Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Number Share

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
420 replies to this topic

#1
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,665
  • Înscris: 10.01.2007
Number share se poate activa si pe al doilea smartphone si tableta!


Poți activa serviciul Number Share pe maximum 4 dispozitive secundare: smartwatch, tabletă sau chiar un al doilea smartphone.
Cu Number Share poți primi pe device-ul asociat apelurile sau notificările primite pe smartphone-ul principal, chiar dacă nu ai telefonul la tine, și poți răspunde la acestea direct de pe dispozitivul asociat. Iar destinatarul le va primi de pe numărul tău de telefon.

Acest serviciu îți permite să folosești resursele de date și voce existente în abonamentul principal pe device-urile secundare. Începând cu data de 3 august 2020, sesiunile de date efectuate de pe un dispozitiv secundar vor consuma din resursele abonamentului în limita a 10 GB la viteză maximă pentru fiecare dispozitiv secundar, iar după atingerea acestei limite, viteza de transfer va fi de până la 128 Kbps pentru download și 64 Kbps pentru upload, dar traficul suplimentar nu va fi tarifat

#2
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Partea proasta este ca trebuie sa te duci in Shop pentru a adăuga telefoane sau tablete în share..

#3
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Ti se da o cartelă pentru tabletă?

#4
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,961
  • Înscris: 18.12.2007
Va rog abtineti-va macar aici de la discutii despre covid.

#5
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,665
  • Înscris: 10.01.2007

View Postlk1, on 05 august 2020 - 08:10, said:

Ti se da o cartelă pentru tabletă?
Al doilea device (cel secundar ) trebuie sa aiba esim . Cel principal poate avea sim fizic sau esim.

Edited by nelutu79, 05 August 2020 - 08:47.


#6
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Ar fi un plus dacă ar fi pe cartelă normală, serviciu ex-Vodafone. Să pot folosi GB pe tabletă fără să mai fac un nou abonament Digi. :))

#7
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Deci au ascultat cerinta mea, 1 singur abonament pentru telefon, ceas si tableta. Ce vad aiurea este limitarea la 10GB a deviceului secundar, pe iPad faci trafic mai mult decat pe iPhone sau Apple Watch.

Edited by Catean, 05 August 2020 - 17:09.


#8
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,189
  • Înscris: 07.08.2003
Pai treci nr principal pe iPad și share pe iPhone.

 nelutu79, on 05 august 2020 - 08:45, said:


Al doilea device (cel secundar ) trebuie sa aiba esim . Cel principal poate avea sim fizic sau esim.

Eu din textul de pe site nu înțeleg asta. Termenul de eSIM apare doar in dreptul smartwatch in enumerarea lor. Ai încercat tu sa activezi ca dispozitiv secundar un telefon fără eSIM și nu a mers?

“Pot fi folosite ca dispozitive secundare, cu serviciul Number Share, următoarele: telefoanele mobile, tabletele cu sistem de operare Android compatibile cu funcția de apel voce, tabletele iPad de la Apple și smartwatch-urile cu funcție eSIM comercializate de Orange România. Orange România nu garantează funcționarea serviciului pe dispozitive incompatibile.”

Edited by daniel28, 06 August 2020 - 07:35.


#9
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,024
  • Înscris: 20.06.2005
Ce cost implica?

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 daniel28, on 06 august 2020 - 07:33, said:

Pai treci nr principal pe iPad și share pe iPhone.
Daca faci asta, ramai fara roaming pe telefon. Ei spun ca roamingul e valabil doar pe nr principal: https://www.orange.r...n-roaming-14928

#11
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

 wolfydRg, on 06 august 2020 - 07:38, said:

Ce cost implica?

2 euro pe luna la abonamentele fara Number Share inclus si gratuit la cele cu Number Share inclus, precum abonamentul de 25 euro.

#12
x_veb

x_veb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,740
  • Înscris: 28.01.2007
Mai sunt si alte abonamente care au inclus number share?

#13
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Smart Plus 30 la 30 euro.

Edited by Nimcid25, 06 August 2020 - 17:48.


#14
sopavh

sopavh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 29.12.2018
Tocmai am sunat la 300 si mi s-a spus ca este sim fizic pentru dispozitivele secundare.

#15
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,665
  • Înscris: 10.01.2007
E bun atunci, am fost eu informat gresit de cineva din shop.

#16
sopavh

sopavh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 29.12.2018

 sopavh, on 07 august 2020 - 13:45, said:

Tocmai am sunat la 300 si mi s-a spus ca este sim fizic pentru dispozitivele secundare.

Mi-am activat azi number share.
Am sim-ul principal intr-un iPhone (esim) si am sim secundar intr-un samsung j5 (sim fizic).

Cei din magazin au zis ca nu e posibil asa ceva. Le-am citit de pe site-ul orange si nu m-au crezut. Daca nu mai insistam, plecam fara sim.

#17
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,665
  • Înscris: 10.01.2007

 sopavh, on 12 august 2020 - 21:18, said:



Mi-am activat azi number share.
Am sim-ul principal intr-un iPhone (esim) si am sim secundar intr-un samsung j5 (sim fizic).

Cei din magazin au zis ca nu e posibil asa ceva. Le-am citit de pe site-ul orange si nu m-au crezut. Daca nu mai insistam, plecam fara sim.
cum am scris mai sus, asa am fost informat din shop , ca functioneaza doar pe eSIM

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 sopavh, on 12 august 2020 - 21:18, said:

Mi-am activat azi number share.
Am sim-ul principal intr-un iPhone (esim) si am sim secundar intr-un samsung j5 (sim fizic).

Cei din magazin au zis ca nu e posibil asa ceva. Le-am citit de pe site-ul orange si nu m-au crezut. Daca nu mai insistam, plecam fara sim.
Si cand primesti un apel sau un sms suna ambele telefoane? Sau daca iPhone-ul ramane fara baterie merge J5-ul, nu?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate