Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

Motorola G 5G Plus

- - - - -
  • Please log in to reply
108 replies to this topic

#19
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Să îl stăpânești cu plăcere! Când o să te uiți la un clip pe YouTube să ne spui dacă vrei cum se vede acesta,pe întreg ecranul sau lasă dungile negre pe laterale din cauza formatului de 21/9!

#20
Otineu

Otineu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,295
  • Înscris: 08.02.2015
Care sunt impresiile despre acest telefon? Am văzut modelul G 5G Plus de la Digi și aș vrea să-l compar cu Xiaomi Redmi Note 9 Pro.

#21
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,657
  • Înscris: 20.09.2010
Telefonul îl folosește soția.
La modul de folosire bateria durează chiar și 3 zile, convorbiri, WhatsApp, Google, YouTube.
Nu avem 5G in zonă, dar are semnal bun pe 4G.
Pe wifi are viteză mai mare decât One Vision. Într-un apartament, unul lîngă altul, One Vision ajunge la 40 in download iar 5G la 65. In alt apartament cu fibra de 1000, One Vision ajunge la 200 iar 5G la 270.
Am in familie un redmi note 7, dar nu reușesc să compar Xiaomi cu Moto. (poate faptul că sunt fan Motorola?)

#22
Otineu

Otineu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,295
  • Înscris: 08.02.2015
Cum se comportă camera foto în condiții de lumină redusă și cum stă pe partea de recepție radio în zone cu semnal slab?

#23
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,644
  • Înscris: 23.10.2006
Incercati sI Motorola G 5G fara plus are ecranul mai lat si o singura camera pe fata. Eu il am de 2 saptamani si sunt multumit de el.

#24
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Ne poți împărtăși și cam cât ține bateria? În general,nu neapărat detalii!Ce variantă ai,cea cu 4gb de ram?

#25
Otineu

Otineu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,295
  • Înscris: 08.02.2015
Din câte am înțeles pe un alt topic Motorola stă mai prost la recepție decât Xiaomi. Cred că trag către cel din urmă. Mulțumesc frumos tuturor pentru sfaturi.

#26
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Eu am constatat acest lucru pentru că am și Xiaomi și Motorola,dar poți merge dacă ai posibilitatea să le vezi într-un magazin Altex pe ambele, Xiaomi note 9 pro și Motorola G5G plus,iar apoi să iei decizia!Spor!

#27
Otineu

Otineu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,295
  • Înscris: 08.02.2015

View PostTherockstar, on 17 ianuarie 2021 - 18:46, said:

Eu am constatat acest lucru pentru că am și Xiaomi și Motorola,dar poți merge dacă ai posibilitatea să le vezi într-un magazin Altex pe ambele, Xiaomi note 9 pro și Motorola G5G plus,iar apoi să iei decizia!Spor!
Din păcate, acest aspect nu-l pot verifica decât într-o zonă cu semnal slab.

#28
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Nu neapărat!Eu le am văzut în locuința personală,cum în același loc unul are semnal mai slab decât celălalt,dar se poate verifica și cum ai spus tu! Sfatul meu este să mergi să le vezi personal și să umbli prin meniuri, setări, ecranul să vezi cum arată!

Edited by Therockstar, 17 January 2021 - 18:54.


#29
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,657
  • Înscris: 20.09.2010
Nu cred că Xiaomi stă mai bine la semnal decit Moto.
Poate excelează în altceva, dar la semnal nu.
Cum s-a recomandat trebuie sa le vezi personal pe amândouă, dacă vrei să alegi între două modele.
Eu personal l-am luat ca să înlocuiesc un telefon care nu mai funcționa bine, l-am găsit la in preț bun (199 euro), un menu simplu, Android curat.
Am avut și Samsung S3,  Sony Xperia, Nokia, și Xiaomi. Dar rămân fan Motorola, asta fără să cheltui bani mulți.

#30
Otineu

Otineu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,295
  • Înscris: 08.02.2015
Am acum un Xiaomi, iar înaintea ăstuia am avut un Sony XA2. Așa panaramă de telefon ca Sony nu am întâlnit vreodată. Iar a capitolul semnal era jalnic. Cu Xiaomi am recepție bună Digi la țară lucru care era imposibil de realizat cu Sony. Și Lenovo, și Allview  au o recepție mai bună. Dar ca Xiaomi nu are niciunul. Vorbesc de modelul 9 CC pe care-l am acum.

#31
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,644
  • Înscris: 23.10.2006
Bateria ma tine intre 2 si 3 zile la o utilizare moderata. Am varianta de 6Gb cu 128 Gb memorie, e comandat de aici, a ajuns in 4 zille.

https://www.motorola...-5g/p?skuId=289

Edited by baribalu, 17 January 2021 - 22:53.


#32
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
De unde trimit telefoanele,din Polonia?Cum e cu garanția,este valabilă și în România?

#33
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,644
  • Înscris: 23.10.2006
A venit de la Varsovia cu DHL Express. Garantia este valabila pentru Romania, dar sper sa nu am nevoie. Am avut de-a lungul timpului inca 3 telefoane Motorola si nu am avut nevoie de garantie. Este adevarat ca in ultimul timp au avut si telefoane cu probleme majore, vezi gama Edge cu displayul.

#34
corneliu_padurariu

corneliu_padurariu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.02.2009
Buna! Am un Motorola g5g, știe careva, cum se pot schimba butoanele capacitive, nu îmi place că e săgeata (înapoi) în partea stingă, o vreau în partea dreaptă și pătrățelul in stingă. Mulțumesc!

Edited by corneliu_padurariu, 23 January 2021 - 14:27.


#35
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Poți folosi gesturi, altfel nu ai cum,by default!

Edited by Therockstar, 23 January 2021 - 16:53.


#36
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Oricum,mai logic e sa fie Back-ul la in stanga, pentru ca semnifica un pas inapoi. La Samsung sunt pe invers, Back-ul in fata. E obisnuinta, o sa te adaptezi si o sa ti se para mai logic cu Back in stanga.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate