Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Ce font s-a folosit în această siglă a unui post Discovery?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
ssss

ssss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,389
  • Înscris: 04.02.2006
Bună seara. Nu știu exact dacă trebuie să întreb aici, însă nu cred că e o problemă dacă vorbim de o siglă a unui program de televiziune...

Ei bine, întrebarea mea este următoarea:
Ce font s-a folosit în sigla Discovery Travel&Adventure (precursorul TLC/Discovery Travel&Living), mai precis pentru textul „Travel&Adventure”? Întreb fiindcă știu că l-am mai văzut și prin alte părți fontul...

Este o siglă galben-portocalie (cu unul care-și încordează mușchii brațelor pe un vârf montan), pentru cei care nu știu/nu-și mai amintesc.

Mulțumiri anticipate.

Edited by ssss, 09 July 2020 - 21:51.


#2
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,798
  • Înscris: 06.11.2018
Adica asta
Attached File  Discovery_Travel_&_Adventure_Channel.png   141.32K   34 downloads

#3
ssss

ssss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,389
  • Înscris: 04.02.2006
Evident câ despre asta este vorba, nu degeaba am descris-o, nu există altă siglă decât aia, care să corespundă cu descrierea mea..,


#4
carRot

carRot

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 12.07.2017
Cu o simpla cautare pe Google puteai sa aflii raspunsul. Fontul folosit in acea imagine este Aurora Std Bold Condensed.

#5
carRot

carRot

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 12.07.2017
Nu o sa te ajut mai mult de atat pentru ca si asta puteai gasi la o cautare distanta pe Google dar vrei totul mura in gura.

https://www.myfonts.com/WhatTheFont

Presupun ca te prinzi cum sa folosesti tool-ul mai departe.

Bafta.

#6
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009
Baker Signet.

Si-alta data, nu mai tranti atitudinea asta de copil trezit cu fata la cearsaf.

#7
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,068
  • Înscris: 19.12.2012

View Postssss, on 09 iulie 2020 - 22:17, said:

@carRot
Stai jos, 4!

Tu pe langa ca esti blana, mai esti si arogant... Colegul din a 2 a postare a dat exemplu clar printr o poza a mamaligii insirate de tine iar in postarea 4 ai primit si instrumentu de cautare. Daca tot esti atat de arogant, ia de iti gaseste singur raspunsu si nu mai face pe duda mare.

#8
ssss

ssss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,389
  • Înscris: 04.02.2006
Mulțumesc oricum @carRot, știam de utilitarul acela dar am inițiat topicul cu gândul că este cineva care știe deja. Am găsit până la urmă fontul în cauză, este vorba de „Baker Signet”. Mulțumesc tuturor pentru răspunsuri(le on-topic)!
Topicul poate fi închis.



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate