Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Valabilitate permis auto cat. A s...

Caramida aparenta peste termosistem

Linistea din timpul penelor de cu...

Achiziție laptop baterie det...
 Cenzura in masa comentarii youtube

Inscriere copil la scoala in Roma...

exista adaptoare pentru baterii P...

Sa folosim antivirus, antimalware?
 SMS suspect livrare "posta ro...

Film original sau pirat?

Cum poti inregistra CD-uri in for...

Ceainaria celor pasionați de...
 Probleme la acoperis din cauza in...

Transferuri instant intre bancile...

player video cu preview cadru pe ...

Carrefour Act for good

How to: Random Words / Shuffle Words

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

me_suzy

me_suzy

Member

• Grup: Members
salut prieteni, vreau sa-mi construiesc un script de Random Words / Shuffle Words. Ceva in genul acesta https://onlinerandom.../shuffle-words

Ma poate cineva ajuta cu niste puncte de reper? Sunt la inceput, stiu putin php, nu am stiinta informaticii. Am cautat in baza de scripturi php, dar nu stiu unde sa ma uit. Si nici de unde sa incep.

MarianG

MarianG

be that as it may

• Grup: Moderators
Incepi prin a pune toate elemente pe "o foaie", apoi le separi in unitati discrete
acum ai o colectie de etichete cu doua proprietati, una de identificare, si una de valoare.

din sirul cu elemente de identificare exagem "random" cate un element si ii afisam valoarea

cspot

cspot

Guru Member

• Grup: Senior Members

View Postme_suzy, on 20 iulie 2020 - 22:32, said:

Ma poate cineva ajuta cu niste puncte de reper? Sunt la inceput, stiu putin php, nu am stiinta informaticii. Am cautat in baza de scripturi php, dar nu stiu unde sa ma uit. Si nici de unde sa incep.

Nu te poate ajuta nimeni. Ori înveți de unul singur ori cauti o altă meserie.

icename

icename

Member

• Grup: Members
https://stackoverflo...s-in-a-sentence

OriginalCopy

OriginalCopy

I'm harmful, fear me please! :))

• Grup: Senior Members

View Postme_suzy, on 20 iulie 2020 - 22:32, said:

salut prieteni, vreau sa-mi construiesc un script de Random Words / Shuffle Words. Ceva in genul acesta https://onlinerandom..../shuffle-words

Citeste si tu site-urile pe care vrei sa le copiezi. Iti spune deja ce face, asta e punctul tau de start:

This tool rearranges the order of words in the provided text, sentence, or string. The shuffling is performed by Fisher-Yates's algorithm, also known as Knuth's shuffle algorithm. You can also specify the symbol that separates the input words and also change the symbol that separates the shuffled words in the output. By default, the space character is used to split the input data into words and it's used after every word in the mixed output. You can configure the split character in the options. For example, you can enter "-" to separate words by a dash and enter "\n" to output permuted words in a vertical column. You can also shuffle individual letters if you erase the input delimiter and set it to the empty string. The words can be grouped into tuples of two, three, or more words and shuffled as groups. In this case, words within a group remain stable and the entire tuple moves to a random position. You can also get rid of duplicates in a mixed sequence and display only one copy of each word (or tuple). If your text contains unnecessary punctuation marks, such as quotes, full stops, and question marks, then you can quickly remove them. We have already populated the punctuation remover option with the most commonly used punctuation characters, but if you need to delete any other ones, just add them at the end of the option. Randomabulous!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate