Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
NVIDIA Shield Programe Romania IP

Se opreste motorul in mers Golf 5

Linie vinetie mana stanga

Protectie soare/vizuala in interior
 Tratament pt piele..canapea

Buget 19k-masina noua-sfaturi

Grosime adeziv gresie

TVA doar la valoarea adaugata sau...
 Inregistrare ecran

M-am inregistrat in e-factura. Ca...

Voi cum faceți fața ava...

Spital stomatologic sector 4 grat...
 Pastrare numar inmatriculare !

Supraveghere autoturism in parcar...

Bsod repetat

Angst Romania - Oficial in Insolv...

Achizitie smartwatch cu AOD

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

radinel

radinel

Junior Member

• Grup: Members
salut. as vrea un ceas care sa se vada bine, sa tina mult bateria si sa aiba AOD si cateva fete de schimb. Mentionez ca am avut un samsung neo si apoi gear s3. gear s3 a fost bulit de cretinii de la samsung cu un update, abia tinea bateria o zi, apoi l-au mai reparat si tinea 2 zile. la inceput tinea peste 3( cu aproape toti senzorii dezactivati).
vreau ceasul cu aod pentru a-l vedea noaptea pe bicicleta. Acum am un GShock cu senzor, se aprinde ecranul la miscarea incheieturii. Nu vreau un ceas scump, ca mai bine imi iau unul cu tritiu. deci sub 1000 ron, daca stiti. ZDesigur, poate fi si bratara fitness.
Multumesc.

Nenea Zap

Nenea Zap

Zuperman

• Grup: Senior Members
Tot de la Samsung sunt cele mai bune ceasuri cu AOD.
Poti incerca de la Gear S3, Galaxy Watch pana la Galaxy Watch 3 care va fi lansat in curand.

radinel

radinel

Junior Member

cum spuneam, gear s3 am avut, samsung l-au facut sa tina o zi, de la 3-4. ma gandeam la vreaun garmin, huawei sau bratari fitness cu AOD. de-asta intreb aici, daca are vreunul si tine decent bateria.

ffaannee

ffaannee

Member

Amazfit gtr, daca bateria e principalul factor. Are si AOD.

AndySoft

AndySoft

Senior Member

Sau Amazfit TRex la fel cu AOD si tine bateria mai mult ca la GTR cam 20 zile+, pret cam 650 RON sau Huawei Watch GT2e pe la 600 ron bateria cam 10 zile maxim. Dar vezi ca nu se compară cu un smartwatch in adevăratul sens al cuvântului,  sunt mai mult smartband uri in carcase de ceas, nu poti răspunde la un mesaj, nu poti instalata apps.

calinux

calinux

Member

Si eu am S3 de aproape 3 ani, cumva te inteleg.
I-am luat fiului recent un amazfit bip S (abia lansat S-ul) care la 300 lei are ecran transreflexiv (adica se vede la lumina naturala) plus iluminare la miscarea miinii
Iar bateria tine jde incarcari de S3-uri, waterproof pe bune.
Nu are toate aplicatiile de smartwatch, mai mult bratara cu aspect de ceas ca si restul modelelor xiaomi-huawei

coricom

coricom

Member

ffaannee, on 12 iulie 2020 - 16:08, said:

Amazfit gtr, daca bateria e principalul factor. Are si AOD.
+1 pentru Gtr 47 mm. Il detin si tine bateria cat scrie in specificatii si chiar mai mult.

ando01

ando01

Member

AndySoft, on 12 iulie 2020 - 16:59, said:

Sau Amazfit TRex la fel cu AOD si tine bateria mai mult ca la GTR cam 20 zile+, pret cam 650 RON sau Huawei Watch GT2e pe la 600 ron bateria cam 10 zile maxim. Dar vezi ca nu se compară cu un smartwatch in adevăratul sens al cuvântului,  sunt mai mult smartband uri in carcase de ceas, nu poti răspunde la un mesaj, nu poti instalata apps.

Ii admir pe cei care raspund la mesaje de pe telefon, chiar trebuie sa te afli intr-o situatie foarte complicata ce presupune sa ajungi pana la telfon si sa il iei in mana...

+1 pt Huawei Watch GT2e sau Huawei Watch GT2 , fac exact cat trebuie pentru un smartwatch si tine bateria plictisitor de mult
Mai este si xiaomi daca vrei, tot cam la fel cu huawei dar arata mai sport

loveparade

loveparade

Senior Member

@ando01 si modelul de la Xiaomi care e?

sergiu08

sergiu08

Senior Member

Și eu  aș trece la Xiaomi stratos 3, dar nu văd discuții sau recenzii. Am Huawei GT 1 și aș vrea un ceas cu AOD cu orice față. GT1 e ok, dar nu se pot pune doar două fețe la AOD și alea impuse.

Edited by sergiu08, 13 July 2020 - 16:03.

radinel

radinel

Junior Member

multumesc tuturor. din ce inteleg, un ceas cu AOD ca lumea altul decat gear s3 sau galaxy watch nu exista. cea ce era pe primul loc, apoi bateria.

Nenea Zap

Nenea Zap

Zuperman

Părerea mea că Huawei sunt o brățară cu ecran mare, nu smart watch.
Opțiunile de customizare sunt aproape 0.

ro_explorer

ro_explorer

Membru impartial

radinel, on 13 iulie 2020 - 16:15, said:

multumesc tuturor. din ce inteleg, un ceas cu AOD ca lumea altul decat gear s3 sau galaxy watch nu exista. cea ce era pe primul loc, apoi bateria.
Exista dar nu în banii aia.

radinel

radinel

Junior Member

ro_explorer, on 13 iulie 2020 - 20:27, said:

Exista dar nu în banii aia.
pai asa am dat 1300+ pe samsung frontier, dar ce folos, ca l-au stricat tampitii din software. acum ma gandesc la u n garmin second hand, un fenix 3 probabil, sau la unul cu tritiu. dupa cum spuneam, ma intereseaza sa fie luminat permanent cand vreau si sa tina bateria. nu ma intereseaza sa fie smart. daca ar exista unul analogic luminat mereu, ar fi perfect.

ro_explorer

ro_explorer

Membru impartial

Nu trebuie sa iei neapărat fenix, sunt și modele mai puțin scumpe dar cu baterie longeviva. Eu sunt fan declarat garmin fenix dar unul nou iese rău din bugetul de care zici.

AndySoft

AndySoft

Senior Member

Ia-ți un Amazfit Bip S , baterie 40 zile, display transreflective, iluminare back-lit noapte, GPS incorporat,  model 2020 preț  moca între 270-350 ron

radinel

radinel

Junior Member

ro_explorer, on 13 iulie 2020 - 20:45, said:

Nu trebuie sa iei neapărat fenix, sunt și modele mai puțin scumpe dar cu baterie longeviva. Eu sunt fan declarat garmin fenix dar unul nou iese rău din bugetul de care zici.
nou e overkill pentru ce vreau eu sa faca.

AndySoft, on 13 iulie 2020 - 20:46, said:

Ia-ți un Amazfit Bip S , baterie 40 zile, display transreflective, iluminare back-lit noapte, GPS incorporat,  model 2020 preț  moca între 270-350 ron
pare dragut, dar cate fete pentru aod are?

AndySoft

AndySoft

Senior Member

Pai tocmai,fețe găsești cu miile pe net, orice fata pui se va vedea ca el este by default AOD.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate