Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Camera video bebelusi

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
11 replies to this topic

#1
f0rest

f0rest

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 16.08.2007
Bună ziua,
As vrea sa cumpăr o camera video pt bebeluș care să permită:
- imagine buna
- night vision
- audio in ambele sensuri
- posibilitatea de a vedea de pe smartphone, oriunde ai fi, live camera, deci fara monitor al ei
- senzor care sa detecteze miscarea, plânsul bebelușului.

Am găsit 2 variante și nu știu care e mai buna:
- Xiaomi 360 grade, 1080p
- Baby Monitor Wireless BS-IP22L (BS-IP26L).

Mă gândeam la Xiaomi,are multe review-uri bune, dar nu știu dacă senzorul de mișcare e suficient de sensibil, astfel încât să detecteze miscarea, plânsul unui bebeluș mic.
Mi-e teama că, nefiind de bebeluși aceasta camera, senzorul detectează doar mișcarea unui om mare.

Aveți idee?

Mulțumesc!

#2
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,005
  • Înscris: 28.10.2006
Doar testand in real poti decide.

Nu vad de ce ar trebui sa se declanseze cand da din maini sau din picioare? Te scoli noaptea sau te duci ziua sa-l intorci pe o parte sau alta? Copii mici mai si plang, ganguresc. Asa e de mii de ani, cel putin.
Cred ca exagerezi cu grija excesiva. Nu face deloc bine crescutul in "bula de sticla".
Milioane de copii, daca nu miliarde au crescut fara BIG BROTHER in toata lumea.
Sau crezi ca este paranormal si vrei DOVEZI?

#3
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,143
  • Înscris: 15.05.2008
bebelusul sta in camera cu parintii,fie ca va place sau nu
povestile alea din filme americane sunt sf-uri
eu as cauta una cu biberon
revenind la doleanta ta,poti lua care doresti,oricum va avea aceeasi soarta,as merge pe xiomi
dupa 10-20 de plimbari dormitor- camera bebe,nu dureaza mult si aduci bebe cu tine sau te muti tu la el

Edited by ceanu1980, 31 July 2020 - 10:13.


#4
vRusu

vRusu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 25.06.2008
Iti recomand Xiaomi-ul.
Eu am Xiaomi Dafang de 3 ani. Ceea ce imi place la el, in afara de calitatea buna a imaginii, este faptul ca ledurile de infrarosii sunt discrete (la celelalte camere arata ca la vampiri).
Detectia miscarii: are o detectie buna a miscarii, insa nu iti trebuie. Sonorul sa-l ai dat tare la telefon si e suficient.

#5
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,522
  • Înscris: 05.06.2009
Dacă locuiești într-un apartament, nu ai nevoie de asa ceva. Dacă însă locuiești la casa, eventual cu etaj/multe camere, bebe sta într-o camera la etaj și voi părinții mai aveți treaba la parter sau prin curte, da, ar fi de ajutor.
Bebe are camera lui, cât de departe este de dormitorul vostru? Nu puteți dormi cu ușile deschise, să-l audă unul dintre voi dacă plânge?


#6
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Am luat una de pe eMag market cu 200 lei. Dacă ești cu smartphone și camera pe aceeași rețea wireless o poți folosi in regim de monitor online. Pentru salvarea in cloud trebuie să îți faci cont premium, adică pe bani.
Altfel trimite alerte la orice mișcare în zonă,mai puțin a copilului...

#7
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
Fata mea a dormit numai langa noi parintii.Avea un patut de lemn si daca scancea noaptea,doar intindeam mana la ea si o linisteam.Acum a terminat facultatea.Eh,ce dor imi e de vremurile alea....:(

#8
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,208
  • Înscris: 06.01.2007
Gadgeturi inutile facute sa creeze iluzia confortului.
Cel mai mult mi-a placut la baby-expo un brat robotic de plastic care legana copilul, banuiesc ca sa nu planga sau sa adoarma.
Vedea-l-as eu pe copilul ala pacalit de porcaria aia. Cred ca ura de-l ia dracii daca vede in ce s-a transformat grija materna.  Mai era si vreo 40j de milioane.
Dar parintii cumpara pentru ca "trebuie sa faceti totul pentru copilul dumneavoastra"

In cazul de fata, cel mai bine e ca copilul sa doarma sau sa stea intr-o camera de unde poti auzi plansul, nu sa te bazezi pe un gadget.
Se poate muta usor patutul oriunde.

Sunt alte gadgeturi necesare, de exemplu un termometru bun. Ala da, e extrem de util.

Edited by maccip, 31 July 2020 - 12:06.


#9
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,795
  • Înscris: 20.10.2015
https://www.amazon.c...PX7B0RR5C68KH3H

Eu am vo 4 d-astea

#10
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,005
  • Înscris: 28.10.2006
Si ce monitorizezi cu ele? Primesti si alerte? Te alertezi? Altceva decat sa stai cu ochii in "monitor"  nu ai de facut?
Intreb asa, de curiozitate.

#11
f0rest

f0rest

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 16.08.2007
multumesc!
cred ca s-a inteles altceva. Voiam doar pareri despre care camera e mai buna. Nu am de gand sa las copilul de capul lui si sa plec, bazandu-ma pe camera.
Putem inchide topicul.

#12
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,522
  • Înscris: 05.06.2009
Ok.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate