Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Produse pescuit China

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
cutzu_rexi

cutzu_rexi

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 764
  • Înscris: 28.09.2017
As vrea sa ma apuc de pescuit din nou si as vrea sa stiu si eu cam ce merita cumparat din China ?
Fir, carlige, momeli, plute etc?
Mentionez ca sunt cam pararel cu pescuitul modern ca eu pescuiam cand eram copil cu o bata de bambus + fir de nylon + pluta + plumb + carlig si rama in el.Dar azi vad ca sunt tot felul de piese extra care se prind pe fir si nu stiu ptr ce sunt Posted Image

Edited by cutzu_rexi, 31 July 2020 - 16:53.


#2
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Pescuiesti ca distractie/sa mananci/sa vinzi? La apa dulce(parau/rau/fluviu), la balta naturala sau artificiala, la mare(apa sarata)?   Zic ca pana-ti amintesti basicul de pescuit sa mergi pe ce stiai!  Sau vrei barcutza radiotelecomandata sa-ti duca firul si momeala la punct fix! Sau ceva sonar??   Eu indracit imi iau un caiac(ca ,,e eftin,, si nu trebuie nush ce licente) sau o gonflabila soft.  Ca-s satul de mers la mare pe uscat . Vezi postarile pe cum e vremea la voi.   Apropo, De cald  ce e ,ma bag in cada!

#3
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Trece sezonu de pescuit pana iti vin comenzile din chinaPosted Image

#4
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Le foloseste la anuPosted Image

#5
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Comenzile din China au ajuns foarte greu. Vad ca de cateva luni, doua asa, si-au revenit.
Bun, eu pescuiesc de cand eram tanc si acum, tot cu batul si pluta si tot cu viermele sau rama pescuiesc. Poti lua din China tot ce vrei. Nu cauta cele mai ieftine produse, intrucat nu exista lucru ieftin si bun. Ia-ti fir textil. Producatorul nu conteaza, doar review-urile. Ia-ti doua bete din carbon de 6-7 metri, un suport pentru ele, un juvelnic, o rola de fir textil, o cutie cu ace de mai multe marimi (recomand cu tarie acele mici), cateva plute, inele...si esti gata de pescuit. Poate iti mai iei o cutie in care sa pui momeala daca vrei sa dai nada, plumbi (am uitat sa-ti zic de plumbi). Daca ai mai pescuit o data, stii ce-ti trebuie. Fir intins!

#6
cutzu_rexi

cutzu_rexi

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 764
  • Înscris: 28.09.2017
Astea la ce folosesc
https://www.aliexpre...0562627289.html
?

Si momelile de tipul acesta
https://www.aliexpre...3001810855.html

sunt bune de ceva? Pune pestele botul la ele?

Si detectorul asta chiar functioneaza: https://www.aliexpre...2711659077.html
?

Firul acesta e bun? https://www.aliexpre...2849776805.html

#7
Maryus89

Maryus89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 02.05.2008
vorba colegilor, pana vine comanda trece sezonul de pescuit. Daca esti din Bucuresti, da o fuga in Dragonul Rosu, e plin de produse de pescuit. O sa fie un pic mai scumpe decat direct de la sursa dar mancar nu astepti.

#8
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,781
  • Înscris: 12.01.2018
numai atat sa fi atent cand margi cu betele de 6-7M pe sub firele de inalta tensiune.cand mergeam cu bambusu n-aveam probleme dar cu carbonul lung multi o mierlesc in acest fel

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate