Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Probleme receptie canale TV pe Astra 19.2

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 19.04.2008
Pfff...Posted Image

Ceva magazine prin zona ta? Exista si in Romania magazine chiar si online de specialitate. Unde poti da o comanda. Da un search pe G!

Eu iti dau un link, fara nici un fel problema..dar e de pe amazon.de. Daca crezi ca te ajuta, atunci cu placere.

#20
danyconnect

danyconnect

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 14.10.2011
uite aici  si aici si ceva de la shrack


LE : Apropo si mufele trebuie sa fie de calitate , de preferat cu compresie

Edited by danyconnect, 09 September 2020 - 16:23.


#21
raduchi

raduchi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 10.09.2008

View Postchris_dvb, on 09 septembrie 2020 - 09:38, said:

Cauta cablu de cupru, da full cupru. Nu din amestec otelos. Si triplu ecranat de 135 db!



Depinde...daca e doar ciupit sau semi-intrerupt (masa), iti merge bine merci pe unele frecvente. Daca e rupt complet, atunci normal ca nu merge deloc.
Asa ceva e bun ?
https://www.elstar.r...-CUPRU-pe-metru

#22
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 19.04.2008
Da, dupa descriere e de calitate.

#23
oddy

oddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 08.09.2006
Eu am avut probleme asemănătoare și era de la un wifi router de la vecini care făcea interferente, am descoperit din întâmplare, a schimbat Vecinul canalul de la router și acum este ok

#24
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 19.04.2008
Da, poate fi si asta o cauza. Routere, telefoane dect, etc. De aceea conteaza mult si calitatea cablului coaxial folosit, ecranajul mai exact. De multe ori se foloseste cablu vechi, pentru ca il ai deja si crezi ca e bun. Si atunci poti avea surprize.
Cateodata insa nu ajuta la inlaturarea problemei si atunci trebuie indepartate sursele de bruiaj din zona receiverului/cablului.

#25
raduchi

raduchi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 10.09.2008
Stau la casa, iar antena mea e in curte la o distanta de aproape 20 m si de casa vecinilor din stanga si din dreapta (oare si la asa distanta sa interfereze canalele de wireless ?) insa ieri dupa-amiaza am schimbat pozitia receiverului din spatele tv-ului mai in fata putin si mai in lateral si culmea nu am mai avut probleme cu posturile de polarizare H ...abia astept sa ajung azi  dupa-amiaza acasa sa vad daca nu a fost doar un caz izolat..daca problemele reapar voi trece la schimbarea cablului cu unul de cupru triplu ecranat...iar in ultimul rand voi ruga vecinii sa schimbe canalul wireless..sper sa nu ajung aici for god sake...apropo stie cineva ce canale ar putea cauza probleme ? sau depinde de la router la router ?

Edited by raduchi, 10 September 2020 - 08:44.


#26
oddy

oddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 08.09.2006

View Postraduchi, on 10 septembrie 2020 - 08:37, said:

Stau la casa, iar antena mea e in curte la o distanta de aproape 20 m si de casa vecinilor din stanga si din dreapta (oare si la asa distanta sa interfereze canalele de wireless ?) insa ieri dupa-amiaza am schimbat pozitia receiverului din spatele tv-ului mai in fata putin si mai in lateral si culmea nu am mai avut probleme cu posturile de polarizare H ...abia astept sa ajung azi  dupa-amiaza acasa sa vad daca nu a fost doar un caz izolat..daca problemele reapar voi trece la schimbarea cablului cu unul de cupru triplu ecranat...iar in ultimul rand voi ruga vecinii sa schimbe canalul wireless..sper sa nu ajung aici for god sake...apropo stie cineva ce canale ar putea cauza probleme ? sau depinde de la router la router ?

vezi sa nu interfereze receivere cu televizorul sau alt aparat care este aproape de el....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate