Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Problema cu scanarea digitala...a disparut semnalul digital in mod ciudat

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,362
  • Înscris: 06.11.2014
In sistemul lor, tu esti/erai trecut cu abonament "Analogic". Daca tv-ul tau stie DVB-C (si se pare ca stie, de indata ce ai prins posturi de pe digital), ai acces si la posturile digitale (fie ca ai sau nu cardul CI+ introdus in tv) care sunt lasate la liber (vreo 100+ canale tv). Cardul ala te ajuta sa ai acces la posturile codate (FilmNow, HBO pack, 4K, adult). Din sistem, nu (cred) ca au cum sa-ti limiteze accesul pe digital. Sansele ca la introducerea cardului CI+ sa iti arda placa de baza sau ca modulul CI+ al tv-ului sa fie defect sunt extrem de mici.

Cateva poze din meniul tv-ului ar ajuta sau macar modelul tv-ului.

Edited by iZet, 31 July 2020 - 09:35.


#20
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,262
  • Înscris: 21.03.2020
https://www.schneide...18/10/TV-49.pdf

#21
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,262
  • Înscris: 21.03.2020
Ma gandesc acum ca e posibil sa le fi sarit lor siguranta din cutie cand am bagat cardul ...

de unde si semnalul prost... purecos al canalelor analogice

?

#22
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,445
  • Înscris: 03.04.2007

View Poststlk, on 30 iulie 2020 - 22:27, said:


Scrie clar in manualul DIGI SMART CAM ca e compatibil doar cu un abonament  pe digitala! deci ori renunti la SMART CAM (si folosesti tunerul televizorului pe analogic si digitala , ori treci  la un abonament de televiziune digitala.
Eu am abonament analogic si cam-ul unui prieten, merg bine mersi toate posturile inclusiv HD

#23
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,409
  • Înscris: 29.04.2010
Nu e voie sa se vada cu purici pe analogic, mai ales daca exista instalatie de fibra optica sau FTTB. E o problema o avarie ceva zonala sau din apartament. Vecinii cum receptioneaza canalele Digi?

#24
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
televizorul tau stie dvb-c

cauta prin meniu

#25
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View Postcsachiri, on 31 iulie 2020 - 13:48, said:

Eu am abonament analogic si cam-ul unui prieten, merg bine mersi toate posturile inclusiv HD
Dar prietenul ala al tau are abonament pe digital! La tine functioneaza ca plateste el diferenta de abonament de la analogic la digital, daca el scoate abonamentul digital SMARTCAMUL ramane nefunctional! Smartcam-ul e imperecheat cu abonament digital, altfel canalele raman codate sau cel mai probabil functioneaza doar canalele HD la liber care oricum le vezi si cu CAM si fara CAM.

#26
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Scoate smartcard-ul și rescaneaza canalele. Vei avea din nou canalele digitale necodate.

#27
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,262
  • Înscris: 21.03.2020
TOcmai asta explic ca nu mai primesc semnal pe digital... Am scanat de 10 ori!

#28
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,262
  • Înscris: 21.03.2020

View PostTehnicianul090370, on 30 iulie 2020 - 20:29, said:

Scoate TV-ul din priza, reintrodu cardul cu el SCOS din priza,asigura-te ca este introdus corect, reconecteaza TV-ul la retea si refa cautarea in digital.
Asa s-a rezolvat. Multumesc se poate inchide.

Acum merge si 4K

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate