Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Number Share

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
420 replies to this topic

#361
4ndr3i-13

4ndr3i-13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,479
  • Înscris: 02.01.2008
eu am active 2 si am avut problema cu supraincalzirea (nu des, dar se intampla o data la cateva luni), la un search pe google despre watch 5 pro overheating, vad ca sunt destul de multi care se plang de aceeasi problema pe comunitatea samsung

problema apare cand ceasul ajunge intr-o zona cu semnal slab, deci cand ceasul nu este langa telefon si trece pe reteaua 4g si semnalul este slab, daca la tine nu s-a intamplat inseamna ca esti norocos sau nu te-ai intalnit cu zone cu semnal scazut ... eu l-am trimis pe al meu de 3 ori in service si nu s-a schimbat nimic (sotia are la fel si tot asa a patit), amandoi am renuntat la number share

in fine, nu are treaba discutia neaparat cu serviciul number share asa ca ma opresc

#362
catalin22

catalin22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 16.03.2006
Are cineva idee daca e vreo sansa sa apara Number Share si pe abonamentele Yoxo? Daca il mut in Orange nu vor sa dea nici un abonament decent sub 10 EUR la care mai adaug inca 2 EUR Optiunea de number share.
Vine vara, incep sa port lucruri mai lejere si ar fi nemaipomenit sa nu mai car dupa mine un telefon destul de greu cum e Iphone 13 Pro Max pentru diverse activitati.
As mai avea o intrebare pentru cine are Number Share cu apple watch. Cat de mult afecteaza bateria ceasului (si asa destul de slaba) folosirea acestei optiuni? Oricum am vazut ca partea de cellular din telefon se poate activa sau dezactiva din ele, adica cred ca o pot folosi doar cand efectiv vreau sa las telefon acasa.

#363
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,476
  • Înscris: 14.04.2002
aw te va tine undeva la 1-2h cellular

#364
catalin22

catalin22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 16.03.2006

 morogan, on 02 februarie 2023 - 11:30, said:

aw te va tine undeva la 1-2h cellular
1-2 ore de vorbit? sau de stand by?

#365
adrian8572

adrian8572

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 28.04.2011

 catalin22, on 02 februarie 2023 - 11:02, said:

Are cineva idee daca e vreo sansa sa apara Number Share si pe abonamentele Yoxo? Daca il mut in Orange nu vor sa dea nici un abonament decent sub 10 EUR la care mai adaug inca 2 EUR Optiunea de number share.
Vine vara, incep sa port lucruri mai lejere si ar fi nemaipomenit sa nu mai car dupa mine un telefon destul de greu cum e Iphone 13 Pro Max pentru diverse activitati.
As mai avea o intrebare pentru cine are Number Share cu apple watch. Cat de mult afecteaza bateria ceasului (si asa destul de slaba) folosirea acestei optiuni? Oricum am vazut ca partea de cellular din telefon se poate activa sau dezactiva din ele, adica cred ca o pot folosi doar cand efectiv vreau sa las telefon acasa.

Trebuie sa apară number share și la YOXO, au anunțat de ceva timp (estimarea a fost pentru anul trecut ) vara sau toamna, nu înțeleg de ce durează așa de mult, folosește aceeași rețea Orange.

#366
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,476
  • Înscris: 14.04.2002

 catalin22, on 02 februarie 2023 - 12:08, said:


1-2 ore de vorbit? sau de stand by?
standby. AW7

#367
catalin22

catalin22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 16.03.2006

 morogan, on 02 februarie 2023 - 14:48, said:

standby. AW7
Sincer imi vine greu sa greu ca tine doar 1-2 ore standy by. Probabil aveti bateria cu foarte multe cicluri de incarcare la activ si cu toti senzorii activi.
In documentatia modelului SE spune ca are 18 ore de standby. Pe mine ma tine 3 zile cu utilizare de la 7 la 18, uneori si mai tarziu daca ies in oras. Noaptea si prin casa nu il port, si il folosesc doar cu senzorii care ma intereseaza activi.

#368
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,476
  • Înscris: 14.04.2002
E vorba de stat doar pe LTE, fara a fi legat la telefon.
AW5, AW6, AW7 cam atat tin toate daca sunt LTE only (Number Share)

#369
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 13.01.2013
Salut! Te informam ca, incepand cu data de 6.03.2023, ca urmare a unei actualizari de software din partea producatorului pentru serviciul Number Share, vei putea sa trimiti mesaje text sau multimedia de pe ceasul tau Samsung doar daca telefonul principal este deschis.

#370
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009
Salut știți cumva dacă number share se poate face și pe sim fizic sau doar pe esim. Multumesc

#371
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,647
  • Înscris: 06.03.2004
Se poate oricum.

#372
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009
@ clader adica se pot face number share si pe sim fizic ,un angajat orange mi a zis ca merge numai pe e sim.

#373
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009
Am vorbit acuma iara cu un consultant orange si zice ca doua cartele fizice nu suporta number share....

#374
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Aceeasi poveste ca si mai demult cu angajatii... nici acuma nu s-au invatat minte
Merge si pe esim si pe sim fizic... sim-ul n-are nicio importanta, se poate inregistra oricum in retea
Tre sa le faci scandal ca nici eu nu am reusit usor...
Attached File  IMG_20230221_173350.jpg   305.64K   66 downloads

Edited by MembruAnonim, 21 February 2023 - 17:38.


#375
altair_xms

altair_xms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 29.10.2007
Se poate avea NS pe o cartela fizica, insistă

#376
mihailco

mihailco

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 07.09.2005
Number share merge in orice combinatie sim-sim, sim esim, esim esim , acum eu am 2 sim-uri fizice + apple watch

#377
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009
Da, am sa mai insist poate dau de un angajat mai ok, nici eu nu vad de ce nu ar merge indiferent de combinație sim-sim, sim-esim, esim - esim.

#378
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,647
  • Înscris: 06.03.2004
Spune-le ca se activează din epos Nr share pe sim fizic.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate