Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dezmenbrare teren - cedare drum l...

Zilele catalogelor Americane

Poate Rh-ul negativ afecta o viit...

Solutie Backup pentru Server Linux
 Laptop CS 2

AirGPU (cloud gaming)

KAZA Univisa

Reciclare hard disk-uri defecte v...
 Vacanta 7-10 zile auto

Procedura inmatriculare auto din UE

Pot pune faianta noua peste adezi...

Probleme martorii de bord Opel Me...
 Opel Astra K sau Skoda Octavia 3?...

Completare formular Detalii Tehni...

Investitie intro firma

Buget de vis: ce caravana sa aleg...

Recomandare smartwatch cu conectivitate celulara si google pay

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

pisoiu2

pisoiu2

Active Member

• Grup: Members
Salut,
Am nevoie de o recomandare daca stiti modele de smartwatch cu urmatoarele cerinte:
-sa suporte google pay (deci implicit NFC)
-conectivitate celulara, preferabil 2g/3g/4g, dar si daca e 4g/lte only e relativ ok
-soclu nanosim

Eu am cautat de mi s-a acrit si singurul care l-am gasit este LG Watch Sport.
Mai este pe aproape cu specificatiile si TicWatch Pro 4G/LTE dar la modelul asta nici sa stau in cap nu mi-am dat seama unde se pune nanosim-ul, ca nu scrie nicaieri. Am vaga impresie ca are esim integrat si atat.

Multumesc.

MD

MD

Senior Member

• Grup: Senior Members
Ceasurile cu WearOS au o autonomie mica si ft. mica si fara LTE (e si acesta un motiv pentru care nu prea sunt modele cu LTE) .
Evident TicWatch Pro 4G LTE are eSIM. (la fel si modelele de la Apple si Samsung). Din pacate TicWatch Pro 4G LTE foloseste si un chipset vechi Snapdragon Wear 2100.
Cu Snapdragon Wear 3100 eu nu stiu sa fie modele cu LTE, iar 4100 acum a aparut vedem ce modele apar.
Banuiesc ca sti ca Google Pay (si Samsung Pay) nu functioneaza in RO.
Singura solutie valabila in RO pentru ceas cu LTE si Pay este Apple Watch. Pentru Android eu nu stiu sa fie nici un model care sa suporte conexiune LTE si un sistem de plata care o fi el ... Google Pay, Garmin Pay, Samsung Pay, Fitbit Pay. In RO nu functioneaza decat Apple Pay, Garmin Pay si Fitbit Pay. Garmin si Fitbit nu au modele cu LTE deci ...

Edited by MD, 19 July 2020 - 08:16.

pisoiu2

pisoiu2

Active Member

Mersi de informatii. Stiu de problemele cu google pay, dar unii l-au facut sa mearga si in ro. Am speranta sa inregistrez un revolut cu BIN de UK pe el, am vazut ca unii au reusit.
Pana la urma posibil ca ticwatch sa fie solutia, am gasit pe youtube un video cu el desfacut si se vede pe capac unde e montat embedded sim-ul. Ala se poate scoate si se poate inlocui cu un embedded sim de orange sau cu un nanosim. Pe la minutul 2.40: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-KLFLb03qoc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by pisoiu2, 19 July 2020 - 09:56.

Garkan

Garkan

Active Member

Revolut schimba binurile de uk cu unele din Lituania din cauza Brexit. Asa ca nu da banii de pomana.

pisoiu2

pisoiu2

Active Member

Ma gandesc ca daca e deja emis cardul, e mai greu sa il schimbe.

amami

amami

Senior Member

Garkan, on 19 iulie 2020 - 14:47, said:

Revolut schimba binurile de uk cu unele din Lituania din cauza Brexit. Asa ca nu da banii de pomana.
Revolut schimba IBAN-ul conturilor pentru cei din Europa centrala si est.
Binul cardurilor emise sunt si vor ramane aceleasi pina la scadenta lor.

MD

MD

Senior Member

Nu stiu ce sa zic cu schimbatul eSIM-ului, schimbatul BIN-ului, un smartwatch cu SW 2100 cu LTE plus modifiicarile pe care trebuie sa le faci la nivel de aplcatii pentru a putea avea acces la Google Pay si apoi sa vezi daca poti inrola Revolut pe el. Eu am Revolut cu BIN de UK si n-am reusit sa-l inrolez cu GPay pentru plati la magazine.

pisoiu2

pisoiu2

Active Member

Apoi clar ca este un risc :)...

MD

MD

Senior Member

Pe telefon iti merge Revolutul acela in GPay ?

pisoiu2

pisoiu2

Active Member

Telefonul meu actual e mai tonto, nu are nfc. Dar mi-ai dat o idee buna, caut un telefon cu nfc si incerc sa il inrolez cardul. Mersi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate