Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Momeala pesti

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
cutzu_rexi

cutzu_rexi

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 764
  • Înscris: 28.09.2017
Am fost la pescuit ptr prima oara dupa multi ani si am cumparat ceva bilute multicolore scumpe care cica ar fi cele mai bune si am luat si cateva rame subtiri rosii.
Am observat ca cu acele bilute in carlig nu trage nici un peste, dar cu ramele trage aproape imediat dupa ce bag in apa. Am prins 2 somni si ceva pitule cu ramele si nimic cu bilutele.
Care este smecheria cu bilutele? Nu le folosesc eu bine,sau defapt nu sunt bune de nimic?

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Tu ai pus "botu' " la bilute, pestii, nu Posted Image
Daca gusti, ai sa vezi ca rama este mult mai gustoasa decat biluta.

Edited by pasilla, 04 August 2020 - 20:49.


#3
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 05.06.2006
Bilutele alea se pun pe o montura speciala.
Cauta pe net montura cu fir de par.

#4
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,781
  • Înscris: 12.01.2018
ai dat peste niste fraieri care n-au pus botu la scumpeturi

#5
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Boillas,aproximativ.   Prin bila aia se da o gaura cu sula(fara mishto,sau cu un ac gros) se baga struna si car.    Gresesc.    Pe antenna carligului sau pe partea indoita(nu stiu termenul) se leaga bila. Dupa ce-I dai gaura si butul de legatura cu carligul. Si cand dai la asa ceva nu te astepti sa prinzi crap sau shhit sub 2 kg. Dar astepti.  Preventiv dai ceva ,,bile,, nada libera.   Cumnatu a facut preinfarct la treaba asta pe un raulet de 4 mt latime si mediu 2 mt adancime.    Cauta raul care trece prin Frazzione Barauda/Torino.   Nu-I Sangone,e alalalt.  Acolo am trofeul de crap-7,5 KG/BUC.    Si acolo am prins multi carasi la 0,800gr.   Deci ,,bilutele,,sant pt. pesti mai mari si tre sa astepti.  Dar sa cunosti balta/raul/zona sa stii ca sant ,,dinozauri,,

#6
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Bine macar ca ai prins ceva somni.

Edited by Friskey, 04 August 2020 - 21:34.


#7
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 cutzu_rexi, on 04 august 2020 - 20:37, said:

Am fost la pescuit ptr prima oara dupa multi ani si am cumparat ceva bilute multicolore scumpe...
Care este smecheria cu bilutele? Nu le folosesc eu bine,sau defapt nu sunt bune de nimic?

Trebuia sa pui si eticheta cu pretul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate