Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Probleme ciudate - numărul ocupat cu cartela activă

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
daniel_vodafone

daniel_vodafone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 25.02.2019
Nu știu cum ai primit redirecționare gratuită!!!
Vezi sa nu fie doar in rețeaua Orange, in Alte rețele costă 20 de cenți minutul


#20
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011
În rețea e gratuită de mai multă vreme. La unele din noile abonamente business oferă redirecționarea gratuită în orice rețea.

#21
daniel_vodafone

daniel_vodafone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 25.02.2019
Păi la business dar la persoane fizice???
Până și la business daca nu ai contract beton (și spun asta în foarte mare cunoștință de cauză)


#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
O sa se intoarca peste 2 luni, supărat ca a luat țeapă...

#23
mtuchendria

mtuchendria

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 01.05.2016
Promit marea cu sarea la telefon, dar daca le ceri scris negru pe alb spun ca nu pot sa-ti arate...si se dau la fund. Sunt destule persoane fripte care s-au plans de astfel de practici la portocala...

#24
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011

View Postdaniel_vodafone, on 24 iulie 2020 - 11:13, said:

Păi la business dar la persoane fizice???

La business.

View Postmtuchendria, on 24 iulie 2020 - 22:44, said:

Promit marea cu sarea la telefon, dar daca le ceri scris negru pe alb spun ca nu pot sa-ti arate...
Mă duc la semnat și le cer să îmi arate pe contract negru pe alb că redirecționările în România sunt gratuite.

View Postaddelin, on 24 iulie 2020 - 13:41, said:

O sa se intoarca peste 2 luni, supărat ca a luat țeapă...
Care ar fi țeapa? Și dacă presupunem prin absurd că ar fi țeapă, îți dai seama că nu la Digi aș reveni.

Edited by benis, 26 July 2020 - 10:22.


#25
yblu

yblu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 30.08.2006

View PostBvdan2016, on 18 iulie 2020 - 20:13, said:

Aceste probleme au mai fost prin vara lui  2014 când au umblat pe la “ butoane “ sa crească capacitatea core- lui sau oricum ceva modificări importante .
Presupun ca și acum se întâmpla ceva de genul acesta de aceea sunt întâlnite aceste anomalii de zici ca ești in zona crepusculara .
Problemele de retea ocupata ca urmare a unei capacitati limitatea de switching au fost ....dar spre alte retele(ca na se mai si facea reclama gen luati abonament la digi si cine va suna dati ocupat si sunati voi!). In cazul de fata este vorba despre altceva(ca daca era problema de interconectare intre operatori nu mai ajungea apelul in reteaua Digi si cel care il suna primea retea ocupata/alt mesaj).
Incearca sa iti faci telefonul sa piarda reteaua(la ceva parter/subsol de bloc sau cand mergi la sat....de ex intre Augustin si Racos daca mergi cu trenul e o zona in care moare Digi.Atat ca mor cam toti si va fi greu sa te suni de pe alte retele) si sa faci testul de care vorbeam mai sus! Sa vedem daca zona crepusculara e doar la noi in Banat!

View Postbenis, on 19 iulie 2020 - 19:55, said:

E clar că Digi nu vrea să rezolve problema și basta. Au băgat un text ca să scape de mine. Au reușit.
Am mai avut o problemă de genul acum vreo 6 ani la Digi. 2 zile nu a sunat deloc telefonul. Tot așa, aveam redirecționări active. Mă gândeam că s-a schimbat ceva. Nimic. Aceeași praștie de rețea, același core praf, nesimțire și mai mare ca la vremea respectivă. Am zis că le mai dau o șansă. Este ultima.
Povestea cu situl nou e veche si noua....si merge! Eu nu m-as baza pe ea! Nu zic ca ratarea unui apel/de apeluri nu se poate rezolva cu un site nou! Ba da....daca problema vine clar din radio(dar acea ciudatenie la redirectionare nu are nimic de a face cu partea radio).
Cat priveste sa rezolve problema sunt mai multi factori acolo(cat de grea e/cat costa sa o rezolve/daca s-au prins de unde e etc).
PS:digi trece pe europeni....la nivel de core 4G cu mai multe lucruri! Iti dai seama ca nu mai sta nimeni sa rezolve problemele de pe Huawei, daca se face swap! Acum ramane de vazut in cate luni va fi gata acel swap si daca va fi mai bine!

View Postbenis, on 23 iulie 2020 - 11:09, said:

Am găsit rezolvarea. Orange îmi oferă abonament (în sfârșit) cu redirecționare gratuită deci voi porta la ei numărul.
Sa nu ai si aici surprize! Tu parca ai plecat de la ei pentru ratare de apeluri pe VOLTE si mai aveai si ceva repetor pe GSM! Acum iti dau repetor 3G/4G?

Edited by yblu, 26 July 2020 - 23:00.


#26
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011

View Postyblu, on 26 iulie 2020 - 22:50, said:

Sa nu ai si aici surprize! Tu parca ai plecat de la ei pentru ratare de apeluri pe VOLTE si mai aveai si ceva repetor pe GSM! Acum iti dau repetor 3G/4G?

Repetorul acela e scos din funcție. Și acum se mai ratează apeluri însă rar. Redirecționările în schimb merg, problema era că până acuma erau taxate urât de tot de tot. Acuma oferă totuși abonamente cu redirecționare gratuită.
Repet, nu mă deranjează că nu intră apelurile, dacă merg redirecționările, este perfect.
Repetoarele nu își mai au sensul când ai voice over wifi.

Edited by benis, 27 July 2020 - 04:04.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate