Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

alegere televiziune prin cablu si Internet

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
ssss

ssss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,389
  • Înscris: 04.02.2006
@ginelbalut
Poate să rămână fără probleme doar cu DTH-ul de la ei, nu e nevoie de un serviciu adițional la acesta.
Asta cu fixul/fixul și internetul la abonamentul DTH se practica prin 2006-2012 (parcă) pentru a se obține un preț mai mic la pachetul de bază, iar dacă ai fi renunțat la fix plăteai mai mult. Acum nu cred că mai este valabil acest lucru (doar dacă poate le-a luat la pachet și a ieșit mai ieftin).
I-am recomandat să se mute la UPC cu internetul pentru viteză, este mult mai bun decât ADSL-ul Telekom pe „sârmă comunistă” și suplimentar depinzând de preferințele tatălui să ia la pachet cu internetul și televiziune prin cablu (n-am văzut nici o precizare cu privire la faptul că este interesat de meciuri, ce-ai văzut tu a fost scris de un alt user și nu de inițiator).

Edited by ssss, 24 July 2020 - 09:21.


#20
riotx

riotx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 19.12.2010

View Postssss, on 24 iulie 2020 - 09:10, said:

@ginelbalut
Poate să rămână fără probleme doar cu DTH-ul de la ei, nu e nevoie de un serviciu adițional la acesta.
Asta cu fixul/fixul și internetul la abonamentul DTH se practica prin 2006-2012 (parcă) pentru a se obține un preț mai mic la pachetul de bază, iar dacă ai fi renunțat la fix plăteai mai mult. Acum nu cred că mai este valabil acest lucru (doar dacă poate le-a luat la pachet și a ieșit mai ieftin).
I-am recomandat să se mute la UPC cu internetul pentru viteză, este mult mai bun decât ADSL-ul Telekom pe „sârmă comunistă” și suplimentar depinzând de preferințele tatălui să ia la pachet cu internetul și televiziune prin cablu (n-am văzut nici o precizare cu privire la faptul că este interesat de meciuri, ce-ai văzut tu a fost scris de un alt user și nu de inițiator).

Nu e interesat de meciuri. Viteza internetului nu e chiar asa relevanta, ca nu e vorba de gaming/downloading sau in genul.. mai mult pentru un netflix. O sa vad ce imi ofera si compar cu ce abonament pot astia de la upc da. TV-ul am inteles ca e mai ok la UPC.

Edited by riotx, 24 July 2020 - 20:41.


#21
ssss

ssss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,389
  • Înscris: 04.02.2006
Da, dar dacă tot vrei Netflix, tot recomand Internetul UPC. Plus că din câte știu la UPC este mai ieftin decât la Telekom (primești mai mult în aceiași bani). Reiterez: la Telekom păstrează doar DTH-ul! Restul serviciilor, portare la UPC!

P.S. Evită citarea integrală a textului imediat anterior!

Edited by ssss, 24 July 2020 - 20:50.


#22
riotx

riotx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 19.12.2010
M-am uitat mai bine si televizorul e deja pe UPC. O sa incerc sa mut si Internet-ul pe UPC. Stiti daca prin acelasi cablu merge si Internetul? Sau trebuie tras un alt cablu.

#23
ssss

ssss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,389
  • Înscris: 04.02.2006
Nu este nevoie de tragerea altui cablu. Se poate pune/schimba un splitter eventual.

Pe scurt: Internetul merge pe același cablu.

Edited by ssss, 22 August 2020 - 09:03.


#24
riotx

riotx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 19.12.2010
N-am mai facut schimbarea cu pandemia asta. Acum ca toata familia e vaccinata as dori sa procedez.

Dar vad ca pe piata a aparut si Orange TV + Internet 8 Euro vs 14 euro (pentru ceva asemanator la Vodafone). La Vodafone imi place noul Mediabox. Vedeti dezavantaje la oferta de la Orange?

#25
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
Vezi daca nu cumva a aparut si DIGI in sat. Trag fibra optica pe zonele rurale din Suceava.

38 de lei TV + Net si 1 an de zile la jumatatate de pret (19 lei in primul an si pe urma 38 lei).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate