Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

CFR campioana Romaniei

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#19
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,871
  • Înscris: 14.08.2007

View Postc4n1b4lul, on 03 august 2020 - 22:55, said:

Plus că, echipa de baschet este cea mai importantă din România, deci e un mediu în care se cere performanță.
Echipa de baschet imprumuta doar numele clubului U, insa e o entitate diferita de restul clubului sportiv U Cluj.

Insa si eu imi doresc sa-si revina si U Cluj. Insa tot cu CFR o sa tin Posted Image Si cu U Cluj la baschet Posted Image

Edited by utopium, 03 August 2020 - 23:00.


#20
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010

View Postutopium, on 03 august 2020 - 22:59, said:

Echipa de baschet imprumuta doar numele clubului U, insa e o entitate diferita de restul clubului sportiv U Cluj.

Insa si eu imi doresc sa-si revina si U Cluj. Insa tot cu CFR o sa tin Posted Image
Aparține de clubul de fotbal, e un soi de parteneriat, oricum au drept de folosire a siglei clubului de fotbal.

Treaba ta, doar spun că voi aveți mult mai mulți suporteri în afara orașului, în oraș lumea ține în proporție de vreo 50% din populația totală cu Universitatea. Cum Man City are mai mulți suporteri în Greater Manchester, pe Old Trafford vin la meciurile „diavolilor roșii” doar pakistanezi și indieni. Man United „se scoate” cu fanii din afara UK, de regulă din țările membre ale Commonwealth.

Edited by c4n1b4lul, 03 August 2020 - 23:03.


#21
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,051
  • Înscris: 30.11.2017
Eu stiu că Boc e din 2012 primar, inainte a fost premier. Deci nu e de 16 ani primar ci de abia 8. Inainte a fost domnul Gh Funar care era un primar mai bun. Fără dânsul acum scria in ungureşte peste tot pe acolo si voi v-ati fi plâns.

Atunci era "U" Cluj, când era si Foresta şi Rocar si şi alte defuncte.
FC Olt a fost mai inainte.

Oricum reamintesc că recordul a fost ăla din 2002 cu 2 echipe din acelaşi oras in semifinala uefa sau cealaltă si toată europa se uita la un meci dintre 2 echipe dintr-un oras de la noi. A fost maximală.

#22
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Fotbal este.Prosti sa fie,ca in rest ......    Respect decizia lui Hagi sa se retraga.  Restul e ,,ceva,,sa se refuleze masele de populani fara busola!

#23
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,871
  • Înscris: 14.08.2007

View Postcipri2bau, on 03 august 2020 - 23:14, said:

Eu stiu că Boc e din 2012 primar, inainte a fost premier. Deci nu e de 16 ani primar ci de abia 8. Inainte a fost domnul Gh Funar care era un primar mai bun.
Boc e primar din 2004. In 2009-2011 si-a intrerupt mandatul de primar si a fost premier, dar apoi a castigat iar alegerile locale.

Iar Funar a fost doar un nationalist dus cu pluta, n-avea nici o treaba cu administratia locala.

View Postc4n1b4lul, on 03 august 2020 - 23:01, said:

Aparține de clubul de fotbal, e un soi de parteneriat, oricum au drept de folosire a siglei clubului de fotbal.
U Cluj nu e un club de fotbal, ci un club sportiv in primul rand. Iar echipa de baschet U BT are drept de folosire a denumirii/siglei, dar nu apartine oficial de U Cluj. De altfel exista o echipa oficiala de baschet a clubului U Cluj (in ligile inferioare, a fost la un moment dat si in prima divizie dar au luat bataie de la toata lumea).

#24
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,449
  • Înscris: 02.09.2016

View Postc4n1b4lul, on 03 august 2020 - 23:01, said:

Aparține de clubul de fotbal, e un soi de parteneriat, oricum au drept de folosire a siglei clubului de fotbal.

Treaba ta, doar spun că voi aveți mult mai mulți suporteri în afara orașului, în oraș lumea ține în proporție de vreo 50% din populația totală cu Universitatea. Cum Man City are mai mulți suporteri în Greater Manchester, pe Old Trafford vin la meciurile „diavolilor roșii” doar pakistanezi și indieni. Man United „se scoate” cu fanii din afara UK, de regulă din țările membre ale Commonwealth.

,,...18 medalii. Într-un bilanț ce se cuvine amintit la aniversarea a 100 de ani de existență ai clubului Universitatea, baschetul  masculin clujean se mândrește cu câștigarea a trei titluri naționale 1992, 1993 și 1996, patru titluri de vicecampioană, 1959, 1962, 1991 și 1994 și alte 11 clasări pe locul trei al podiumului, 1960, 1963, 1966, 1967, 1970, 1973, 1976, 1977, 1978, 1995 și 1999.
(sursa : u-cluj.ro/istoric-baschet-masculin)

#25
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010

View Postutopium, on 03 august 2020 - 23:23, said:

U Cluj nu e un club de fotbal, ci un club sportiv in primul rand. Iar echipa de baschet U BT are drept de folosire a denumirii/siglei, dar nu apartine oficial de U Cluj. De altfel exista o echipa oficiala de baschet a clubului U Cluj (in ligile inferioare, a fost la un moment dat si in prima divizie dar au luat bataie de la toata lumea).
Sunt două lucruri diferite: - CS Universitatea Cluj este clubul sportiv al Universității Babeș-Bolyai

- FC Universitatea Cluj este un club separat, care are secție de fotbal, desprins de clubul universitar prin 2009, și s-a asociat cu cel de baschet, și el desprins de CSU.

La baschet participa pe lângă U-BT și CSU Cluj, parte a clubului UBB-ului, formată din tineri de 19-20 de ani, fără vedete sau jucători cu sclipire.

https://u-cluj.ro/baschet-masculin/

Edited by c4n1b4lul, 03 August 2020 - 23:37.


#26
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,965
  • Înscris: 24.01.2012
Ce treabă au cei de la U Cluj cu câştigarea - a treia oară consecutiv - a campionatului de către CFR?
Poate, dacă ies pe Calea Turzii când trece autocarul CFR-iştilor, să le facă cu mâna...
Poate le arată băieţii trofeul, mai ştii?

#27
redmartian

redmartian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 27.07.2020

View Postpasilla, on 03 august 2020 - 22:09, said:

Oare are legatura cu faptul ca orasul este in plina dezvoltare ?
Putem sa spunem si ca ar avea legatura cu faptul ca clujenii sunt mult mai civilizati, mai educati, mai harnici si mai disciplinati decat bucurestenii ? :)

#28
chicharito

chicharito

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 24.11.2015
Felicitari CFR Cluj. Desi simpatizez Craiova, trebuie sa recunosc ca a castigat echipa mai buna si mai constanta in evolutii. Craiovei ii trebuie 5-6 jucatori de valoare pt a putea emite pretentii la campionat si la un parcurs decent in cupele europene (si sa scape de jucatori inutili sau batrani ca Cosic, Acka, Vatajelu, Mihaila, Ivan, Barbut sau Mateiu).

#29
neks

neks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 04.04.2020

View Postc4n1b4lul, on 03 august 2020 - 22:45, said:

Nu prea mă interesează, diferența se face ĂŽn cupele europene, dacă dau de adversari facili până ĂŽn play-off (poate ĂŽnvață din experiența dublei cu Slavia, și vor putea scoate și o echipă de nivelul cehilor ĂŽn play-off), poate vor avea șanse la a patra participare ĂŽn grupele UCL.

În rest, singura echipă care contează ĂŽn Cluj e Universitatea. Posted Image
Bine totusi ca nu ai spus-o pe aia cu -"Mama te iubesc, dar nu ca pe U". Avem si noi clujenii o problema
ce trebuie eliminata cumva pana la urma.

#30
hexadanus

hexadanus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 06.02.2016

View Postpasilla, on 03 august 2020 - 22:09, said:

Oare are legatura cu faptul ca orasul este in plina dezvoltare ?
Are legatura cu faptul ca  Liga 1 e plina de echipe comunale.

#31
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

View Postutopium, on 03 august 2020 - 22:46, said:

Sa iei titlul o data poate fi un capriciu de milionar local (cum a fost cazul si cu Urziceniul). Sa iei titlul de 6 ori in 12 ani deja presupune multe alte lucruri, ca nu exista in Romania milionari nebuni care sa tot bage bani sa ia titlul fara sa-si recupereze banii. Nici lui Becali nu ii mai iese de ceva vreme ...

totuși jucătorii sunt neplătiți de 5 luni
https://sport.hotnew...an-djokovic.htm

mi se pare interesant cum cea mai bună echipă din cel mai bun și prosper oraș nu are bani și ține jucătorii la miloaga să mănânce pe datorie

#32
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View PostFlat, on 04 august 2020 - 08:40, said:

totuși jucătorii sunt neplătiți de 5 luni
https://sport.hotnew...an-djokovic.htm

mi se pare interesant cum cea mai bună echipă din cel mai bun și prosper oraș nu are bani și ține jucătorii la miloaga să mănânce pe datorie
Inseamna ca joaca doar de relaxare, gen "hai la iarba verde, ia si mingea cu tine". Ar fi interesant pe care l-au pus in poarta; si mai interesant, pe care l-au pus la gratar.

#33
Excelsior01

Excelsior01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 24.07.2019

View Postcipri2bau, on 03 august 2020 - 22:54, said:

Adică Boc e de 12 ani primar? nu cred.

Oricum trenurile sunt praf iar CFR investeste in fotbal, ciudat.

Eu cred că se trage si de la banii ăia primiti cu suvnetia ptr scolari si studenti.

LOL. Pai e doar cu numele,firma CFR,nu are treaba cu echipa,nu investeste in sport.Lol.

#34
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,486
  • Înscris: 22.08.2012

View Postcipri2bau, on 03 august 2020 - 23:14, said:

Eu stiu că Boc e din 2012 primar, inainte a fost premier. Deci nu e de 16 ani primar ci de abia 8. Inainte a fost domnul Gh Funar care era un primar mai bun. Fără dânsul acum scria in ungureşte peste tot pe acolo si voi v-ati fi plâns.

Atunci era "U" Cluj, când era si Foresta şi Rocar si şi alte defuncte.
FC Olt a fost mai inainte.

Oricum reamintesc că recordul a fost ăla din 2002 cu 2 echipe din acelaşi oras in semifinala uefa sau cealaltă si toată europa se uita la un meci dintre 2 echipe dintr-un oras de la noi. A fost maximală.

Mai corecteaza inca o data:
- era sfert de finala;
- erau Rapid si Steaua.
- era 2006;
Posted Image

#35
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003
Absolut PENIBIL. Romania a aratat zilele acestea ca este in lumea a 3-a in ceea ce priveste fotbalul. Gasti, interese personale, influenta, mizerie.
Mi-ar fi placut ca ieri sa fi pierdut titlul CFR in favoarea celor de la Craiova, chiar pe votul LOR.
CFR mi-a demonstrat ca are o conducere de mizerie. Am fost unul din suporterul lor...

#36
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,871
  • Înscris: 14.08.2007

View Postvalitudor, on 06 august 2020 - 11:51, said:

Mi-ar fi placut ca ieri sa fi pierdut titlul CFR in favoarea celor de la Craiova, chiar pe votul LOR.
CFR mi-a demonstrat ca are o conducere de mizerie. Am fost unul din suporterul lor...
Prostii, CFR erau singurii care nu aveau nimic de pierdut indiferent de vot, situatia era deja trimisa la UEFA si nu mai putea fi schimbata. In plus ei si-au asigurat titlul matematic, deci nu putea nimeni sa vina cu criterii prin care ei sa nu ramana campioni. Asa ca puteau vota conform oricaror altor interese ale lor, anti-Dinamo sau pro-Iasi daca asta isi doreau.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate