Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Sunteti programator. V-ati duce dupa sotie (medic), in provincie?

- - - - -
  • Please log in to reply
137 replies to this topic

#127
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Sunt doua variante,trend-uri,mode,obiceiuri.Unii se muta dupa job,altii se muta unde vor si isi gasesc ocupatie in functie de unde locuiesc,sau naveta.Eu cu sotia am ales varianta a doua.

#128
echoshoworacle

echoshoworacle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,988
  • Înscris: 21.02.2022

 vrajitoruldinoz, on 13 iunie 2022 - 04:11, said:

Nu exista nici o distanta in Romania mai mare de vreo 12 ore, deci jumtate de zi, iar pina un oras universitar maxim 4 h. Daca trebuie sa fii la 7 diminata in Bucuresti ai doua variante:
1. vii cu o zi inainte, seara, stai la un hotel, si pina a doua zi seara esti deja acasa.
2. Pleci la 3 diminata si la 7 esti la spital. Aici de obocei trebuie sa ai masina sau sa platesti o masina.
"Pe vremea mea" se faceau cursele astea cu trenul de noapte, dar era mai neplacut.
Cum sa pleci la 3 dimineață fără să mănânci?! Și apoi să faci 6-8 ore de investigații unele invazive?! Așa am făcut eu și când mi-a venit rândul am zis pas și am sunat pe cineva să mă ducă acasă! Te întorci cu dricul! Și statul la hotel...nu toată lumea poate sta la hotel oricâte stele ar avea. În spitalele de stat poți sta cu orele uitat prin fața unor cabinete.

#129
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,635
  • Înscris: 21.06.2016

Quote

Cum sa pleci la 3 dimineață fără să mănânci?! Și apoi să faci 6-8 ore de investigații unele invazive?!

Foarte bine, ce ai 4 ani? Omul poate sta 30 de zile fara mincare, sa tii post negru sau o zi de nemincare e standard in multe religii si diete alimentare. Eu uneori uit sa maninc pina seara, dar in mod normal oricum nu maninc pina la 12-1 ziua nimic, tu ai nevoie d emincare la trei ore, esti in crestere?

Quote

nu toată lumea poate sta la hotel oricâte stele ar avea

Tu esti ori excesiv de mofturos, ori ai alte probleme pentru care ar trebui sa fii internat.
Celelate probleme (legate de actul medical si timpul pierdut) sint reale, dar astea ca nu poti sa ajungi dimineata de la citeva ore de Bucuresti sint inventate.
Pe vremuri cind oamenii mergeau la Bucuresti cu treaba si mergeau toata ziua pe jos de la 7 dimineata intre institutii, sau pentru examene, si nici masini sau hoteluri nu prea isi permiteau, era mult mai greu. Cred ca nu ai stat in viata la o nopate intreaga intr-un personal inghetat de frig, fara caldura, plin de navetisti care se mai luau si la bataie sau t1ganime, dar pentru unii era la ordinea zilei.

 cosmin_235423, on 13 iunie 2022 - 05:03, said:

femeia merge dupa barbat, nu invers

cand se intampla invers inseamna ca femeia e barbatul in familie, caz in care faci cum iti spune femeia. n-ai alta alternativa. cuvantul tau oricum nu mai valoreaza nimic in relatia aia.

Cind spui dupa barbat, banui ca te referi fizic, la 5m in spate si cu burka pe ochi :D
Oamenii normali fac compromosuri.
La mine de exemplu sint vreo 70-80km intre locul de munca al neveste-mii si al meu.  Stam undeva intre dar mult mai aproape de ea, eu mai muncesc si de acasa si orarul meu nu e strict.

#130
cosmin_235423

cosmin_235423

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 17.06.2018

 vrajitoruldinoz, on 13 iunie 2022 - 17:59, said:

Stam undeva intre dar mult mai aproape de ea
Sa stii ca am un respect foarte mare fata de nevasta-ta.
Pare ca stie cum sa-si conduca casa Posted Image

#131
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,635
  • Înscris: 21.06.2016

 cosmin_235423, on 13 iunie 2022 - 18:06, said:

Sa stii ca am un respect foarte mare fata de nevasta-ta.
Pare ca stie cum sa-si conduca casa Posted Image

Nici burka nu poarta a dreac...

#132
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

 cosmin_235423, on 13 iunie 2022 - 05:03, said:

cand se intampla invers inseamna ca femeia e ...

medic, nu spălătoreasă

#133
cosmin_235423

cosmin_235423

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 17.06.2018

 Jayanti, on 13 iunie 2022 - 20:08, said:

medic, nu
din pacate, da. se masculinizeaza si devine medic. nu mai vorbim de o femeie.
asta-i viata nu le poti avea pe toate.

#134
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011
Toate... țiglele.

#135
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,635
  • Înscris: 21.06.2016
Medicina e o meserie cit se poate de feminina. Ce poate fi mai feminin decit sa ai grija de oameni si sa-i pui pe picioare? iti trebuie empatie si mila si insticte specifice in pentru asta.

Quote

din pacate, da. se masculinizeaza si devine medic. nu mai vorbim de o femeie.

Impotenta ta, ca si lipsa de acces la femei mai acatarii care iti dau flit te duce la gindul ca strugurii ar fi acri fara burka.

#136
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,181
  • Înscris: 08.01.2021

 vrajitoruldinoz, on 13 iunie 2022 - 18:20, said:



Nici burka nu poarta a dreac...

Pai și in condițiile astea tu i-ai dat voie să-și ia carnet?!
Pai de asta am murit noi la revoluție, sa conducă femeile??

#137
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,635
  • Înscris: 21.06.2016
Sa se duca cu rolele la munca, sa faca piciorul frumos.

#138
kato1

kato1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,859
  • Înscris: 05.07.2007

 cosmin_235423, on 13 iunie 2022 - 05:03, said:

femeia merge dupa barbat, nu invers

cand se intampla invers inseamna ca femeia e barbatul in familie, caz in care faci cum iti spune femeia. n-ai alta alternativa. cuvantul tau oricum nu mai valoreaza nimic in relatia aia.
o tampenie monumentala ........ se alege ce este mai bine pentru amandoi, (eventual pentru viitorul/copil) ....... si alegerea se face impreuna, nu decide unul saul altul pentru amandoi in cazuri din acestea......... orgoliu prost inteles si aplicat

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate