Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Samsung S21 - topic generalist

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
1754 replies to this topic

#1693
gabrielmilea

gabrielmilea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,823
  • Înscris: 02.12.2013
Si mie, varianta plus mi se pare cea mai ok in toate seriile.

#1694
bara4s

bara4s

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 11.03.2021
Actualizare de sistem Google Play
1 ianuarie
712 kb

#1695
ffm

ffm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 23.01.2015

View Postffm, on 01 februarie 2023 - 11:12, said:


Am vazut ca s-a epuizat stocul, atat pe negru cat si pe violet. Sunt curios daca a mai comandat cineva de pe forum?
A aparut din nou in stoc
https://www.evomag.r...et-3986949.html

#1696
bara4s

bara4s

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 11.03.2021
Actualizare de sistem Google Play
1 ianuarie

#1697
altair_xms

altair_xms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,268
  • Înscris: 29.10.2007
Iar ?!

#1698
roby80

roby80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 04.12.2010
A sosit update-ul One UI 5.1 pe S21 plus

Attached Files



#1699
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008
a schimbat cineva bateria la telefon?ma batea gandul sa trec pe s23+ dar din ce vad ,nu prea merita,si as mai ramane cu s21+ pentru cel putin 1 an;al meu in iunie iese din garantie si pt 310 ron cat e la esd parca m-ar tenta.voi ce ziceti,merita s23+?

Edited by leonktp, 20 February 2023 - 14:45.


#1700
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 18.05.2010
Legat de faza cu bateria ți-aș recomanda să faci asta cât mai aproape de expirarea garanției. Verifică cu atenție să nu ai și burn in pe ecran (caz în care trebuie schimbat și ăla pe garanție).
Legat de upgrade-ul la S23+ răspunsul este depinde. Dacă ai de aruncat cu banii, da. Dacă nu mai face față (stocarea, camerele etc.), da. Dacă încă își face treaba cu brio și nu ai nicio problemă care te sâcâie, nu. Reține că telefonul perfect nu există.
Personal plănuiesc să nu mai schimb telefonul în următorii 3 ani cel puțin. Și asta o spun după ce am trecut în ultimii 3-4 ani prin experiențe cu următoarele telefoane: Oneplus 7, S20+ (scurtă perioadă), S20 FE, S21 FE(scurtă perioadă), iPhone 12 mini (scurtă perioadă) și Oneplus 10T (baterie mai bună decât la S21+ dar dimensiunile lui nu mă determină să îl fac daily driver).

#1701
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008
@xtremealex15 mulțumesc mult! spațiu de stocare am suficient, am verificat și vad ca burn in nu este! mai mult ca sigur cu timpul o sa schimb doar bateria.

#1702
4ndr3i-13

4ndr3i-13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 02.01.2008
Parca dupa update-ul asta la one ui 5.1, bateria tine ceva mai bine pe s21, cel putin pe partea de standby

#1703
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008
confirm și eu ca după update parca tine mai bine bateria

#1704
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 06.03.2018
Doar la mine nu vede banda de 160Hz (WIFI6) ?

Daca pun 80 vede.. cea de 160 nu o vrea (S21 5G)

#1705
cipsius

cipsius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 25.01.2010
Se pare ca S21 cu Exynos nu prea functioneaza bine pe WIFI6 cu 160Mhz, si al meu are foarte des probleme cu wifi-ul de acasa, singura varianta este setarea la 80Mhz fix pe router. Probmele erau si pe One UI 5.0 cat si pe 5.1, mi se pare ca pe 5.1 sunt chiar mai dese.

Daca ve gasi o "rezolvare" sa o anunti si aici, pana acum eu nu am reusit sa ii dau de capat in vre-un fel.

#1706
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 09.01.2008
Doar eu am problema cu intreruperea conexiunii de date mobile in timpul unui apel GSM? Ma suna cineva si imi cere o adresa. Dau sa deschid google sa caut si canci conexiune. M-a intrebat respectivul "ce rahat de telefon" am. Inainte credeam ca e de la eSIM dar am revenit la SIM fizic + hard reset si tot asa face. Reteaua e voda si internet 12GB trafic pe care nu ii prea ating deloc.

#1707
Akalino

Akalino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 16.01.2023

View Postcamsonat, on 27 februarie 2023 - 16:41, said:

Doar eu am problema cu intreruperea conexiunii de date mobile in timpul unui apel GSM? Ma suna cineva si imi cere o adresa. Dau sa deschid google sa caut si canci conexiune. M-a intrebat respectivul "ce rahat de telefon" am. Inainte credeam ca e de la eSIM dar am revenit la SIM fizic + hard reset si tot asa face. Reteaua e voda si internet 12GB trafic pe care nu ii prea ating deloc.
Eu cam pe toate telefoanele Samsung ce am detinut am patit treaba asta,dar nu face mereu am observat si nici pana azi nu am dat de cap...dar bine,nici nu prea mi-am batut capul cu treaba asta !

#1708
chiciuc

chiciuc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 12.02.2004
Apelul de voce se face pe 2G, unde nu se pot folosi simultan voce si date. Poti seta voLTE adica si apelurile se vor face pe 4G (unde poti avea simultan voce si date) Sau 3G

#1709
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 09.01.2008
Dar la generatiile mai vechi de ce se putea? De ce si la asta se poate uneori? E primul telefon la care patesc asta. Lucrez pe un server si frecvent primesc apeluri si trebuie sa caut info acolo. Nici Waze nu mai ruteaza cand am apel voce.

#1710
chiciuc

chiciuc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 12.02.2004
Tocmai ti-am scris ca tine de infrastructura si nu de telefon. Ti-am dat si solutii.
Exista si o varianta de upgrade la 2G pt voce+date concomitent, dar nu stiu daca a fost a implementata in Romania sau cine a implementat-o. Am folosit 3G de cand a aparut, pana cand au inceput sa dezafecteze retele.
Testul il faci simplu cu orice telefon: il treci in 2G only, initiezi un apel si vezi daca iti merge netul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate