Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare
 Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.
 Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...
 Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie

Monitor cu consum URIAS
 

poate sa ramana gravida?

* * - - - 5 votes
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006

View Postcipri2bau, on 06 august 2020 - 13:58, said:

treboea să nu-ti dai drumul deloc. Să ţii in tine. Asa cine stie unde s-a dus.
Cum adica "cine stie unde s-a dus"? S-a dus la intalnire cu un ovul, dar nu e musai ca ovului sa si onoreze intalnirea cu prezenta.
De zici ca s-ar fi dus pe apa Sambetei, asa o zici...

Asta imi aduce aminte de un banc: doi spermatozoizi alergau cu maxim entuziasm pe conducta, cand, la un moment dat, unul dintre ei franeaza brusc, trage un deget pe "podea" si-l duce la nas. Dupa care, cu niste ochi bulbucati si o figura transfigurata urla cat il tin plamanii: "tradaaareeeee, suntem in cuuuuuur!"

View Postwaterman, on 06 august 2020 - 14:20, said:

Io așa cred.

Nu ți se pare deloc dubios ?
M-as mira sa fie ilegal, atata vreme cat e facut cu semnatura tutorelui de drept.
Ilegal e sa lasi minora insarcinata, nu actul medical de avort in sine. Decat daca actul medical e facut chiar de faptasul zbenguielii....

View Postnixonn123, on 06 august 2020 - 13:18, said:

Eu cu iubita mea am facut dragoste pe data de 31 si am mai continuat putin actul dupa ejaculare. Dupa ce m-am retras am observat ca prevervativul scapase pe undeva pe la jumatate de pe penis insa el era destul de gol. Ea nu a luat pastila de a doua zi. Eu cu iubita mea suntem amandoi minori si as vrea niste sfaturi. Ei ar trebui sa ii vina ciclul in urmatoarele zile.
Treaba probabil ca ar fi cam asa: daca a iesit totusi ceva din prezervativ atunci cand te aflai in vagin, probabil ca a iesit la nivelul portiunii inferioare. Fecundarea de obicei are sanse mari sa se intample atunci cand sperma este efectiv pompata spre uter. Tocmai de aici vine si reflexul de a ejacula in jeturi, sub presiune. Selectia naturala a maximizat sansele de replicare a genei, lasandu-i fara urmasi pe cei cu cantitate mica sau insuficient de puternic pompata "la deal".
Daca, totusi, spermatozoizi s-au dus spre destinatie (fiind tanar, s-ar putea sa ai viabilitate si motricitate mare), in ultima instanta ai putea probabil sa te astepti la o fetita. Retin ca citisem cum ca "viermisorii" care fac baieti sunt mai sprinteni dar cu viata mai scurta, iar cei care sunt fete sunt mai lenti, dar cu viata mai lunga. Cum drumul era din start unul mai lung (plecau chiar din aval, de la "poale"), bajetii s-ar putea sa se fi epuizat pe traseu....

Edited by Bean, 07 August 2020 - 16:35.


#38
nixonn123

nixonn123

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.08.2020
Nu se mai pune problema. Astazi i-a venit ciclul si ieri testul de sarcina a iesit negativ. Multumesc tuturor pentru raspunsuri.

#39
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,090
  • Înscris: 29.01.2016

View Postnixonn123, on 08 august 2020 - 17:10, said:

Nu se mai pune problema. Astazi i-a venit ciclul si ieri testul de sarcina a iesit negativ. Multumesc tuturor pentru raspunsuri.
Pfiu, ce bine ! Ne-am linistit cu totii pe aici.
Beau o bere pt asta.
Banuiesc si sper ca ai invatat ceva din asta. Exact, sa legi prezervativul bine de brau si sa il asiguri si cu vreo 2 elastice de bani, sa nu mai alunece.

#40
fortesro

fortesro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 28.07.2009

View PostRaku99, on 06 august 2020 - 14:13, said:

da poate sa ramana , la fel poate sa nu ramana
pastila de a doua era cea mai buna solutie , acum csf , n ai csf(voarba voatra), asteptati

Eşti cumva medic, sau îţi dai cu părerea după ureche?

#41
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,493
  • Înscris: 15.09.2010

View PostMindMachine-, on 06 august 2020 - 14:56, said:



Pai omul ala a facut ani multi de facultate tocmai ca sa nu faca prostii. Ce, corpul minorei e extraterestru? Nu mai are aceleasi organe? In fine, problema se pune in felul in care minora chiar va pati ceva foarte neplacut daca nu intervine medicul.
Se poate intampla orice, de exemplu sa nu-i reziste inima la anestezie sau sa faca o hemoragie puternica. E ilegal si gata. Crezi ca medicul isi pune cariera la bataie pentru un cativa firfirei?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate