Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Samsung Galaxy Note 20

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#37
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,999
  • Înscris: 13.09.2007
Păcat de telefon...

#38
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,862
  • Înscris: 03.01.2015
De ce păcat de telefon ?

#39
StefanN1234

StefanN1234

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 21.04.2020

View Postmarcgm, on 16 ianuarie 2021 - 09:23, said:

Sunt niste extrareduceri la altex si un Galaxy Note 20, 256GB, 8GB RAM, Dual SIM ajunge la 2890 lei.
Merita prețul asta?
Vad ca pe olx e 2500.

#40
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,862
  • Înscris: 03.01.2015
Sigilat factura Altex este 2500 pe OLX? Sau SH, utilizat?

Edited by Tomaz2015, 17 January 2021 - 20:23.


#41
StefanN1234

StefanN1234

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 21.04.2020
Cauta pe olx.
La 2800 găsești varianta 5g.

#42
stearom

stearom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 01.02.2017
Merita sa dau in momentul de fata 2890 de lei pe Samsung Note 20 5G NOU?

Edited by stearom, 29 March 2021 - 14:25.


#43
thechaser

thechaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 04.08.2004
tinand cont ca la emag este 3700, eu cred ca merita.
din punct de vedere al experientei mele, este un telefon foarte bun.
daca nu ai nevoie de s-pen, poti merge si pe s20 fe. tocmai ce l-am cumparat sotiei saptamana trecuta si este super ok (1100 de lei la orange).

concluzie.. eu recomand note 20 5g cu mare drag. inca nu am gasit vreo hiba la el

#44
stearom

stearom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 01.02.2017
Care e diferenta intre Samsung S20 FE si Samsung Note 20?

Dinafara de pret: 2.014 lei S20 FE respectiv 2890 Note 20?

din ce spui tu inteleg ca ai ambele telefoane. Mi-ai putea spune din punct de vedere al bateriei cum se comporta?

#45
thechaser

thechaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 04.08.2004
pai diferentele ar fi cam asa:
- baterie mai mare la s20 fe (4500mah vs 4300mah la note 20)
- ecran mai mare cu 0.2 inch la note + spen
- ecran de 120hz la s20 fe (pentru mine nu este un must have 120hz la telefon, mai ales ca nu ma joc deloc pe telefon)
- exynos la note 20, snapdragon la s20 fe 5g (exynos la varianta 4g)

bateria... normal ca sunt folosite diferit, sotia mea foloseste mai mult streaming si whatsapp/facebook/instagram - eu mai mult reddit/whatsapp/browsing si ceva youtube streaming, plus ocazional maps..fiind in pandemie, ne plimbam mai putin, saptamana trecuta am avut de exemplu nevoie de navigatie doar vreo 2 ore intr-o zi + in masina streaming audio folosind tidal. in plus eu il mai folosesc si pentru serviciu - outlook, microsoft teams, cu push notifications. la final de zi eu mai am 40%, ea 60% (cu aproximatie, in cele 6 zile de cand are s20-ul pe mana cam asta a fost diferenta) + eu il mai am conectat si la smartwatch constant (fie ticwatch, fie gear s3)
ca si idee, nu am avut, in cele 6 luni (cred) de cand il am, vreo "panica" ca ma lasa bateria in timpul zilei.

design-ul este diferit...s20 este mai rotunjit..pe mine nu ma atrage

camerele sunt asemanatoare ca si calitate

eu, fara doar si poate, aleg note 20 oricand... acum, depinde si de preferintele tale. daca ai posibilitatea, mergi la magazin si joaca-te cateva minute cu ambele, vezi care iti place mai mult.

#46
MMVVDD

MMVVDD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 11.09.2009
S20 FE este la 2200 cu comunicați15 la altex varianta snapdragon 5g

Edited by MMVVDD, 29 March 2021 - 21:23.


#47
elmacount

elmacount

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 19.07.2011
Am luat acum vreo 2 săptămâni un note 20 de la Orange nou nouț.intrebare asa grav scade bateria pe 5g încât seara ajung cu maxim 10 sau 15 la suta cu el acasă? Menționez ca nu vizionez nimic, am doar mailuri push puțin Facebook istagram nu prea vorbesc la el.

#48
thechaser

thechaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 04.08.2004
pe 5g, la orice telefon bateria se duce extrem de repede din cauza acoperirii slabe.
asa s-a instamplat si cu 3g, si cu 4g. thenologia este la inceput, atat din punct de vedere al antenelor, cat si al modem-urilor.
cu timpul, lucrurile se vor schimba, va fi din ce in ce mai bine (stabilitate si calitate semnal, viteze de transfer, baterie)

tin si acum minte cand mi-am luat HTC G1 (Dream) . pe langa faptul ca avea o baterie foarte mica si tine foarte putin, abia te puteai baza pe el de dimineata pana seara pe 2G...cand treceai pe 3G deja 4-6 ore treceau si gata bateria :)) fara sa il folosesti prea mult. pe vremea aia trebuia sa folosesti 3g doar daca aveai nevoie. aparusera si widget-uri pentru a schimba rapid setarile de conectia. heh, tin minte ca pana si wifi, daca nu il foloseai, il inchideai si mai beneficiai de cateva ore de viata ...

pe urma cu galaxy s2, printre primele telefoane cu 4g..povestea a stat la fel, se ducea bateria vazand cu ochii cand era activat 4g-ul. dar deja atunci 3g-ul devenise mult mai prietenos cu bateria si te puteai baza pe el. pe 4g treceai daca voiai sa faci streaming sau sa descarci vreun joc pe date mobile.

ce vremuri :D

#49
thechaser

thechaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 04.08.2004

View Poststearom, on 29 martie 2021 - 14:21, said:

Merita sa dau in momentul de fata 2890 de lei pe Samsung Note 20 5G NOU?

ti-ai luat pana la urma note-ul?

#50
stearom

stearom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 01.02.2017

View Postthechaser, on 06 aprilie 2021 - 14:30, said:


ti-ai luat pana la urma note-ul?

Telefonul era pentru sotie si tot a zis ca nu e sigura daca sa il ia pe ala cu toate ca l-a butonat putin in magazin si cand am fost au zis ca trebuie sa il comande ca nu il au acolo. Pana una alta m-am trezut ca nu mai mergea codul de extra reducere si nu l-am mai luat ca nu as da mai mult de 3000 de lei pe un telefon.
Momentan tot ma uit sa vad ce telefon sa ii iau, dar nu vad ceva reduceri mai semnificative. Daca va fi pana la urma inca o reducere pe Samsung atunci o sa ma duc sa il iau si se trezeste numai cu telefonul acasa si gata ca de o luna tot caut telefon

#51
thechaser

thechaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 04.08.2004
haha... sotiile astea nehotarate. si sotia mea s-a gandit si razgandit vreo luna pana i-am dat comanda si i-am spus pe urma :)
daca nu comandam pe abonamentul ei, nici nu ii zicem, se trezea cu el acasa :D

spor la cautat

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate