liber, cel puțin pe analogic.

Pe UPC (actual Vodafone) cablu analogic prind doar Look Plus, Look Sport (1, 2 și 3) sunt pe bază de abonament separat. Pe DIGI cablu digital am Look Plus și Look Sport 1 (2 și 3 nu sunt disponibile deloc, nu există abonament special pentru acestea).
LookPlus se dorea a fi un canal generalist, este disponibil la mai multi operatori pe analogic si digital in SD, doar LookPlus HD este preluat de putini operatori.

#54
leo10

leo10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 14.08.2012
CFR Cluj - Dinamo Zagreb se vede la Digi Sport. Partida de cinci stele se joacă miercuri, 26 august, de la orele 21.
https://www.digispor...orele-21-893611

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate