Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Termopane - prețuri, configurații, cotații

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
1910 replies to this topic

#1117
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 22.06.2004

View Postchance1, on 10 ianuarie 2022 - 20:18, said:

Bună seara! O părere despre această ofertă, vă rog!


sa iti puna solbanc si argon. in rest da i bice.

#1118
chitic_ciprian

chitic_ciprian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.09.2009

View Postbogumilandia, on 10 ianuarie 2022 - 21:47, said:



Inseamna ca sunt coextreudate.Au grosimea peretilor corespunzatoare clasei A.”Fatetele” sunt din pulbere virgina,miezul e din material reciclat.Deci da,poti spune ca sunt clasa B.
Pe de alta parte Salamander nu mai produce momentan 92 in varianta clasica de A.Deci nu va mai irositi energia cautandu-l
Multumesc frumos . In concluzie să-i dau drumul la ofertă sau sa mai caut alte firme si eventual alte profile pvc ( gen veka , rehau ) ?

Edited by chitic_ciprian, 10 January 2022 - 22:28.


#1119
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 22.06.2004

View Postchitic_ciprian, on 10 ianuarie 2022 - 19:45, said:

Buna seara !
Va rog frumos sa ma ajutati-ma cu o informatie . Am o oferta de pret pentru profil salamander bluevolution 92 , dar apare la toc si cercevea cuvantul "coex" . Asta inseamna ca sunt profile coextrudate ? Adica clasa B ? Nu merge sa postez oferta , incă incerc , dar nu stiu cum .

Asta este oferta cu coextrudat

sa ceri cercevea de usa la pozitia 3(si sa scoata montantul ala orizontal) si solbanc sub ferestre. in rest este cum a spus colegul bogumilandia.

Edited by conu71, 10 January 2022 - 22:25.


#1120
chitic_ciprian

chitic_ciprian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.09.2009

View Postconu71, on 10 ianuarie 2022 - 22:24, said:



sa ceri cercevea de usa la pozitia 3(si sa scoata montantul ala orizontal) si solbanc sub ferestre. in rest este cum a spus colegul bogumilandia.
Am înteles , vă multumesc frumos .

Edited by chitic_ciprian, 10 January 2022 - 22:34.


#1121
adicor

adicor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 20.12.2008
Buna seara. Puteti, va rog, sa imi spuneti care dintre ofertele de mai jos sunt mai bune ca raport pret-calitate? Ese un apartament la parter, din placi, care deocamdata nu are nici o termoizolare. Probabil ca o sa il izolez cu polistiren expandat de 100 mm, 80 eps, Spatiul va fi folosit ca birouri. Cum vi se par ca si calitate ? Ati recomanda altceva? Apartamentul este in Tg-Jiu. Multumesc

Attached Files


Edited by adicor, 10 January 2022 - 23:10.


#1122
mmiclaus

mmiclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 22.02.2009
De oferta cu vorne poti sa uiti de ea, la celelalte oferte vezi ca la pozitia 4 nu au pus solbanc la nici una .

Edited by Dany_Darke, 12 January 2022 - 16:37.
nu mai cita inutil


#1123
adicor

adicor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 20.12.2008
Multumesc. Poate au uitat. Altfel, care credeti ca ar fi mai buna?

Edited by Dany_Darke, 12 January 2022 - 16:37.
nu mai cita inutil


#1124
mmiclaus

mmiclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 22.02.2009
As merge pe varianta salamander, la varianta deco scrie la rama 64/71 eu unul inteleg adancimea tocului 71mm adica profil pe 70 iar la salamander scrie 76 care este 76.Sunt curios cum arata bagheta de sticla la deco cu pachet de 44

Edited by Dany_Darke, 12 January 2022 - 16:37.
nu mai cita inutil


#1125
adicor

adicor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 20.12.2008
Multumesc

Edited by Dany_Darke, 12 January 2022 - 16:37.
nu mai cita inutil


#1126
Timplarualin

Timplarualin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 05.03.2020

View Postmmiclaus, on 11 ianuarie 2022 - 12:35, said:


As merge pe varianta salamander, la varianta deco scrie la rama 64/71 eu unul inteleg adancimea tocului 71mm adica profil pe 70 iar la salamander scrie 76 care este 76.Sunt curios cum arata bagheta de sticla la deco cu pachet de 44
e subțire,îți trimit poze,înălțimea la profil e de 64( toc fereastră) iar profilul are 70 lățime cu 6 camere,e un profil clasa b( bunicel) faza tare e că prețul e aproximativ că la salamander 🤐🤭🤭

#1127
adicor

adicor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 20.12.2008
Deci recomandarea este Salamander?

Edited by Dany_Darke, 12 January 2022 - 16:38.
nu mai cita inutil


#1128
Timplarualin

Timplarualin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 05.03.2020
ca cineva care a lucrat cu decco( care nu e un profil prost) și lucrează cu salamander ,da recomand salamander,DAR asta nu înseamnă că automat toată timplaria cu profil salamander e superioara unei timplarii cu decco,strict pe profil da dar daca ești atent LA tot ce înseamnă o fereastră( o ușa) adică :armatura , feronerie ( cum e configurată),sticla+ montaj , s-ar putea să îți iei țeapă ( dar cu nume����)

Edited by Dany_Darke, 12 January 2022 - 16:37.
nu mai cita inutil


#1129
adicor

adicor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 20.12.2008
Multumesc. Puteti recomanda firme din Tg-Jiu?

Edited by Dany_Darke, 12 January 2022 - 16:36.
nu mai cita inutil


#1130
Timplarualin

Timplarualin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 05.03.2020
din Fălticeni sau Suceava da ,dar Tîrgu Jiu ....��

Edited by Dany_Darke, 12 January 2022 - 16:36.
nu mai cita inutil


#1131
wagnerhouse

wagnerhouse

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 23.04.2021

 chitic_ciprian, on 10 ianuarie 2022 - 19:45, said:

Buna seara !
Va rog frumos sa ma ajutati-ma cu o informatie . Am o oferta de pret pentru profil salamander bluevolution 92 , dar apare la toc si cercevea cuvantul "coex" . Asta inseamna ca sunt profile coextrudate ? Adica clasa B ? Nu merge sa postez oferta , incă incerc , dar nu stiu cum .

Asta este oferta cu coextrudat

De unde ai primit aceasta oferta? Imi poti spune macar localitatea? :)

#1132
teodorstoica

teodorstoica

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.01.2022
Buna ziua! Urmează sa schimbam termopanele la un apartament care necesita renovare totala, am primit următoarea oferta și aș dori un feedback din partea colegilor. Cum vi se pare? Mulțumesc anticipat.

Attached Files



#1133
Timplarualin

Timplarualin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 05.03.2020

 teodorstoica, on 13 ianuarie 2022 - 08:54, said:

Buna ziua! Urmează sa schimbam termopanele la un apartament care necesita renovare totala, am primit următoarea oferta și aș dori un feedback din partea colegilor. Cum vi se pare? Mulțumesc anticipat.
cere solbank la ferestre,un adaos la prag( te ajuta la renovare,gresie etc)profil ușa balcon( acolo ai cercevea fereastră),și cere expres armatura de 2,in rest dai bice ,profilul e foarte bun

#1134
Dorel-Jefuitorul

Dorel-Jefuitorul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 12.08.2020

 teodorstoica, on 13 ianuarie 2022 - 08:54, said:

Cum vi se pare?

Ferestrele 3 si 6 au cate doua profile extensie rama, nu stiu daca asa s-a vrut si nu inteleg motivele. Probabil acolo se doresc rulouri, dar tot nu le vad rostul extensiilor. Daca se vor rulouri o intrebare ar fi daca sunt cu automatizare sau cu actionare manuala?
O alta intrebare, de ce culoare gri antracit? Toate apartamentele din bloc au aceasta culoare? Mai ales la exterior nu se justifica de obicei la blocuri.
Producatorul care face aceasta tamplarie poate echipa tamplaria si cu sisteme siegenia, sunt mai ieftine si la fel de bune. Si profilul mi se pare un pic prea mult pentru un apartament de bloc. Acuma depinde si de bloc (izolat sau nu), depinde si daca apartamentul este la etaj sau la parter.

Ar mai fi faptul ca acolo unde sunt doua deschideri cred ca ar fi mai potrivit ca ferestrele sa fie cu “despartitura” la mijloc. Acestea inchid mai bine, plasele antiinsecte inchid si ele mai bine. Și aici depinde daca ai plase tip rulou incorporate in caseta ruloului.

Sunt multe lucruri, trebuie mai multe detalii, tipul de bloc, etajul, plasele antiinsecte, etc. .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

8 user(s) are reading this topic

0 members, 8 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate