Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Film original sau pirat?

Cum poti inregistra CD-uri in for...

Ceainaria celor pasionați de...

Probleme la acoperis din cauza in...
 Transferuri instant intre bancile...

player video

Carrefour Act for good

Parcare gratis in Bucuresti pentr...
 Rovinieta prin SMS pentru masina ...

Viteza mica Usb 3.2 gen.1 header

Cerificat atestare fiscala pentru...

Schimbare destinatie imobil din l...
 Dorsalgie

Recomandare brand cheie dinamomet...

Divorț la notar

Vechime vs km reali

Pentru membrii CECCAR - program de completare automata a declaratiilor-anexe la Raportul PDF

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

STCRESELLER

STCRESELLER

New Member

• Grup: Candidate Members
Jucandu-ma in programul de completare a cererii de revendicare a premiului Loteriei Bonurilor Fiscale, mi-am dat seama ca multe formulare ar fi mai usor de folosit daca le-am automatiza completarea. Spre exemplu, CECCAR primeste declaratiile-anexe atasate raportului de activitate al membrilor atat completat olograf (cu mana) cat si la calculator, conditia fiind doar semnatura - declaratiile sa fie semnate olograf, apoi scanate si atasate raportului PDF. Asta inseamna: completate fie automatizat, fie olograf, declaratiile oricum trebuie scanate pt. a fi atasate raportului PDF. Ma gandesc ca membru care completez declaratii-anexe de an de zile: de ce sa tot scriu olograf nume, prenume, adresa, nr.carnet de 4 ori (sau 5, in anii cand am avut activitate - atatea decl.-anexe sunt) si de ce sa fac copy-paste la nume, prenume, bla bla cand pot face un programel care sa faca singur treaba mea de copy-paste la ce trebuia sa fac eu in declaratiile care si olograf si la calculator completate au aceeasi valoare, obligatorie olograf fiind doar semnatura?
Asa ca am apelat la VB.NET 2010 si .NET 4 si ce-a iesit, am atasat in linkul asta ->
Functioneaza cu Word 2007 sau mai bun.

Attached Files

Bandit

Bandit

Active Member

• Grup: Members
Este interesant. Si eu am incercat sa fac asa ceva, pentru documente din resurse umane. Ai 4-5 documente care trebuie completate cu aceleasi informatii.
Daca te "plictisesti" iti las codul sursa, pt ca as avea nevoie de ajutor.
P.S. Cum ai obtinut codul sursa de la programul pentru cereri loto ?

Edited by Bandit, 20 December 2020 - 18:48.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate