Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Husele silicon fata spate sunt bune?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
freenet363636

freenet363636

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 17.11.2006
in primul rand m-ar interesa daca touch-ul se mai poate folosi bine, probabil cel mai clar s-ar observa la tastatura virtuala pt internet, whatsapp... si apoi daca rezista in timp sau se crapa... si desigur cum poti sa iti dai seama care e de calitate superioara (firma... altceva...) ... in afara de pret... vreau pt un s7 edge, daca are vreo importanta... multumesc!

#2
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Parerea mea: mai bine ia una tip carte. Niciodata n-o sa te simti confortabil tastand prin husa, trebuie sa atingi ecranul ca sa fii sigur de ce tastezi. In plus cand tastezi n-ai nevoie de protectie la lovituri...

#3
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,332
  • Înscris: 24.09.2017
sa-ti iei flagship si sa ii pui husa daia, cam trist. totusi am un j6 cu husa spate-fata. merge, nu s-a crapat, nu am probleme cu touch-ul sau alte chestii. eu am pus husa dasta ca e spart si ca sa nu ma tai la deget. fata de 150 ron ecran:)
singura problema e ca se simte un pic lateralele in spate. nu stiu exact cum sa-ti explic, husa din fata care vine peste cea din spate, pe laterale daca dai cu degetul, vezi cum se misca un pic plasticul. agata un pic la deget. ti-as fi facut poza, dar telefonul la nevasta e cu ea in pat.

eu am luat lemontti, era vreo 12 ron parca. https://www.emag.ro/...r/pd/D9KB1CBBM/

Edited by bobitad, 06 July 2020 - 22:16.


#4
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

 freenet363636, on 06 iulie 2020 - 21:32, said:

in primul rand m-ar interesa daca touch-ul se mai poate folosi bine, probabil cel mai clar s-ar observa la tastatura virtuala pt internet, whatsapp... si apoi daca rezista in timp sau se crapa... si desigur cum poti sa iti dai seama care e de calitate superioara (firma... altceva...) ... in afara de pret... vreau pt un s7 edge, daca are vreo importanta... multumesc!
Intreaba la centrele de service telefoane daca au tehnologie SHIELD UP si iti poate face folie fata-spate (diferite skinuri) compatibila la aproape orice telefon!

Quote

Caracteristici:
✅Rezistență superioară - crește protecția la daunele exterioare și șocuri accidentale ☑️
✅„Auto-vindecare” - zgârieturile fine se estompează in decurs de 24 ore ☑️
✅Protecție pe termen lung ☑️
✅Claritate optică și finisaj de luciu ridicat - îmbunătățind aspectul dispozitivului ☑️
✅Permite aplicarea pe suprafețe ușor curbate
✅Grad redus de reflexie si refracție
✅Adeziv rezistent la UV - grad ridicat de adeziune și stabilitate în timp a lipirii ☑️
Sursa

Edited by stlk, 06 July 2020 - 22:30.


#5
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
ca bunica cu telecomanda in punga de plastic

#6
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,698
  • Înscris: 27.06.2007
Aceste huse sunt bune dacă ai parte de intemperii, se scot și se spală, sunt practice dar renunți la partea de frumusețe. Dacă nu lucrezi într-un mediu murdar nu văd de ce le-ai folosi. Nu afectează utilizarea telefonului, poți naviga pe net sau scrie mesaje pe whatsapp lejer. În timp, mai lung sau mai scurt, în funcție de calitatea husei, se va îngălbeni și rigidiza. Am folosit astfel de huse de nevoie și după circa 6 luni trebuia schimbată.

Edited by TLGTLC, 06 July 2020 - 23:02.


#7
freenet363636

freenet363636

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 17.11.2006
multumesc tuturor, foarte dragut din partea voastra, si ca sa ma explic putin de ce m-am gandit la o husa de-asta: 1 pentru ca sterg zilnic tel cu spirt de cel putin 2 ori si cred ca ar fi foarte potrivita pt asa ceva. 2. am o husa cauciuc spate dar nu il protejeaza fata, 3 am o husa carte (are fi fata translucida - imi place!) dar ma enerveaza ca tre sa o intorc mereu 360 de grade cand scriu ceva... pt ca scriu cu ambele maini... nu doar cu dreapta... si il si ingroasa foarte tare si nu prea imi place treaba asta.

#8
freenet363636

freenet363636

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 17.11.2006
am luat pana la urma una, e chiar foarte buna, putin plasticoasa si se imbina perfect. nu agata, vad ca nu se zgarie si merge si touch-ul in regula... nu aluneca usor pe mana, o tin aproape vertical pe degete si nu cade... colturile tel acum sunt protejate practic dublu, si de partea spate si de cea fata. foarte putin probabil sa se sparga tel daca il scapi. poate un mic dezavantaj, se demonteaza foarte greu odata montata.... dar cum nu o scoti toata ziua de pe tel e perfect ca se imbina strans. se vede clar prin ea fara probleme... all in all e foarte buna.

Edited by freenet363636, 10 July 2020 - 15:13.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate